EpShark

Ekonomika - zprávy


Pro všechny, kteří hovoří o akciové bublině a skryté hyperinflaci


JPMorgan se s investory štědře dělí o svou novou čtvrtletní analýzu vývoje na globálních trzích. Ta obsahuje dlouhou řadu grafů a já jsem pro dnešní úvahu vybral několik z nich, které nám ukážou, jak… (Patria)

Prahu do zeleného posunul Avast s O2, po nabídce na akvizici roste biotechnologická Galapagos


Obchodování na pražském trhu se na začátku nového týdne opět neslo ve výrazně poklidném duchu Index PX otevřel v lehkém minusu, brzy se ale vrátil k pátečním zavíracím hodnotám, kde se bez většího… (Patria)

Citigroup - Uspokojivý výkop výsledkové sezóny (komentář analytika)


Výkop bankovní výsledkové sezóny si v tomto kvartálu vzala na starosti Citigroup a za nás se s tím poprala poměrně uspokojivě. Celkové tržby stouply o 2 % yoy na 18,8 mld. (Patria)

Daří se dluhopisům a evropským akcím. Americké indexy po datech i výsledcích zůstávají na maximech


Data z Číny překonala očekávání a postarala se tak o pozitivní vstup hlavních trhů do nového týdne. Krátce poté v Evropě následoval pokles akcií, ale situace se odpoledne znovu zlepšila a hlavní… (Patria)

McKinsey: Čína a světová ekonomika míří k nové rovnováze


Jakékoliv dlouhodobější hodnocení čínské ekonomiky se podle ekonoma Tima Taylora točí kolem toho, jak obrovské velikosti již dosáhla, a kolem možnosti, jak moc může ještě růst v budoucnu. (Patria)

Citigroup otevírá výsledkovou sezónu amerických bank: zisk i příjmy nad odhady


Citigroup je první z velkých amerických bankovních jmen, které předstupuje před investory s výsledky za druhé čtvrtletí roku. Kvartální zisk dosáhl 1,95 dolaru na akcii a porazil očekávání 1,80 USD… (Patria)

MMF: Růst střední a jihovýchodní Evropy dusí demografické problémy


Rychlý úbytek a stárnutí populace v zemích střední a jihovýchodní Evropy by mohl podstatně brzdit hospodářský růst oblasti a její sbližování s vyspělejšími evropskými ekonomikami. (Patria)

Týdenní výhled: Na slušná čínská data navážou čísla z USA, výsledková sezóna se dostává do tempa


Data z Číny otevřela týden pozitivním směrem. Zejména maloobchodní tržby značně zrychlily a překonaly očekávání, zprávy o silné spotřebitelské poptávce přitom Čína určitě potřebuje. (Patria)

Automobilce PSA klesl v pololetí prodej o téměř třináct procent


Francouzské automobilce PSA, která vyrábí vozy Peugeot a Citroën, klesl v prvním pololetí celosvětový prodej meziročně o 12,8 procenta na 1,9 milionu vozů. (Patria)

Ján Hladký: Cesta Deutsche Bank bude dlouhá a tvrdá


Odvážný plán restrukturalizace Deutsche Bank zahrnuje mimo jiné i propuštění 18 000 zaměstnanců či odchod z obchodování s akciemi. Náklady na restrukturalizaci se mají vyšplhat až na 7,4 miliard … (Patria)

Kellner a Šmejc vstupují s Home Credit na burzu v Honkongu. Chtějí získat až 1 miliardu dolarů


Skupina Home Credit českého miliardáře Petra Kellnera a Jiřího Šmejce vstupuje na burzu. Její stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry,… (Byznys noviny - byznys)

Českomoravská komoditní burza: Cena zemního plynu v 28. týdnu stagnovala


Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 28. týdnu uzavřeno 16 kontraktů na dodávku 26,3 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 25 milionů korun.… (Byznys noviny - byznys)

Čepro si posvítí na Agrofert ve veřejných zakázkách. Kvůli Babišově auditu EK


Státní distributor paliv Čepro si nechá prověřit postavení koncernu Agrofert ve veřejných zakázkách kvůli auditní zprávě Evropské komise, podle které je český premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu… (Byznys noviny - ekonomika)

Konec dálničních známek v Česku. Místo těch papírových však budou elektronické


Dálniční známky v papírové podobě v Česku končí. Nahradí je známky elektronické. Poslanci přijali zákon, který to umožní. Zákonodárci současně odmítli návrh, umožňující zdražení dálniční známky ze… (Byznys noviny - ekonomika)

Střední a jihovýchodní Evropu čeká ekonomická pohroma? MMF důrazně varuje


Rychlý úbytek a stárnutí populace v zemích střední a jihovýchodní Evropy by mohl podstatně brzdit hospodářský růst oblasti a její sbližování s vyspělejšími evropskými ekonomikami. Prohlásil to dnes… (Ekonomika - Eurozprávy)

Huawei hodlá investovat v Itálii tři miliardy dolarů


Čínská společnost Huawei Technologies hodlá v příštích třech letech investovat v Itálii 3,1 miliardy dolarů (70,5 miliardy Kč). Prohlásil to dnes šéf italské sekce společnosti Thomas Miao. S… (Ekonomika - Eurozprávy)

Je lepší máslo, nebo margarín? Dilema lze vyřešit šalamounsky


Zda je lepší máslo nebo margarín, se podle odborníka Pavla Suchánka z Fóra zdravé výživy nedá jednoznačně říct. Obecně je podle něj dobré tuky střídat. Při konkrétním doporučení záleží na věku,… (Ekonomika - Eurozprávy)

Máslo se prodává víc než margarín, trendem je české a bez laktózy


Zatímco v roce 1989 průměrná roční spotřeba másla na jednoho Čecha přesahovala devět kilogramů, od té doby se podle Českého statistického úřadu snížila zhruba o polovinu. Rostlinného tuku před 30… (Ekonomika - Eurozprávy)

Home Credit plánuje nabídnout akcie na burze v Hongkongu


Skupina Home Credit plánuje globální veřejnou nabídku akcií. Její stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, dnes podala žádost o… (Ekonomika - Eurozprávy)