EpShark

Ekonomika - zprávy


Odvážně tam, kam se dosud nikdo nevydal


Podívejme se dnes do akciového vesmíru. Společnost Virgin Galactic by chtěla dosáhnout ziskovosti v roce 2021, kdy by měla provést 115 letů a utržit z nich 210 milionů dolarů. (Patria)

Americké akcie na nových maximech, obavy z viru se zmírnily


Americkým akciovým trhům se obavy z šíření nového typu koronaviru v Asii podařilo setřást a americké indexy Nasdaq a S&P 500 se po otevření Wall Street vyhouply na čerstvá historická maxima. (Patria)

Ropa prý může klesnout o 3 USD na barel, pokud bude nový virus jako SARS


Ropné trhy by se měly připravit na to, že smrtelný čínský koronavirus bude mít následky i na ně. Tvrdí to alespoň banka Goldman Sachs. Pokud je možné čerpat nějaká vodítka z epidemie SARS v roce 2003… (Patria)

Výsledky ASML značí oživení, a to i u paměťových čipů


Přední nizozemský výrobce kapitálového vybavení pro polovodičový sektor, společnost ASML Holding, dnes zveřejnila výsledky za 4Q19. První indikace zdraví celého odvětví dopadly vcelku dobře. (Patria)

Tržní kapitalizace Tesly přesáhla v after-market 100 miliard dolarů


Tržní hodnota automobilky Tesla se včera po uzavření trhu podívala nad 100 miliard dolarů. A pokud se tam dokáže několik měsíců udržet, bude to pro jejího šéfa Elona Muska znamenat obrovskou výplatu. (Patria)

Tvrdá odpověď na obvinění z manipulací začíná stát Daimler draho


Německý výrobce luxusních aut Daimler varoval, že provozní zisk za loňský rok mu zřejmě klesl o polovinu. Je to už třetí varování týkající se výše zisku za loňský rok, které vlastník značky Mercedes… (Patria)

Ve výsledcích Netflixu jsou i sporné body (komentář analytika)


Přestože se oznámení výsledků za 4Q19 odehrálo víceméně v souladu s našimi odhady, je v něm i několik sporných bodů, které vybízí k realizaci, byť relativně skromných zisků. (Patria)

Trump: EU nemůže jinak, než dojednat s USA nové obchodní vztahy


Evropská unie nemá jinou možnost, než se Spojenými státy dojednat novou obchodní dohodu. V rozhovoru ve finanční televizi CNBC to dnes řekl americký prezident Donald Trump, který se teď účastní… (Patria)

Koruna si dělá přestávku po úterní rally


Česká koruna si dnes dělá přestávku po úterní rally, ve které se dostala na nejvyšší hodnoty od prosince 2012. Na páru s eurem kolem dnešního poledne oslabuje o zhruba 0,2 % na 25,133 za euro, ke… (Patria)

Kalemli-Ozcan: Jak se bránit vlivu americké monetární politiky na domácí ekonomiku


Jaký mají dopad změny v americké monetární politice na další země? Ekonomka Sebnem Kalemli-Ozcan na stránkách VoxEU tvrdí, že jde o otázku, kterou řeší řada centrálních bank. (Patria)

Babiš podá trestní oznámení na úředníky kvůli zakázce na dálniční známky


Premiér Andrej Babiš (ANO) podá trestní oznámení kvůli zakázce na e-shop pro elektronické dálniční známky. K předsedovi vlády se podle jeho slov dostávají informace o propojení některých osob, které… (Byznys noviny - byznys)

DAKO-CZ prohlubuje spolupráci se společností Stadler. Získalo 3 nové projekty


Třemošnická společnost DAKO-CZ získala závěrem roku 2019 tři nové objednávky na projekty brzdových systémů a komponentů pro příměstské jednotky platformy FLIRT. Dodávky brzdových panelů a komponentů… (Byznys noviny - byznys)

Babiš podá trestní oznámení na úředníky kvůli zakázce na dálniční známky


Premiér Andrej Babiš (ANO) podá trestní oznámení kvůli zakázce na e-shop pro elektronické dálniční známky. K předsedovi vlády se podle jeho slov dostávají informace o propojení některých osob, které… (Byznys noviny - ekonomika)

Nový systém na vyplácení dávek se o 1 miliardu prodraží: Celkově bude MPSV stát 2,5 miliardy


Nový jednotný informační systém ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) pro vyplácení dávek se prodraží. Místo původních 1,5 miliardy korun by měl stát bezmála 2,5 miliardy. Systém se má spustit… (Byznys noviny - ekonomika)

Trump chystá dramatické změny ve WTO, sejde se s jejím šéfem


Americký prezident Donald Trump avizoval změny ve fungování Světové obchodní organizace (WTO), které označil za dramatické. Řekl to dnes před odletem ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v… (Ekonomika - Eurozprávy)

Krize podnikaní v Česku? Skončilo rekordní množství firem


V Česku loni vzniklo 29.781 nových společností, což je nejméně od roku 2017. Zároveň jde ale o třetí nejvyšší počet za posledních deset let. Předloni vzniklo 31.270 firem. Vyplývá to z dnes… (Ekonomika - Eurozprávy)

Důvěra v německou ekonomiku? S příchodem roku 2020 nastal obrat


Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v lednu zlepšila a její index vystoupil na nejvyšší hodnotu od poloviny roku 2015. Z části je to díky nadějím, že napětí v obchodních vztazích… (Ekonomika - Eurozprávy)

Analytici spočítali, o kolik přijde Boeing kvůli problémům s letadly 737 MAX


Až 25 miliard dolarů (bezmála 568 miliard Kč) by mohly amerického výrobce letadel Boeing stát problémy se stroji 737 MAX. Odhad analytiků dnes přinesla agentura Reuters. Boeing v úterý uvedl, že… (Ekonomika - Eurozprávy)

E-shop pro dálniční známky: Jaký bude osud sporné zakázky? Prověřování finišuje


Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) zřejmě v pátek při nástupu do čela ministerstva dopravy oznámí, jaký bude další osud sporné zakázky na IT systém k elektronickým… (Ekonomika - Eurozprávy)