EpShark

Ekonomika - zprávy


OPEC očekává dobrý rok pro trh s ropou. Výhled poptávky nechává beze změn


Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zatím nechává výhled růstu celosvětové poptávky po ropě na letošní rok beze změn. Ve své měsíční zprávě předpokládá, že situace na trhu bude letos dobrá,… (Patria)

Microsoft koupí za téměř 70 miliard dolarů Activision, akcie herního vývojáře prudce rostou


Technologický gigant Microsoft se dohodl na akvizici herního vývojáře Activision Blizzard. O obchodě dnes před otevřením trhu reportoval list Wall Street Journal, Microsoft zprávu v zápětí potvrdil. (Patria)

ČEZ, a.s.: Vnitřní informace ČEZ - Ondřej Landa odstoupil z dozorčí rady ČEZ


ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejňuje vnitřní informaci. Více informací zde. (komerční sdělení) (Patria)

3M FUND MSI a.s.: Oznámení o přeměně společnosti


3M FUND MSI a.s. IČO: 10720855 Společnost 3M FUND MSI a.s. zveřejňuje oznámení o přeměně společnosti, více informací zde. (komerční sdělení) (Patria)

Tradeři Goldman Sachs na klidnějších trzích utržili méně. Pod odhady je i kvartální zisk, akcie klesají


Goldman Sachs navazuje na nepříliš přesvědčivá čísla konkurence z minulého týdne, a ani tentokrát trhy nadšené nejsou. Akcie fimy odepisovaly v premarketu i více než 4 procenta, když zisk této… (Patria)

Očekávané zvyšování sazeb vede investory k rotaci z technologií, potvrzují průzkumy


Obavy z dalšího zvyšování základních úrokových sazeb vedou investory k tomu, že se v prvních týdnech nového roku odvracejí od akcií technologických firem. (Patria)

Výroba aut loni v ČR klesla o 4,1 % na 1,1 milionu, proti roku 2019 o čtvrtinu


Výroba osobních aut v Česku loni klesla meziročně o 4,1 procenta na 1,105 milionu vozů. Proti předcovidovému roku 2019 to bylo o téměř 23 procent méně. (Patria)

Za vrcholem tenzí ve výrobních řetězcích. Optimismus pro letošní i příští rok, říká ekonom Morgan Stanley


Před třemi či šesti měsíci se veškerá diskuse o inflační a makroekonomické situaci točila kolem výrobních vertikál, nyní se zase hovoří jen o monetární politice a zvedání sazeb. (Patria)

Důvěra německých investorů se v lednu prudce zlepšila. Nadějí je ústup pandemie


Důvěra německých investorů v lednu nečekaně prudce vzrostla v očekávání, že do léta výrazně klesne výskyt případů covidu-19, což umožní, že se největší evropská ekonomika v příštích šesti měsících… (Patria)

Výnosy německých bundů poprvé od roku 2019 koketují s kladnými čísly


Výnosy německého benchmarkového dluhopisu koketují s kladnými čísly, když se trhy připravují na prudký nárůst inflace a odstranění podpory ze strany centrální banky. (Patria)

Náramkové hodinky jsou výhodnou investicí. Vyplatí se jít do české značky Prim


Když byly roku 1904 vyrobeny první náramkové hodinky, jejich jediným úkolem bylo ukazovat čas. Uplynulo 100 let a vše je jinak. Přesný čas je všude kolem nás, stačí se podívat na display mobilu nebo… (Byznys noviny - byznys)

V 2. týdnu byla na trhu pohonných hmot ČMKB zobchodována nafta za 800 tisíc korun


Denní kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 2. týdnu roku 2022 obchodovaly za průměrnou cenu 17,13 CZK/litr. Celkem bylo zobchodováno 49 tisíc… (Byznys noviny - byznys)

Pokuty za porušení GDPR loni v EU stouply sedminásobně: Úřady celkem vybraly 27 miliard


Pokuty za porušení právních předpisů EU o ochraně osobních údajů, známých pod zkratkou GDPR, v roce 2021 stouply téměř sedminásobně na 1,25 miliardy dolarů (26,8 miliardy korun). Rekordní tresty v… (Byznys noviny - ekonomika)

NKÚ: Státní ČPP Transgas jen prodělává peníze. MPO by mělo podnik zlikvidovat


Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů existence nemá smysl, protože podnik jen prodělává státu peníze. … (Byznys noviny - ekonomika)

Německá ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 2,7 procenta


Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 2,7 procenta, uvedl dnes ve své předběžné zprávě spolkový statistický úřad. Ekonomika se tak vrátila k růstu po předloňském propadu o 4,6… (Ekonomika - Eurozprávy)

Průměrná sazba hypoték stoupla v prosinci na 3,31 procenta


V prosinci prudce stoupla průměrná úroková sazba hypoték. Zatímco říjnové i listopadové tempo růstu bylo relativně pozvolné, v prosinci vzrostla průměrná sazba o 0,45 procentního bodu na 3,31… (Ekonomika - Eurozprávy)

Nejistota kolem pandemie a omikronu zpozdí oživení globálního trhu práce


Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo, a nezaměstnanost zůstane nad úrovní z doby před pandemií nejméně do roku 2023. Důvodem je nejistota ohledně dalšího vývoje a… (Ekonomika - Eurozprávy)

Majetek nejbohatších lidí se za pandemie rozrostl, víc lidí je ale v chudobě


Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí ocitlo v chudobě. Ve své zprávě o nerovnosti to dnes uvedla britská nevládní organizace Oxfam.… (Ekonomika - Eurozprávy)

Ceny průmyslových výrobců loni meziročně stouply o 7,1 procenta


Ceny průmyslových výrobců v loňském roce stouply o 7,1 procenta, což byl nejvyšší meziroční nárůst od roku 1995. Zdražení zaznamenali všichni výrobci, zvýšení jejich cen bylo ale o něco nižší než v… (Ekonomika - Eurozprávy)