EpShark

Ekonomika - zprávy


Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM


Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních… (Patria)

Inflace v eurozóně v červnu opět překonala rekord, zrychlila na 8,6 procenta


Meziroční růst cen v eurozóně v červnu opět překonal rekordní hranici a zrychlil na 8,6 procenta. To je o pět desetin procentního bodu více než v květnu. (Patria)

Perly týdne: Medvědí trhy nekončí učebnicově, naše reality mezi nejnafouknutějšími na světě


Valuace světových trhů se již dostaly pod dlouhodobější průměr, Frederic Mishkin doporučuje Fedu, aby držel směr. Liz Ann Sonders si nesmyslí, že medvědí trh bude končit podle učebnic a Bloomberg… (Patria)

Podmínky v průmyslu se v červnu poprvé od srpna 2020 zhoršily


Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v červnu zhoršily, index nákupních manažerů (PMI) klesl na 49 bodů z květnových 52,3 bodu. Pokles urychlilo snížení výroby a další pokles nových zakázek. (Patria)

Evropská unie v červnu poprvé dovezla více plynu ve formě LNG z USA než skrze plynovody z Ruska


Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. (Patria)

Rozbřesk: Technická stagflace je oč tu teď běží. Dlouhé úrokové sazby kolabují


Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14… (Patria)

Evropa načne nové pololetí negativně, ČEZ bez nároku na dividendu


Evropské akciové trhy zahájí první den nového pololetí negativně, futures hlavních indexů regionu se pohybují okolo jednoprocentního poklesu. Panevropský Stoxx 50 klesá o 0,9 %, obdobně jsou na tom… (Patria)

Bloomberg: Ukrajina uvažuje o možnosti restrukturalizace dluhu


Představitelé Ukrajiny zkoumají možnosti restrukturalizace ukrajinského dluhu, protože hrozí, že se možnosti financování válkou zničené země vyčerpají. (Patria)

Nový guvernér ČNB Michl: Prioritou bude snížení inflace


Guvernér České národní banky Aleš Michl, který do funkce nastoupil dnes, se přihlásil ke dvěma hlavním cílům centrální banky, tedy cenové a finanční stabilitě. (Patria)

Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace


Direct Financing s.r.o. IČO: 13975323 Společnost Direct Financing s.r.o. zveřejňuje vnitřní informaci, k nahlédnutí zde. (komerční sdělení) (Patria)

Michl nastupuje do funkce guvernéra ČNB. Prioritou bude snížení inflace, řekl


Guvernér České národní banky Aleš Michl, který do funkce nastoupil dnes, se přihlásil ke dvěma hlavním cílům centrální banky, tedy cenové a finanční stabilitě. Michl to dnes sdělil ČTK. Prioritou… (Ekonomika - Eurozprávy)

Ukrajina začala vyvážet elektrickou energii do EU


Ukrajina začala vyvážet elektrickou energii do Evropské unie, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Krok podle něj pomůže unii snížit závislost na ruských energetických surovinách,… (Ekonomika - Eurozprávy)

Solidární příspěvek za poskytnutí bydlení uprchlíkům se ode dneška mění


Solidární příspěvek pro lidi, kteří u sebe zdarma ubytovávají uprchlíky, se ode dneška mění. Při poskytnutí celého bytu aspoň na 16 dní v měsíci v kuse je teď možné od státu získat 5000 až 15.000… (Ekonomika - Eurozprávy)

Společnost OKD prodlouží těžbu uhlí minimálně do konce roku 2023


Společnost OKD prodlouží těžbu uhlí přinejmenším do konce roku 2023. Má dostatek energetického i koksovatelného uhlí. Společnost má nyní uzavřené smlouvy na energetické uhlí s klíčovými zákazníky do… (Ekonomika - Eurozprávy)

Obchody na červencové svátky nezavřou, čekají ale nápor


Obchody budou na státní svátky 5. a 6. července většinou otevřené. Tyto dny nejsou mezi vybranými v zákonu o prodejní době, jenž nařizuje, na které státní svátky musejí být prodejny s plochou nad 200… (Ekonomika - Eurozprávy)