EpShark


Smiley face
Švédské úřady v Malmö, kde prudce stoupají násilné trestné činy a útoky s granáty, odpověděla pozváním místních vůdců gangů na přátelský chat nad pizzou.
Smiley face
K nadcházejícímu 30. výročí pádu komunistické diktatury nabízím čtenářům Úvod z mé knihy Trh a stát, která vyšla v roce 1996, a na jejíž platnosti se NIC nezměnilo.
Smiley face
30 LET OD LISTOPADU 89 Jsme více svobodní než před několika desítkami let? Normalizační komunisté u nás zastávají nejrůznější vlivová místa a je k nim přistupováno velmi selektivně ze strany médií a „vlastníků pravdy a lásky“.
Smiley face
30 LET OD LISTOPADU O listopadu 1989 se v Česku informuje jen částečně a povrchně, míní ekonomický historik Jan Šolta. Nikdo se podle něj například nepozastavuje nad tím, jak východoevropské socialistické režimy v té době padaly „jako domino“. V Česku chybí diskuze o mezinárodních souvislostech,…
Smiley face
Jedním z mýtů, které souvisejí se změnami po listopadu 1989, je to, že fungovaly podniky a ekonomika šlapala. A co se stalo potom?

Třicet let v džungli

17. 11. 2019
Smiley face
Z normalizační ZOO jsme utekli do regulované, dotované džungle. Zaplaťpánbůh za ni
Smiley face
30 LET OD LISTOPADU 89 „Teď je rok 2019 a já tvrdím, že jsme v mnoha ohledech zpět tam, odkud jsme před 30 lety utekli. Znovu tu máme státní buzeraci lidí. Znovu tu máme komise a instituce, které zasahují do našich životů a práce. Znovu tu máme práskače a udavače, kteří z dotací ve spolupráci s…
Smiley face
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru pro sobotní Právo při příležitosti blížícího se třicátého výročí sametové revoluce vzpomínal na 17. listopad a na následnou proměnu země i společnosti.

Válka peněz

16. 11. 2019
Smiley face
V učebnici dějepisu se dočtete, že Napoleon zvítězil u Slavkova, nebo hrdinný maršál Koněv osvobodil Prahu. Opravdu to tak bylo? Nebo má pravdu Winston Churchill, který o vylodění v Normandii prohlásil, že bojovaly miliony bot, ponožek, ešusů, stanů, lékárniček, konzerv, pušek, stovky milionů…
Smiley face
Proč si to otevřeně nepřiznat: po 30 letech svobody se máme dobře. Víme to, ale připadá nám jaksi neslušné připustit si, že to u nás dopadlo skvěle. Proto si raději necháváme vnutit falešný obrázek uplynulých desetiletí.