EpShark

Ekonomika - zprávy


Nasdaq Composite podruhé v týdnu oslabuje, NVDA -3,97 %


Druhý obchodní den v týdnu na Wall Street se nesl v podobném duchu, jako tomu bylo i v předešlém dni. Nejvýrazněji ztrácely akcie z technologického indexu Nasdaq Composite, který zaznamenal již… (Patria)

Jan Cepák: Výhled ČEZ investory potěšil. Otázkou zůstává dividenda


Na výsledcích ČEZ byl zajímavý zejména výhled, který byl navýšen, uvádí video makléř Patria Finance Jan Cepák. Konkrétně výhled na provozní zisk EBITDA byl navýšen z pásma 95 – 99 miliard korun do… (Patria)

Continental byl ve čtvrtletí ztrátový, je ale optimistický ohledně zbytku roku


Německý dodavatel automobilových součástek Continental se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty 251 milionů eur (přes šest miliard Kč) po zisku 545 milionů eur před rokem. (Patria)

K obavám z recese se přidává špatný výhled čipaře Micron Technology. Trhy vyčkávají na zítřejší data o inflaci


Akciové trhy dnes klesají, když se k obavám z recese přidává nepříznivý výhled dalšího gigantického výrobce čipů. Mezitím obchodníci čekají na středeční zprávu o inflaci, která by mohla poodhalit… (Patria)

Trhy vyčkávají na zítřejší data o inflaci v USA, Continental posouvá DAX do záporu


Úterní odpoledne je na globálních trzích především vyčkáváním na zítřejší data k americké inflaci. Evropské burzy se obchodují spíše v červeném pásmu, kdy německý akciový index odepisuje 1 procento,… (Patria)

Prudce rostoucí ziskovost energetice podle trhů na dlouhodobé kráse nepřidává


Energetika v americkém indexu SPX sice za poslední měsíc ztrácí asi 5 %, ale za poslední rok je stále více než 50 % v plusu. Jak známo, jde přitom o sektor, který byl předtím po řadu let mnohými… (Patria)

Výše cílových sazeb se může zvednout, trh práce na recesi neukazuje, domnívá se ekonomka Pimco


Hlavní ekonomka pro Spojené státy ve společnosti Pimco Tiffany Wilding míní, že i přes silná čísla z amerického trhu práce je nyní stále nejpravděpodobnější zářijový růst sazeb o 75 bazických bodů. (Patria)

Ukrajina zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba


Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné i do České republiky. Podle agentury Interfax to oznámil ruský provozovatel ropovodů Transněfť. (Patria)

Slévárny pro výrobce aut v Evropě kvůli drahému plynu bojují o přežití


Gerd Röders musí zvýšit hlas, aby jej bylo přes všechen ten rachot výrobních strojů slyšet. Neochotně se připravuje na dočasné omezení výroby ve své slévárně hliníkových slitků, aby přežil… (Patria)

Neradostné, ale nutné. Ke zkrocení inflace podle Citi není jiné cesty, než sražení poptávky


Je možné, že část inflačních tlaků pramení z tenzí na nabídkové straně ekonomiky. Ve výsledku jde ale vždy o interakci mezi nabídkou a poptávkou. A pokud není možné vyrábět více polovodičů či třeba… (Patria)

Čistý zisk ČEZ je meziročně o 32 miliard korun vyšší


Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před… (Ekonomika - Eurozprávy)

Tržby ve službách stouply na jaře o 12,1 procenta, rostly páté čtvrtletí za sebou


Tržby ve službách v letošním druhém čtvrtletí meziročně stouply o 12,1 procenta, rostly tak pátý kvartál za sebou. Dařilo se většině odvětvím, nejvíce ale službám souvisejícím s turistikou. Vyplynulo… (Ekonomika - Eurozprávy)

Stavební výroba v Česku v červnu zpomalila meziroční růst


Stavební výroba v Česku v červnu dál zpomalila meziroční růst, když reálně stoupla o 0,8 procenta z květnových 3,3 procenta. Produkce byla mírně vyšší díky pozemnímu stavitelství, tedy stavbám budov,… (Ekonomika - Eurozprávy)

Zahraniční obchod skončil v červnu schodkem 12,1 miliardy


Zahraniční obchod ČR skončil v červnu schodkem 12,1 miliardy Kč, meziročně byl o 3,4 miliardy Kč vyšší. Vliv na to měl především větší deficit obchodu s ropou a zemním plynem o 19 miliard korun kvůli… (Ekonomika - Eurozprávy)

Český průmysl v červnu meziročně stoupl o 1,7 procenta


Český průmysl v červnu meziročně stoupl o 1,7 procenta. K růstu pomohla posilující produkce v automobilové výrobě, v níž automobilky díky zlepšení dodávek některých dílů doháněly propad výroby z… (Ekonomika - Eurozprávy)