EpShark


Smiley face
Samuel Marec nedávno napsal článek s názvem „Takto bude vypadat konec budoucnosti“, ve kterém vyjadřuje velké obavy z dopadů klimatických změn na lidskou civilizaci. V tomto článku však zároveň ukazuje množství příkladů nešťastného postoje ke klimatickým změnám, v důsledku kterých může být boj…
Smiley face
I když se neustále hovoří o kvalitě vzdělanosti, samotná vzdělanost není zárukou růstu intelektu. Již delší dobu si všímám, že právě takový stav vyhovuje vládnoucí třídě a myslím tento proces hloupnutí lidí je řízen shora.
Smiley face
Nově zveřejněný průzkum IPSOS ukázal, že 60 procent francouzské populace je přesvědčeno, že přijetí více migrantů představuje pro Francii hrozbu.
Smiley face
Lidské společnosti vládnou módní vlny. Jsou to taková zvláštní emocionální vzepětí té ovlivnitelnější části populace. Diktují nejen to, jak se lidé oblékají, co jedí a pijí, ale především obsah a vnější formu prožívání emocí.
Smiley face
Švédská televize dělala anketu s úředníky v pěti švédských městech - Göteborgu, Stockholmu, Örebro, Malmö a Boråsu - které jsou domovem většiny ze 150 navrátilců z IS a zjistila, že tito úředníci vědí o místě pobytu maximálně 16 dospělých a 10 dětí. "Spojené státy žádají Británii, Francii,…
Smiley face
Plánovaný čtyřicetimiliardový deficit státního rozpočtu pro příští rok je pro Česko až příliš velkým luxusem. Vláda si tyto peníze nepůjčuje na smysluplné a potřebné reformy, případně na velké investice, ale jen a pouze na spotřebu.
Smiley face
Pár úvah na téma „svoboda slova“.
Smiley face
V Německu je nyní děsivý trend: Každý, kdo se odváží kritizovat závažné činy Merkelovské éry, by měl být vyloučen. Thilo Sarrazin z SPD, Boris Palmer ze Zelených, Max Otte z Unie hodnot a nyní také Hans-Georg Maaßen z CDU…
Smiley face
V normální zemi obvykle řídí zahraniční politiku ministr zahraničních věcí. Jenže my nemáme ministra zahraničních věcí, nýbrž Pocheho podržtašku Petříčka, jehož kdokoli svéprávný nemůže brát vážně.
Smiley face
Trajekt pro přepravu migrantů, který letos nepřetržitě přiváží migranty, převážně muže ve vojenském věku do Evropy, oznámil, že nová italská levicová vláda dovolila vyložit 82 migrantů na ostrov Lampedusa.