EpShark

Ekonomika - zprávy


Nezaměstnanost v EU v květnu mírně stoupla, nejnižší zůstala v ČR


Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu stoupla na 6,7 procenta z dubnových 6,6 procenta. Nejnižší zůstala v České republice, ačkoli zde vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,4 procenta. (Patria)

Studie: Česko má v Evropě nejlepší zázemí pro výrobu


Česká republika má z evropských zemí nejvýhodnější podmínky pro rozšiřování výroby. V celosvětovém žebříčku je na čtvrtém místě za Čínou, Spojenými státy a Indií. (Patria)

Rostoucí akcie se těší na pěkná data a vakcínu


Evropské akciové trhy odstartovaly nový den růstově a připisují si k dobru 1-2 procenta. Navazují tím na ještě vyšší růst asijských trhů. Příznivý sentiment investorů nadále udržují včerejší nadějné… (Patria)

Rusové v referendu hlasovali ve prospěch Putina, vládnout může do 2036


Změny v ústavě, jež umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi ještě dvojí znovuzvolení do nejvyššího úřadu, podpořilo 77,9 procenta účastníků referenda, 21,27 procenta bylo proti. (Patria)

TOMA, a.s. - Oznámení o konání valné hromady společnosti TOMA, a.s. dne 4.8.2020


TOMA, a.s. IČ 18152813 Společnost TOMA, a.s. zveřejnila oznámení o konání valné hromady společnosti TOMA, a.s. Více infomací zde. (komerční sdělení) (Patria)

Itálie plánuje využít pro boj s příští hospodářskou krizí své občany


Itálie sice letos už možná tu největší bouři na finančních trzích přečkala, úředníci ale již připravují novou linii obrany proti té příští. Ta zahrnuje i zapojení občanů do ochrany financí této země. (Patria)

Prodeje aut v USA zažily nejhorší kvartál za více než 10 let


Prodeje automobilů ve Spojených státech v důsledku koronavirové krize zažily nejhorší čtvrtletí od hospodářské recese z let 2007 až 2009. Vyplývá to podle serveru CNN z údajů o odbytu předních… (Patria)

Rozbřesk: Stále slabé zakázky, Fed zkoumá kontrolu výnosové křivky


Včera zveřejněné finální PMI za eurozónu potvrdily, že se situace v evropském průmyslu začala stabilizovat. Po skončení většiny restriktivních opatření se firmy začaly vracet do normálního režimu a k… (Patria)

ČEZ, a. s. - Výsledky jednání řádné valné hromady společnosti ČEZ, a. s., konané dne 29. června 2020


ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejnila výsledky jednání řádné valné hromady společnosti. Více informací zde. (komerční sdělení) (Patria)

ČEZ se dnes obchoduje bez nároku na dividendu, akciové futures se zelenají


ČEZ se dnes obchoduje bez nároku na dividendu, která činí 34 Kč na akcii (6,75% dividendový výnos). Výrobce elektromobilů Tesla včera ze začátku obchodování předstihl japonskou Toyotu a stal se… (Patria)

Státní rozpočet ČR skončil v červnu ve schodku 195 miliard korun


Státní rozpočet ČR skončil v červnu 2020 ve schodku 195,2 miliardy korun. V loňském roce přitom činil deficit za prvních šest měsíců „jen“ 20,7 miliardy korun. Letošní červnový výsledek je tak… (Byznys noviny - byznys)

Babišova vláda Česko dál zadlužuje: Vládní dluh ČR se vyšplhal už na 1,9 bilionu korun


Vládní dluh České republiky stoupl v letošním 1. čtvrtletí meziročně o 65,4 miliard na 1,8938 bilionu korun. Saldo hospodaření sektoru vládních institucí tak představovalo 4,83 procenta HDP. Oproti… (Byznys noviny - byznys)

Státní rozpočet ČR skončil v červnu ve schodku 195 miliard korun


Státní rozpočet ČR skončil v červnu 2020 ve schodku 195,2 miliardy korun. V loňském roce přitom činil deficit za prvních šest měsíců „jen“ 20,7 miliardy korun. Letošní červnový výsledek je tak… (Byznys noviny - ekonomika)

Babišova vláda Česko dál zadlužuje: Vládní dluh ČR se vyšplhal už na 1,9 bilionu korun


Vládní dluh České republiky stoupl v letošním 1. čtvrtletí meziročně o 65,4 miliard na 1,8938 bilionu korun. Saldo hospodaření sektoru vládních institucí tak představovalo 4,83 procenta HDP. Oproti… (Byznys noviny - ekonomika)

Nezaměstnanost v EU mírně stoupla, nejnižší zůstala v Česku


Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu stoupla na 6,7 procenta z dubnových 6,6 procenta. Nejnižší zůstala v České republice, ačkoli zde vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplývá… (Ekonomika - Eurozprávy)

Příprava Národního rozvojového fondu je zhruba v polovině. Jaké projekty podpoří?


Příprava Národního rozvojového fondu je podle jeho zakladatele Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) zhruba v polovině. Licenci by fond mohl získat v posledním čtvrtletí letošního roku. Po… (Ekonomika - Eurozprávy)

Nošovická automobilka Hyundai loni dosáhla zisku 7,39 miliardy korun


Nošovická automobilka Hyundai loni vytvořila zisk 7,39 miliardy korun - o 170 milionů, tedy 2,3 procenta vyšší než v roce 2018. Tržby jí klesly o 6,1 miliardy na 123,14 miliardy korun, což… (Ekonomika - Eurozprávy)

Farmaceutická firma Novartis se prohne. Kvůli uplácení lékařů zaplatí 678 milionů dolarů


Švýcarská farmaceutická společnost Novartis zaplatí ve Spojených státech 678 milionů dolarů (16 miliard Kč) za urovnání obvinění, že nezákonně poskytovala lékařům peníze a jiné výhody, aby je… (Ekonomika - Eurozprávy)

Česko má v Evropě nejlepší zázemí pro výrobu, ukazuje celosvětový žebříček


Česká republika má z evropských zemí nejvýhodnější podmínky pro rozšiřování výroby. V celosvětovém žebříčku je na čtvrtém místě za Čínou, Spojenými státy a Indií. Loni byla pátá. Vyplývá to z… (Ekonomika - Eurozprávy)