EpShark

Ekonomika - zprávy


Rozbřesk: Český automotive získává tržní podíl, ale má stejné problémy jako Evropa


Českému automotivu se na první pohled daří lépe než zbytku Evropy. Ne vše je však tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Nejlépe hodnocení vyznívá, když sledujeme celkový počet vyrobených… (Patria)

VIG zvýšil dvouciferně předepsané pojistné, trhy v úvodu zamíří níže


Pojišťovací skupina VIG, obchodovaná na trzích v Praze a ve Vídni, dosáhla v prvním letošním čtvrtletí hrubého předepsaného pojistného meziročně vyššího o 11 procent. (Patria)

Čínský elektromobil za deset tisíc dolarů hází klacky pod nohy největším evropským automobilkám


Levné elektromobily z Číny míří do Evropy a podkopávají jedno z největších průmyslových odvětví v regionu. BYD, který jako největší globální výrobce elektromobilů loni koncem roku předstihl Teslu, se… (Patria)

Index Dow Jones v úterý odepsal přes 0,5 %


Americké indexy S&P 500 a Nasdaq 100 uzavřely úterní obchodní seanci bez větších změn. V úvodu seance jsme pozorovaly poměrně velkou volatilitu, kdy nejprve indexy v úvodu klesaly, aby následně… (Patria)

Snížit inflaci poklesem sazeb?


Již nějaký čas se hovoří o tom, že americká ekonomika je méně citlivá na pohyb sazeb, než tomu bylo dříve. Příčina těchto diskusí je zřejmá – proběhlo prudké zvedání sazeb, ale hospodářství je… (Patria)

Sektorově dnes vítězí polovodiče a energie. Americký spotřebitel s překvapivě dobrou náladou


Dnešní obchodování s akciemi je negativní v Evropě a naopak pozitivní v zámoří. Evropské indexy navyšují ztráty, které se v případě pařížského CAC40 blíží jednomu procentu. (Patria)

Německo by mělo zvážit, zda neuvolnit dluhovou brzdu, uvedl MMF


Německo by kvůli rostoucím dluhovým tlakům mělo zvážit, zda neuvolnit takzvanou dluhovou brzdu, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Podle zdrojů agentury Reuters se však lidé na ministerstvu… (Patria)

FT: Řada západních firem zůstává v Rusku navzdory dřívějším plánům na odchod


Řada západních podniků, včetně firem Avon Products, Air Liquide a Reckitt, stále zůstává v Rusku, a to navzdory dříve ohlášeným plánům na odchod z tohoto trhu. (Patria)

Jaromír Strnad: Akciový split Nvidie a dividendy ČEZ a Kofoly


Příští pátek budou zveřejněna květnová data z trhu práce, a pokud by se atakovala horní hranice nezaměstnanosti, mohlo by to být pro akciové trhy pozitivní, upozorňuje makléř Patria Finance Jaromír… (Patria)

ECB: Inflační očekávání spotřebitelů v eurozóně klesla nejníže od září 2021


Inflační očekávání spotřebitelů v eurozóně minulý měsíc klesla na nejnižší úroveň od září 2021. Spotřebitelé podle výsledků průzkumu Evropské centrální banky (ECB) v dubnu předpokládali, že … (Patria)