EpShark

Ekonomika - zprávy


Víkendář: Kdy vládní dluhy překračují únosnou hranici? Pohled do třísetleté britské historie


Pokud nějakou zemi zatěžují příliš vysoké dluhy, může v delším období čelit znatelným výzvám. Na stránkách blogu St. Louis Fed to píše ekonom Guillaume Vandenbroucke, podle kterého je ale složité… (Patria)

Wall Street rostla třetím dnem v řadě; banky opět v laufu; Moderna neudržela úvodní růst


Americké trhy rostly třetím dnem v řadě a index S&P 500 si nakonec připsal 0,7% růst. Za celý týden tento index posílil o 1,7 %, když zaznamenal nejsilnější týdenní růst za poslední téměř tři měsíce. (Patria)

Hodnotové investování podle Benjamina Grahama. Porazili by ho investoři do růstových akcií?


Hodnotové investování v posledních letech není zrovna v kurzu, a to hned z několika důvodů. Jednak se drahým růstovým akciím daří mnohem lépe než jejich levným protějškům a jednak se skutečné… (Patria)

Buy-the-Dip žije a kope za technologický Nasdaq 100


Index Nasdaq 100 je zpátky ve formě. Jeden z předních amerických indexů, za kterým najdeme jména jako Microsoft, Apple nebo Amazon, se už otřepal z nejhoršího měsíce od prvních dnů pandemie a k… (Patria)

Zelený závěr týdne díky výsledkům i datům. Zinek rychle zdražuje


O pozitivní závěr týdne se nakonec postaraly jak výsledky, tak nová makrodata. Z firem to byl zejména Goldman Sachs, který překvapil velmi dobrými čísly, kterými tak dokreslil solidní výsledky… (Patria)

Vývoj inflace a její dopad na různá investiční aktiva


V dnešní, na grafy bohatší, úvaze se podíváme na reakci investičních aktiv na vyšší inflaci. A spolu s ní na pár vybraných inflačních témat současnosti, včetně jejích projekcí od Oxford Economics. (Patria)

Tomáš Vlk: Američané v září utráceli, maloobchod hlásí pokračování růstu


Po solidním srpnu se od maloobchodu čekal mírný útlum, ale naopak se dostavil další růst o 0,7 procenta, přičemž srpnový údaj byl revidován vzhůru na 0,9 pct. (Patria)

Analytik k výsledkům Goldman Sachs: Nejlepší výsledky z velké pětky bank


I když investiční divize excelovaly u všech bank, tak u Goldmanů jsou čísla jednoznačně opět nejlepší. Akcie rostou před otevřením trhu o 2 %. Příjmy z FICC segmentu se udržely na loňské úrovni (2,5… (Patria)

Goldman Sachs rozbila analytické odhady silným tradingem a investičním bankovnictvím


Americká banka Goldman Sachs hospodařila ve třetím čtvrtletí s výnosy, které překonaly očekávání trhu. Dařilo se segmentu investičního bankovnictví, jehož kvartální příjem byl druhý největší v… (Patria)

FIXED.zone v úterý spustí úpis akcií na trh START. Desetinu firmy nabízí za zdroje na dravý růst


Česká národní banka schválila prospekt společnosti FIXED.zone a ta tak bude moci 19. října, kdy se koná podzimní START Day trhu START pražské burzy, zahájit úpis svých akcií. (Patria)

Premiér Babiš se proti pokutě 250 tisíc od Černošic za střet zájmů odvolal


Premiér Andrej Babiš (ANO) se proti pokutě 250 tisíc korun, kterou ho potrestal černošický městský úřad za přestupek proti zákonu o střetu zájmů, odvolal. Čelí totiž podezření, že stále ovládá média… (Byznys noviny - byznys)

Oro Navigacija a CS SOFT podepsaly smlouvu na upgrade ATM systému ALS


Společnosti CS SOFT a Oro Navigacija v polovině srpna podepsaly smlouvu na upgrade systému pro řízení letového provozu ALS 2.1, který je v současné době provozován střediskem řízení letového provozu… (Byznys noviny - byznys)

Státní dluh ke konci září stoupl o 284 miliard na 2,334 bilionu korun


Státní dluh ČR v září 2021 stoupl o 284,2 miliardy korun na 2,334 bilionu korun. Údaje z počátku října potvrdilo ministerstvo financí v Čtvrtletní zprávě o řízení státního dluhu. Každý obyvatel Česka… (Byznys noviny - ekonomika)

Hospodaření obcí a krajů skončilo v přebytku přes 39 miliard, informovalo ministerstvo


I přes krizi způsobenou pandemií koronaviru skončilo hospodaření obcí a krajů na konci srpna 2021 přebytku 39,4 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.  „Hospodaření našich samospráv… (Byznys noviny - ekonomika)

Krize semlela dalšího dodavatele energií. Kolibřík energie končí


Po Bohemia Energy oznámil konec další dodavatel energií. Kolibřík energie v pátek večer oznámil, že nadále není schopen zajistit dodávky elektřiny a plynu za sjednaných podmínek jak pro své přímé… (Ekonomika - Eurozprávy)

Prodej nových osobních aut je na Slovensku nižší než před covidem


Prodej nových osobních automobilů na Slovensku se za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zvýšil o více než pět procent, za obdobím před vypuknutím epidemie nemoci covid-19 ale o 15 procent… (Ekonomika - Eurozprávy)

S dodávkami energií končí také firmy Kolibřík energie a A-PLUS Energie


Po Bohemia Energy končí v Česku s dodávkami elektřiny a plynu další dodavatelé. Dnes konec dodávek elektřiny a plynu oznámil Kolibřík energie s 28.000 klienty, ve čtvrtek se rozhodla ukončit dodávky… (Ekonomika - Eurozprávy)

NÁZOR: Připravme se na velkou dluhovou krizi, nabádá analytik


Je opět populární odepisovat Mezinárodní měnový fond (MMF) jako dávno přežitou a neužitečnou instituci, konstatuje Desmond Lachman, ekonomický analytik think tanku American Enterprise Institute. V… (Ekonomika - Eurozprávy)

Bohemia Energy se hájí: Závazkům dostojíme, pouze jsme ukončili činnost


Končící energetická skupina Bohemia Energy dostojí všem svým závazkům vůči zákazníkům, zaměstnancům, bankám i dodavatelům. Firma odmítá tvrzení, že zkrachovala. Společnost to sdělila v dnešním… (Ekonomika - Eurozprávy)