EpShark

Ekonomika - zprávy


Amerika se těší na peníze od vlády a přidává se k evropskému růstu


Směr hlavních akciových trhů se během dne srovnává, a to tím lepším směrem. Rozdíly ve výkonech jednotlivých indexů jsou však velké. Na jedné straně Frankfurt nebo Milán rostou o více než 3 procenta… (Patria)

Irelevantní nerovnost v bohatství?


John Cochrane z Hoover Institution píše na populární ekonomický blog The Grumpy Economist. Ekonom nyní tvrdí, že pokud jdou sazby dolů, ceny aktiv jdou nahoru. (Patria)

McAfee prodá podnikovou divizi za čtyři miliardy USD


Americký výrobce antivirového softwaru McAfee prodá svoji podnikovou divizi konsorciu vedenému firmou Symphony Technology Group (STG) za čtyři miliardy USD (89 miliard Kč). (Patria)

Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s.: Oznámení pravidel rozhodování per rollam


Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s. IČO: 28470729 Společnost Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s. oznamuje akcionářům společnosti pravidla rozhodování per rollam. (Patria)

DuPont koupí za 2,3 miliardy USD firmu Laird Performance


Společnost DuPont koupí od amerického investičního fondu Advent International za 2,3 miliardy USD (51,2 miliardy Kč) firmu Laird Performance Materials. (Patria)

Bloomberg: Tesla buduje v Texasu obrovskou baterii. Tajně


Elon Musk to asi nestihl dát vědět, v Texasu ale buduje obrovskou baterii pro připojení do tamní elektrické sítě. Ta v únoru uprostřed hlubokých mrazu skoro zkolabovala. (Patria)

Týdenní výhled: Výnosy a inflační očekávání dál v centru dění, Fed riskuje, že zůstane za křivkou


Příznivou zprávou na úvod týdne je schválení fiskálního stimulu za 1,9 bilionu USD v americkém Senátu. Šlo o vysoce pravděpodobnou a dlouho očekávanou záležitost, přesto se k ní trhy stále vracejí. (Patria)

Investiční tip IAG: Slibné transatlantické trasy


Aerolinky IAG (International Consolidated Airlines), zastřešující společnosti British Airways a Iberia, mají za sebou, stejně jako celé odvětví, náročný rok. (Patria)

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejvyšší za rok


Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v březnu vyšplhala nejvýše za rok. Respondenti lépe hodnotí současnou situaci a naději jim dává také pokračující očkování proti covidu-19 ve světě. (Patria)

Dimon: Investování se musí učit, obligace bych si nekoupil


Ředitel banky JPMorgan Chase & Co. Jamie Dimon hovořil na Bloomberg Markets o tom, že sílí konkurence ze strany technologických firem a fintechu, nicméně JPMorgan podle jeho slov dokáže uspět i v… (Patria)

Průměrná mzda i přes krizi vzrostla o 6,5 procenta. Vyskočila na téměř 39 tisíc korun


Průměrná hrubá mzda v Česku ve 4. čtvrtletí roku 2020 i přes koronavirovou krizi vzrostla na 38 525 korun. Meziročně tak stoupla o 6,5 procenta. Reálně při zohlednění inflace se platy zvýšily o 3,8… (Byznys noviny - byznys)

Ekonomika ČR ustojí lockdown se schodkem 500 miliard jen do června, přiznala Schillerová


Ekonomika Česka ustojí tvrdý lockdown s navýšeným schodkem státního rozpočtu 500 miliard korun jen do června, přiznala ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v diskuzním pořadu TV Prima. Plán na… (Byznys noviny - byznys)

Průměrná mzda i přes krizi vzrostla o 6,5 procenta. Vyskočila na téměř 39 tisíc korun


Průměrná hrubá mzda v Česku ve 4. čtvrtletí roku 2020 i přes koronavirovou krizi vzrostla na 38 525 korun. Meziročně tak stoupla o 6,5 procenta. Reálně při zohlednění inflace se platy zvýšily o 3,8… (Byznys noviny - ekonomika)

Ekonomika ČR ustojí lockdown se schodkem 500 miliard jen do června, přiznala Schillerová


Ekonomika Česka ustojí tvrdý lockdown s navýšeným schodkem státního rozpočtu 500 miliard korun jen do června, přiznala ministryně financí Alena Schillerová (ANO) v diskuzním pořadu TV Prima. Plán na… (Byznys noviny - ekonomika)

Proč průměrná mzda tak vyrostla? Analytici vysvětlili, co za tím stojí


Růst průměrné mzdy v loňském čtvrtém čtvrtletí ukázal podle analytiků oslovených ČTK na velmi rozdílný vývoj odměňování mezi obory. Za růstem bylo především vyplácení odměn ve zdravotnictví a růst… (Ekonomika - Eurozprávy)

Loni bylo 522.312 plátců DPH, meziročně o 1,2 procent více


Ke konci loňského roku bylo v ČR registrováno 522.312 plátců DPH, což je meziročně o 6065, tedy o 1,2 procenta více. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode A Dun & Bradstreet Company.… (Ekonomika - Eurozprávy)

ČEZ dostal od SÚJB povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech


Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ dnes získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. ČTK to sdělil mluvčí ČEZ… (Ekonomika - Eurozprávy)

Průměrná mzda loni vzrostla na 38.525 korun


Průměrná mzda v Česku vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku o 6,5 procenta na 38.525 korun. Reálně po zohlednění růstu spotřebitelských cen se měsíční výdělek zvýšil o 3,8 procenta. Za celý… (Ekonomika - Eurozprávy)

Mezinárodní gang falešných obchodníků s ocelí připravil banky a pojišťovnu o 1,4 miliardy


Mezinárodní gang údajně připravil dvě české banky a jednu pojišťovnu o 1,4 miliardy korun. Využil k tomu fiktivní obchody s ocelí. Česká policie kvůli tomu navrhla obžalovat čtyři lidi, a to tři… (Ekonomika - Eurozprávy)