EpShark


Ta druhá Čína

20. 9. 2020
Smiley face
Není důvod štítit se Tchaj-wanu. Obchodovat lze i s ČLR, ale pozor na její investice…
Smiley face
A máme tady nejnovější zprávy z blázince jménem Svět.

Postmoderni identita

20. 9. 2020
Smiley face
Největší utrpení lidstva obvykle neplodila velká nenávist, ale často velké humanizační projekty z hlav lidí, kteří se považují za osvícené.
Smiley face
Eurasijskou pevninou a okolními moři se na mapách ukazovaných v těchto dnech v médiích vinou křivky budoucí Nové Hedvábné stezky. Naděje pro starou dobrou Evropu, naděje pro státy ležící na plánovaných trasách?
Smiley face
V roce 1948, v předvečer vítězství v čínské občanské válce, řekl: „Beze strany vybudované na marxisticko-leninské revoluční teorii … není možno vést … široké masy … proti imperialismu a jeho nohsledům.“
Smiley face
Zastávám přesvědčení, že jakákoliv obsáhlá reakce na cokoliv, co komunisté vysloví je zbytečná a nehodna slušného člověka. Proto, pokud jsem na komunistické žvásty dosud nějak reagoval, bylo to jen formou krátké poznámky v diskusi.

Všichni umřeme!

19. 9. 2020
Smiley face
Právě probíhá mediální soutěž o to, komu se podaří vystrašit víc lidí. Tomu nejde odolat. Rozhodl jsem se vytáhnout ultimátní dealbreaker. Všichni umřeme!
Smiley face
Hans-Hermann Hoppe je německý ekonom, historik, sociolog a filozof. Narodil se v Německu a před několika dny oslavil své sedmdesáté první narozeniny.
Smiley face
Karel Havlíček Borovský (1821–1856) byl básník, obchodník a zastánce svobody (nejen) v podnikání.
Smiley face
Tento týden jsme se mohli dočíst o tom, že vláda přerušila mimořádné jednání o kurzarbeitu, protože se mezi sebou poněkud porafala tři ministerstva.