EpShark

Ekonomika - zprávy


Akcie, která prý může potopit celý trh


Jeden z nejpopulárnějších akciových příběhů současných dnů se jmenuje WeWork. I přesto, že akcie této společnosti se na trhu ještě neobchodují, teprve se na něj chystají. (Patria)

FedEx - Poslíček špatných zpráv


Globální přepravce FedEx (Investiční tipy) se opět stává nositelem špatných zpráv o stavu světové ekonomiky. Tržby za třetí kvartál roku 2019 stagnovaly na 17 mld. (Patria)

Česká pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí


Česká pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku… (Patria)

Výnosy míří dolů. Zasáhne Fed na obranu peněžního trhu?


Blíží se okamžik zveřejnění rozhodnutí měnového výboru Fedu o sazbách i dalších nástrojích měnové politiky. Dopolední komentář, věnovaný z většiny právě tomuto tématu, můžeme doplnit o aktuální tržní… (Patria)

Bankéř bankéřů: Na globální recesi ještě nesázejte


Světová ekonomika ještě není na pokraji globální recese, myslí si šéf Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS), která bývá označována jako centrální banka centrálních bankéřů. (Patria)

Politico: Podle Airbusu by si Američané novými cly uškodili sami sobě


Šéf společnosti Airbus ostře varoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, že cla uvalená na evropské společnosti v jeho odvětví se obrátí proti americkým zaměstnancům a poškodí dodavatelské řetězce… (Patria)

Strategie, která pohání růst bohatství Billa Gatese


Bill Gates i nadále vytváří bohatství. „Nejsme, víte, v nějakém defenzivním postoji, kde bychom hlavně drželi hotovost, ani nic podobného,“ řekl zakladatel Microsoftu v interview pro Bloomberg… (Patria)

Fed sníží sazby, ale poslední události ho tlačí ještě dál. Trhy jsou v napětí


Dnes večer se dozvíme informace o tom, na jakém nastavení měnové politiky se dohodli bankéři z Fedu. Základní informace přijdou ve 20 hodin, tisková konference začíná o půl hodiny později. (Patria)

Elon Musk je nejinspirativnějším lídrem v technologiích, tvrdí průzkum


Elon Musk se stal nejinspirativnější osobností v technologiích, tvrdí výsledky nového průzkumu Brand Health Report. Portál Hired, který se zaměřuje na vyhledávání zaměstnanců v technologiích, se… (Patria)

Allianz: Domácnosti ve světě loni nepatrně zchudly, Češi zbohatli


Celkové bohatství domácností loni celosvětově nepatrně kleslo, a to ve vyspělých i v rozvojových zemích. Zmenšilo se o 0,1 procenta. Tento trend se ČR vyhnul a bohatství českých domácností vzrostlo o… (Patria)

Bohatství domácností v ČR stouplo o 4,4 %. Průměrný Čech loni vlastnil 434 tisíc korun


Domácnosti ve světě chudnou, ale lidé v Česku zbohatli. Celkové bohatství domácností loni celosvětově kleslo o 0,1 procenta. Naopak bohatství českých domácností se zvýšilo o 4,4 procenta. Průměrný… (Byznys noviny - byznys)

O hypotéky není v Česku zájem. Lidé si půjčili o 26 miliard korun méně než loni


Zájem lidí v Česku o hypotéky klesá. Půjčili si o 26 miliard korun méně než ve stejném období loňského roku. Hypotéky zlevňují už sedmý měsíc v řadě. Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu klesla na… (Byznys noviny - byznys)

Bohatství domácností v ČR stouplo o 4,4 %. Průměrný Čech loni vlastnil 434 tisíc korun


Domácnosti ve světě chudnou, ale lidé v Česku zbohatli. Celkové bohatství domácností loni celosvětově kleslo o 0,1 procenta. Naopak bohatství českých domácností se zvýšilo o 4,4 procenta. Průměrný… (Byznys noviny - ekonomika)

Babiš obejde Hřiba a o úřednické čtvrti bude jednat jen s radními. Z primátora má prý trauma


Premiér Andrej Babiš (ANO) obejde pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). O vybudování plánované úřednické čtvrti v Letňanech bude jednat už jenom s radními. Babiš uvedl, že z jednání s Hřibem má… (Byznys noviny - ekonomika)

Nižší daně, vyšší rodičovská. Slovensko čekají od roku 2020 převratné změny


Slovensko od příštího roku sníží sazbu daně z příjmů menším firmám a živnostníkům na 15 procent. Rozhodl o tom dnes parlament v rámci sociálního balíčku, který připravily koaliční strany před… (Ekonomika - Eurozprávy)

Inflace v eurozóně se zasekla na jednom procentu. Jak zareaguje ECB?


Míra inflace v eurozóně v srpnu činila jedno procento, stejně jako v červenci. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V celé EU pak inflace ve druhém prázdninovém měsíci… (Ekonomika - Eurozprávy)

Důvěra investorů v německou ekonomiku se zlepšila, výhled ale zůstává negativní


Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v září zlepšila více, než se čekalo. Výhled pro největší evropskou ekonomiku však zůstává negativní kvůli obchodním sporům a nejistotě související… (Ekonomika - Eurozprávy)

Krok do budoucnosti: Škoda Auto zahájila výrobu modelu Superb iV. Kolik bude stát?


Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu modelu Superb iV s plug-in hybridním pohonem. Investice v závodě pro výrobu hybridu dosáhly 12 milionů eur (311… (Ekonomika - Eurozprávy)

Finanční správa omezí činnost 33 úřadů, bude na nich režim 2+2


Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat… (Ekonomika - Eurozprávy)

Dopravní revoluce v ČR? Stát hodlá podpořit rozvoj vodíkové technologie


Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě. Podpora by měla směřovat do rozvoje infrastruktury na výrobu a čerpání vodíku i do samotného… (Ekonomika - Eurozprávy)