Smiley face
Zatímco přistěhovalci dostávají spoustu věcí zdarma, stále více švédských důchodců má potíže výjít s důchodem. Mnoho z nich proto navštěvuje charitu, kde dostávají polévku zdarma.
Smiley face
Švédská policie obdržela více než 2 300 hlášení o potenciálních porušeních zákona souvisejících s letošními volbami, včetně zastrašování voličů a vyhrůžek násilím vůči majetku nebo osobám. Mezinárodní tým pozorovatelů zjistil porušení pravidel ve 46 % navštívených volebních místností. Pozorovatelé…
Smiley face
Britský muž, který uspořádal protest proti muslimským znásilňovacím gangům v Sunderlandu, čelí hrozbě až sedmi let ve vězení. William 'Billy' Charlton, 53 let, byl obviněn policií z "navádění k rasové nenávisti".
Smiley face
Před několika dny podepsalo Švédsko kontroverzní pakt OSN pro migraci, který mnoho zemí odmítlo, neboť se obává mimo jiné, že to ohrožuje jejich svrchovanost a podporuje další migraci.
Smiley face
Což jsme psoty naseli, toť bude plenie (Píseň veselé chudiny, konec 14. století)
Smiley face
Je to právě něco málo přes měsíc, kdy byl zvolen Jair Bolsonaro a zbývá už jen pár týdnů do dne, kdy plně převezme úřad presidenta Brazílie…
Smiley face
Všímejme si, jak jsou ty útoky na civilizaci čím dál hustější, záludnější a lstivější. Když jsme díky dobře informované vládě odpálkovali Globální pakt o migraci podepisovaný v Marrákeši, přehlédli jsme, že byl pod ním zasunutý druhý „globální kompakt“, tentokrát o „uprchlících“, v domnění, že jde…
Smiley face
Generál Antoine Martinez napsal dopis podepsaný deseti dalšími generály, admirály, plukovníky a také bývalým francouzským ministrem obrany Charlesem Millonem.
Smiley face
Mnoho měsíců zastánci Migračního paktu OSN nám říkali, že pakt je nezávazný. Odpovědí na mnoho dotazů občanů národních států na celém světě, kteří podepsali petice proti paktu, bylo, že dohoda není závazná, takže se nemusíme bát, bude to dobré.
Smiley face
Po peripetiích s finanční správou se lanškrounský Fortell vzdal daňové úlevy na výzkum a vývoj. Úspěšné strojírenské firmy se přitom už dvakrát zastal Nejvyšší správní soud. Spory se státem ale nejsou u konce. (Táňa Králová, 14. 11. 2017)