EpShark

Ekonomika - zprávy


Buď budou USA moci spolupracovat na obraně s EU, nebo…


Leonid Bershidsky se na stránkách Bloomberg věnuje tomu, že USA vůči svým evropským spojencům navyšují požadavky na obranu. A to by mohlo zkomplikovat obchodní jednání mezi USA a EU. (Patria)

Čínská firma Ganfeng Lithium kupuje podíl v Bacanora Minerals


Čínská společnost Ganfeng Lithium se dohodla na koupi podílu 30 procent ve společnosti Bacanora Minerals, která staví důl na těžbu lithia v Mexiku. Získané prostředky Bacanora použije na tento… (Patria)

Akcie evropských výrobců čipů zasáhly obavy o dodávky pro Huawei


Akcie evropských výrobců čipů Infineon Technologies, AMS a STMicroelectronics dnes výrazně oslabují kvůli obavám z přerušení dodávek pro čínskou firmu Huawei Technologies. (Patria)

TOMA, a.s. - Oznámení o konání valné hromady společnosti TOMA, a.s. dne 21.6.2019


TOMA, a.s. IČ 18152813 Povinně uveřejňované informace Představenstvo společnosti s firmou TOMA, a. s. se sídlem tř. Tomáše Bati 1566, 765 02 Otrokovice, IČ: 181 52 813 zapsané v obchodním… (Patria)

Tlak na akcie roste, nedaří se ani dluhopisům. Hlavní téma zůstává


Na začátku nového týdne se investoři stahují z asijských i evropských akcií, ale příliš se nedaří ani bezpečným dluhopisům nebo zlatu. Akcie zprvu celkem odolávaly, ale postupně se dostávají pod… (Patria)

Týdenní výhled: Čínsko-americký spor zůstává klíčovým tématem, v hledáčku Huawei a možné budování koalice


Hlavní pozornost finančních trhů bude i během následujících obchodních dní poutat nejvíce obchodní spor USA a Číny, který postupně dostává stále více rozměrů. (Patria)

Zisk Ryanairu zřejmě zasáhnou problémy s letouny Boeing 737 MAX


Celoroční zisk irských aerolinek Ryanair se snížil na čtyřleté minimum. Firma navíc varovala, že v novém finančním roce by mohl zisk opět klesnout, a to mimo jiné kvůli potížím s letouny Boeing 737… (Patria)

Ministerstvo financí počítá na příští rok se schodkem 40 miliard Kč


Ministerstvo financí připravilo na příští rok rozpočet se schodkem 40 miliard korun. Výdaje by měly být 1,594 bilionu Kč a příjmy 1,554 bilionu Kč. (Patria)

Babiš: Do rozvojového fondu by banky mohly dát na začátku kolem 6 miliard


Do Národního rozvojového fondu, kam by měly podle návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) přispívat banky, by příští rok při jeho vzniku mohly banky odvést asi šest miliard korun. (Patria)

Ceny v průmyslu v dubnu zrychlily meziroční růst na 4,3 pct


Ceny průmyslových výrobců v Česku v dubnu zrychlily meziroční růst na 4,3 procenta po březnových 3,8 procenta. Nárůst tak byl nejvyšší od prosince 2011 a promítlo se do něj zejména zdražení elektřiny. (Patria)

Státní kasa loni vyplatila Agrofertu 161 milionů na dotacích. Peníze nechce od Komise proplatit


Česká státní kasa loni vyplatila více než 161 milionů korun koncernu Agrofert na dotacích. Ministerstvo financí si však peníze zatím nenechalo od Evropské komise proplatit a neví ani, jak bude… (Byznys noviny - byznys)

20. týden na ČMKBK: Roční kontakty elektřiny na burze zlevnily


Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 20. týdnu uzavřeno 252 kontraktů na dodávku 238,1 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 229,3 milionu korun.… (Byznys noviny - byznys)

Babišova vláda dál Česko zadlužuje. I příští rok plánuje schodek státního rozpočtu 40 miliard


Babišova menšinová vláda Česko dál zadlužuje. I v roce 2020 plánuje schodek státního rozpočtu 40 miliard korun. Stejná výše deficitu je schválená i letos. Příští rok mimo jiné vzroste rodičovská nebo… (Byznys noviny - ekonomika)

Státní kasa loni vyplatila Agrofertu 161 milionů na dotacích. Peníze nechce od Komise proplatit


Česká státní kasa loni vyplatila více než 161 milionů korun koncernu Agrofert na dotacích. Ministerstvo financí si však peníze zatím nenechalo od Evropské komise proplatit a neví ani, jak bude… (Byznys noviny - ekonomika)

Rána důchodcům? Vláda je připraví o důchody, tvrdí ekonom


Politici, kteří volají po sektorové dani bank, volají oklikou po nižších starobních důchodech. Tvrdí to ekonom Lukáš Kovanda s tím, že před riziky zavedení bankovní daně Česko varuje i Mezinárodní… (Ekonomika - Eurozprávy)

Výdaje na předsednictví EU? Babiš je chce snížit na polovinu


Výdaje na české předsednictví Evropské unie v druhé polovině roku 2022 jsou podle současného návrhu vyčísleny na 2,7 miliardy korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) je považuje dál za neúměrně vysoké a… (Ekonomika - Eurozprávy)

Google omezí některé služby pro Huawei


Americká společnost Google se chystá omezit čínské firmě Huawei používání svého operačního systému Android, uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj. (Ekonomika - Eurozprávy)

Ryanair padá na dno. Potopí ho i problémy s boeingy


Celoroční zisk irských aerolinek Ryanair se snížil na čtyřleté minimum. Firma navíc varovala, že v novém finančním roce by mohl zisk opět klesnout, a to mimo jiné kvůli potížím s letouny Boeing 737… (Ekonomika - Eurozprávy)

Telefony Huawei končí. Google jim sebral Android, Intel procesory


Americká společnost Google se chystá omezit čínské firmě Huawei používání svého operačního systému Android. Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Opatření… (Ekonomika - Eurozprávy)

Američané couvají? Dočasně by mohli uvolnit restrikce uvalené na Huawei


Americké ministerstvo obchodu by brzy mohlo dočasně uvolnit restrikce uvalené na čínskou společnost Huawei. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na mluvčí resortu. Cílem opatření by… (Ekonomika - Eurozprávy)