EpShark

Ekonomika - zprávy


Nakonec možná budeme řešit, zda je monetární politika dost zelená


Pokud budeme brát vážně signály, které vysílá například výnosová křivka v USA, budeme také vážně uvažovat o tom, zda se již skutečně neblíží recese, či vážný útlum ekonomiky. (Patria)

Fed se intenzivně připravuje na další útlum, ECB je pozadu


Blíží se konec období, během něhož stál Mario Draghi v čele ECB. Investor a ekonom Gavyn Davies tvrdí, že Draghi se nyní snaží zanechat svému nástupci ty správné nástroje monetární politiky. (Patria)

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová


Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval… (Patria)

Tohle je dobrá dlouhodobá investice...


Akcie společnosti IBM si letos připisují téměř 20 %. Bill Baruch z Blue Line Futures před několika dny na CNBC tvrdil, že tu najdeme jak pozitivní technický vývoj, tak fundament. (Patria)

Solidní americké tržby podpořily dolar, euro potopily indexy aktivity


Americké akcie před velikonočními svátky převážně klesají. Závažím je znovu sektor zdravotní péče, který srážejí obavy ze změny politiky. Nahoře trhy nedokázala udržet ani pozitivní makrodata, podle… (Patria)

Summary: Pokles příjmů Morgan Stanley a lepší výhled Schlumbergeru


Ohlédnutí za výsledky Morgan Stanley a pozitivní výhled od Schlumberger naleznete v dnešním akciovém Summary. Morgan Stanley 4Q18 Morgani sice svoje čísla reportovali už včera, my se k nim však… (Patria)

Jakub Brukner: Jak poznat, zda je akcie levná nebo drahá


Jak poznat, zda je akcie levná nebo drahá a zda je vhodné vstoupit do pozice? Na jeden jednoduchý ukazatel se zaměřuje makléř Patria Finance Jakub Brukner. (Patria)

Státní dluh ve čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy 1,732 bilionu Kč


Státní dluh v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 bilionu korun. Důvodem nárůstu dluhu byla snaha získat peníze za výhodných podmínek na plánované splátky státních dluhopisů v… (Patria)

Perly týdne: Těžce předražený Uber, optimističtí američtí milionáři a u nás bez diskuse o jádru


Ve světě… Damodaran: Stanici CNBC poskytl rozhovor známý valuační guru a profesor financí Aswath Damodaran. Mimo jiné uvedl, že „Uber má hodnotu o něco vyšší než je polovina ze 100 miliard dolarů,… (Patria)

WindEurope: Investice do větrné energie přesáhnou v Evropě v roce 2021 100 miliard eur


Investice do větrné energie v Evropě by se měly v příštích třech letech dál zvyšovat na nové rekordy a v roce 2021 přesáhnout 100 miliard eur (2,6 bilionu Kč). (Patria)

Evropská unie bude regulovat slevy v obchodech. Cílem je boj proti nekalým praktikám


Evropská unie začíná regulovat slevy v obchodech. Slevové akce obchodníků považuje Unie za nekalé praktiky. Evropský parlament přijal směrnici, která má zamezit „manipulaci s cenami“ v obchodech při… (Byznys noviny - byznys)

Francouzští boháči dají na katedrálu miliardy. Pro chudé obyvatele však peníze nemají


Vyhořelá katedrála v Paříži má sociální dohru. Francouzské odbory zaútočily na tamní miliardáře za jejich selektivní štědrost.  Zatímco na obnovu Notre-Dame přislíbili miliardy, pro chudé obyvatele… (Byznys noviny - byznys)

Česku se katastrofálně nedaří čerpat evropské dotace. Za 7 let se podařilo jen 28 % peněz


Česku se nedaří čerpat evropské dotace. Evropská komise do konce března letošního roku Česku proplatila pouhých 27,6 procenta dotací určených na programové období 2014 až 2020. Jde o 159,5 miliardy… (Byznys noviny - ekonomika)

Evropská unie bude regulovat slevy v obchodech. Cílem je boj proti nekalým praktikám


Evropská unie začíná regulovat slevy v obchodech. Slevové akce obchodníků považuje Unie za nekalé praktiky. Evropský parlament přijal směrnici, která má zamezit „manipulaci s cenami“ v obchodech při… (Byznys noviny - ekonomika)

Podnikatelská aktivita v eurozóně nečekaně zpomalila. Blíží se ekonomická recese?


Podnikatelská aktivita v eurozóně v dubnu nečekaně zpomalila. Jak ceny, tak poptávka vykázaly pouze mírné zvýšení. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila… (Ekonomika - Eurozprávy)

Trump vyděsil sýraře. Nizozemská Gouda může těžce doplatit na americká cla


Výrobci tradičního sýru v nizozemském městě Gouda se obávají dopadu amerických cel, kterými Evropě kvůli subvencím pro výrobce letadel Airbus pohrozil americký prezident Donald Trump. Dnes o tom… (Ekonomika - Eurozprávy)

Čínská ekonomika čelí problémům, Peking spustí proticyklická opatření


Čína bude dál podporovat svou ekonomiku, přestože výsledky prvního čtvrtletí překonaly odhady. Její hospodářství totiž stále čelí tlakům a problémům, konstatovalo dnes podle agentury Nová Čína čínské… (Ekonomika - Eurozprávy)

Japonské firmy investují do Uberu miliardu dolarů


Konsorcium japonských firem investuje miliardu dolarů (zhruba 23 miliard Kč) do poskytovatele alternativní taxislužby Uber. Investiční fond banky SoftBank, automobilka Toyota Motor a výrobce… (Ekonomika - Eurozprávy)

Systém 996? Výroky miliardáře Ma o pracovní době vyvolaly ostrou polemiku


Výroky miliardáře a zakladatele čínského internetového obchodu Alibaba, že aby mladý člověk uspěl, musí pracovat 12 hodin denně šest dní v týdnu, vyvolaly v Číně veřejnou debatu o vyváženosti… (Ekonomika - Eurozprávy)

Metrostav hlásí za loňský rok propad zisku, tržby naopak vzrostly o desetinu


Stavební firmě Metrostav loni klesl čistý zisk meziročně o 7,6 procenta na 363,2 milionu korun. Tržby jí naopak vzrostly o 9,7 procenta na 21,5 miliardy korun. Výsledky zveřejněné v pozvánce na… (Ekonomika - Eurozprávy)

Státní dluh v 1. čtvrtletí strmě vzrostl, každý Čech by měl splatit 162.600 korun


Státní dluh v letošním 1. čtvrtletí stoupl o 109,6 miliardy na 1,732 bilionu korun. Důvodem nárůstu dluhu byla snaha získat peníze za výhodných podmínek na plánované splátky státních dluhopisů v… (Ekonomika - Eurozprávy)