EpShark

Ekonomika - zprávy


Víkendář: Dvě třetiny hodnoty Tesly z autonomního řízení?


Cathie Wood z ARK Invest hovořila na CNBC o cenovém cíli pro akcie společnosti Tesla, který je u ní nastaven na 1400 dolarů na konci roku 2027. ARK Invest, který se zaměřuje na nové technologie a s… (Patria)

Monetární politika v následujících letech - mezi mírně pod a mírně nad je velký rozdíl


Ekonomové Bank of America i Goldman Sachs přišli s predikcemi dalšího vývoje americké inflace. Z nich není v relativně brzké době vidět přistání na inflačním cíli ve výši 2 %. (Patria)

Wall Street roste a zelenat se před víkendem začíná i Evropa


Tlak generovaný především výhledem delšího období vysokých sazeb před víkendem přece jen polevuje, a to spolu s poklesem amerických dluhopisových výnosů. (Patria)

J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Shrnutí výsledků fondu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. ve 2Q 2023


J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. IČO: 08800693 Společnost J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s. zveřejňuje shrnutí výsledků fondu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a. (Patria)

Průzkum Reuters: V září ČNB sazbami nehne, ale do konce roku hlavní na 6,50 %


Česká národní banka na nejbližším měnovém jednání 27. září nepohne úrokovými sazbami a hlavní sazba 2T repo tak zůstane na úrovni 7,00 procenta. Shoduje se na to 14 analytiků a ekonomů, sdružených v… (Patria)

Ceny domů a bytů v Německu se ve čtvrtletí snížily nejvíce od roku 2000


Ceny rezidenčních nemovitostí v Německu se ve druhém čtvrtletí snížily nejvíce od roku 2000, což je od začátku záznamů. Meziročně klesly o 9,9 procenta, uvedl na svém webu německý statistický úřad. (Patria)

Než otevře Wall Street: Activision Blizzard, Palantir, Vertex Pharma


Akciové indexy v USA včera uzavřely obchodní seanci v záporu. Technologický index Nasdaq odepsal 1,8 %. Vítězem včerejší seance byla společnost FedEX, která v návaznosti na zvýšení odhadu zisku… (Patria)

Perly týdne: Která aktiva jsou nastavena na tvrdé, měkké a na žádné přistání?


Goldman Sachs predikuje růst akcií v USA, Evropě i Asii, k tomu oslabující dolar a mírný růst cen ropy. Bank of America tvrdí, že akcie velkých technologických společností a polovodiče jsou… (Patria)

Nová pokuta přes 9 miliard korun pro Intel. Evropská komise musela ustoupit verdiktu Soudního dvora


Evropská komise (EK) vyměřila americkému výrobci čipů Intel pokutu 376,36 milionu eur (9,2 miliardy Kč). Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Jde o nově vyměřenou pokutu, protože tu původní, z roku… (Patria)

Británie signalizovala, že schválí spojení firem Microsoft a Activision


Britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) signalizoval že schválí upravený plán softwarové společnosti Microsoft na převzetí videoherní firmy Activision Blizzard. (Patria)