EpShark

Ekonomika - zprávy


Víkendář: Ignorovaná Hayekova otázka


Podle některých názorů je brexit způsobem, jak umožnit britské vládě finanční podporu firmám, které by se v budoucnu mohly stát domácími technologickými šampiony. (Patria)

Víkendář: Německá ekonomika a velké posuny na realitním trhu


„Není pochyb o tom, že Německo si během letošního mimořádně náročného roku vedlo poměrně dobře a je to zejména díky vládě Angely Merkelové.“ Na stránkách Bloombergu to tvrdí Andreas Kluth. (Patria)

Daň z nabytí nemovitých věcí definitivně zrušena, osvobození prodeje nemovitostí od daně z příjmů až po 10 letech


Prezident republiky podepsal zrušení daně z nabytí nemovitých věcí a související změny v zákoně o daních z příjmů, které schválila Poslanecká sněmovna na svém jednání dne 15. dubna 2020 ve znění… (Patria)

Quadruple Witching poslal Wall Street do kolen


Poslední den v týdnu byl zároveň třetí pátek v posledním měsíci kvartálu, tedy quadruple witching. Tyto dny bývají spojeny s vysokou volatilitou, jelikož se jedná o datum, kdy expiruje velké množství… (Patria)

Dlouhá čínská cesta


Jedním z nejlepších zdrojů, co se týče ekonomického vývoje v Číně, je podle mne tam působící americký ekonom Michael Pettis. Ten má podle svých slov dokonce nejlepší „model“, podle kterého lze určit… (Patria)

Evropské akcie zamířily dolů, americké se snaží držet pozice


Zprvu nevýrazné páteční obchodování se postupem času posunulo spíše tím negativním směrem. Akcie na hlavních trzích většinou ztrácejí, přičemž pozice jednotlivých indexů se dost liší. (Patria)

Emisní skandál VW rok poté


Před pěti lety, 18. září 2015, vypukl skandál kolem falšování údajů o emisích naftových motorů německé automobilky Volkswagen. Koncern VW i manažeři kvůli skandálu čelí řadě žalob a vyšetřování. (Patria)

ČEB, a.s. - Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů


Česká exportní banka, a.s., se sídlem Vodičkova 34/701, 111 21 Praha 1, IČ 63078333, uhradí ke stanovenému dni 5. října 2020 roční úrokový výnos z emise dluhopisů, vydaných dne 3. (Patria)

AQUAPALACE, a.s. - Pololetní konsolidovaná zpráva 2018


AQUAPALACE, a.s. (IČ 29141729) Společnost AQUAPALACE, a.s. zveřejnila Pololetní konsolidovanou zprávu za rok 2020. K nahlédnutí zde: AQUAPALACE pololetní zpráva 2020. (Patria)

Trump v USA zablokuje TikTok a WeChat


Administrativa prezidenta Donalda Trumpa od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat aplikace TikTok a WeChat, které jsou v čínském vlastnictví. (Patria)

BYZNYS: Přehled nejdůležitějších zpráv z byznysu v Česku i ve světě za uplynulý týden


Týdenní přehled byznysových zpráv. Souhrn nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě za uplynulý týden (11. září – 18. září 2020). Společnost Apple otevírá v Indii online obchod… (Byznys noviny - byznys)

MILIARDÁŘI: Vede Bezos s majetkem 4,02 bilionu. Elon Musk předběhl Zuckerberga


Přinášíme přehled světových miliardářů aktuální na konci třetího zářijového týdne (stav ze dne 18. 9. 2020). V první desítce nejbohatších lidí světa je 8 Američanů, jeden Ind a jeden Evropan.… (Byznys noviny - byznys)

EKONOMIKA: Týdenní souhrn nejdůležitějších zpráv z ekonomiky v ČR i ve světě


Týdenní přehled zpráv z ekonomiky. Souhrn nejdůležitějších ekonomických zpráv z České republiky i ze světa za uplynulý týden (11. září – 18. září 2020). Evropská komise prosazuje klimatické a… (Byznys noviny - ekonomika)

Evropská komise získala pravomoc posílat auta v EU do servisu. Zatím jen kvůli emisím


Evropská komise si uzmula nové právo, a to posílat auta do servisu. Chce tak zabránit emisním skandálům jako byla kauza Dieselgate. Brusel tak bude moci sám vzít řidičům schválení k provozu. Doposud… (Byznys noviny - ekonomika)

Trh s ropou se radikálně mění. Saúdskoarabské firmy SIIG a Petrochem jednají o fúzi


Saúdskoarabské petrochemické společnosti Saudi Industrial Investment Group (SIIG) a National Petrochemical Co. (Petrochem) zahájily jednání o fúzi, kterou by mohla vzniknout chemická společnost s… (Ekonomika - Eurozprávy)

Trump podpořil návrh dohody o převzetí amerických operací TikToku


Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek oznámil, že dal své "požehnání" navrhované dohodě mezi americkými společnostmi Oracle a Walmart a čínskou ByteDance. Dohoda umožní, že aplikace TikTok… (Ekonomika - Eurozprávy)

Schodek 116 miliard? Hamáček kritizuje návrh rozpočtu, prý je příliš optimistický


Státní rozpočet na rok 2021 se schodkem 116 miliard korun je velmi optimistický návrh, nereflektuje závazky, které vláda udělala, a určitě se o něm bude debatovat. Novinářům to dnes během Dnů NATO v… (Ekonomika - Eurozprávy)

Studie: Náklady na útlum těžby OKD do roku 2035 dosáhnou 14,5 miliardy


Náklady na utlumení těžby v dolech společnosti OKD do roku 2035 dosáhnou zhruba 14,5 miliardy korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který v pondělí projedná vláda.… (Ekonomika - Eurozprávy)

Prodejce džusů Relax loni zvýšil zisk, zajímavě se vyvíjí kategorie ovocných pomazánek


Zisk prodejce nealkoholických nápojů Maspex Czech loni meziročně vzrostl o 45 procent na 131,7 milionu korun. Tržby za prodej zboží vzrostly o 11 procent na 1,43 miliardy Kč. (Ekonomika - Eurozprávy)