EpShark

Ekonomika - zprávy


Špatná data z trhu práce podpořila trhy


Dnešní obchodní seance se na zámořských trzích nesla v pozitivním duchu, kdy hlavní tíhu růstu nesly technologie. Nasdaq rostl o 1,1 % a sektor informačních technologií potom dokonce o 1,6 %. (Patria)

Výhled na 2023 podle Jana Bureše: Pokles inflace, ale i HDP. Návrat zpátky může trvat. Na koruně jsme negativní


Turbulentní ceny energií, spojené s invazí Ruska na Ukrajinu, výrazný nárůst spotřebitelských cen, se kterým jde ruku v ruce pokles reálných mezd. Takové jsou hlavní faktory, které ovlivňovaly… (Patria)

Akcie a euro se odpoledne vydávají nahoru, zatímco dluhopisy ustupují


Nevýrazné obchodování se na akciích po otevření amerických trhů přehouplo pozitivním směrem a klíčové indexy v zámoří rostou. V čele jde Nasdaq s 1,2pct ziskem. (Patria)

Pozitivní začátek seance v USA, daří se energiím


Obchodní seance v USA začíná v pozitivním duchu. Především technologický Nasdaq se dnes činí a přidává 1 %. Výrazně se daří sektoru energií, který roste o 1,2 %. (Patria)

Typické chování trhu na konci cyklu zvedání sazeb a zisky v příštím roce


Občas tu ukazuji různé indikátory dalšího vývoje ziskovosti amerických obchodovaných firem, dnes se podíváme na model Morgan Stanley. Vyznívá podobně, jako řada dalších – ukazuje na pokles. (Patria)

Snížení schodku je prioritou vlády, Fiala čeká návrhy v prvním čtvrtletí


Snížení schodku státního rozpočtu je prioritou vlády, řekl dnes ČTK premiér Petr Fiala (ODS) k pravidelné čtvrtletní zprávě Národní rozpočtové rady o stavu veřejných financí. (Patria)

Drobní investoři se domnívají, že akcie v roce 2023 dosáhnou dna. Plánují nabrat Big Tech, uvádí průzkum


Drobní investoři se letošního poklesu na akciích nezalekli. Podle nového průzkumu londýnské platformy Finimize plánuje většina těchto investorů i přes krizi životních nákladů příští rok investovat… (Patria)

Cenový strop na ruskou ropu, který dohodla G7, příjmy Kremlu příští rok výrazně nesníží


Cenový strop na ruskou ropu, na kterém se minulý týden dohodla skupina ekonomicky vyspělých zemí G7, není dostatečně nízký na to, aby v příštím roce výrazně snížil příjmy Kremlu. (Patria)

ASML a technologická smyčka kolem Číny


Dle posledních zpráv se Nizozemsko blíží k dohodě s Američany o omezení vývozu litografických strojů do Číny. První, co nás samozřejmě v takovémto případě napadne, jsou možné dopady na našeho… (Patria)

Banky mají rekordní ziskovost, ale to se může rychle změnit, varuje expert z McKinsey


Globální bankovní sektor se letos dočkal velkých změn a jeho ziskovost se dostala na historické rekordy. Pro Bloomberg to uvedl Joydeep Sengupta z McKinsey & Co. (Patria)