EpShark

Ekonomika - zprávy


Friedman: 2 % nejsou žádné magické číslo


Po řadu let monetární a fiskální politika zachraňovaly ekonomiku při známkách sebemenších problémů. To vedlo k výraznému poklesu sazeb a výnosů dluhopisů, zejména těch krátkodobých. (Patria)

Víkendář: Být akcionářem banky a mít u ní vklad jsou dvě rozdílné věci, ale u obou nakonec rozhoduje to samé


Profesor ekonomie na NYU Stern Lawrence J. White hovořil na Yahoo Finance o převzetí CSFB bankou UBS. Podle něj byla Credit Suisse během posledních desetipatnácti let špatně vedená. (Patria)

Ani nervozita z Evropy nestlačila americké akcie do záporu


Poslední den v tomto týdnu přinesl poměrně volatilní seanci i na zámořských trzích. Indexu S&P 500 se nakonec podařilo otočit se ze ztrátového pole do mírného zisku. (Patria)

PTP: Ropa může jít krátkodobě na 55 dolarů za barel


Zatímco ještě nedávno někteří experti hovořili o znatelném růstu cen ropy, nyní se objevují druhé extrémy. Bob Iaccino z Path Trading Partners dokonce na Yahoo Finance hovořil o tom, že ceny ropy … (Patria)

Turbulentní závěr týdne a padající Deutsche Bank. V čem je problém tentokrát?


Po optimistickém čtvrtku se karta znovu obrátila. V hlavní roli zůstávají banky, znovu trpící nedůvěrou a obnovenými výprodeji. Do centra pozornosti se tentokrát dostala Deutsche Bank, jejíž akcie… (Patria)

Vodíková ekonomika: Reálné kontury legendárního El Dorada


Vodík a palivové články. Slibují všechno to, co limituje obnovitelné zdroje energie, baterie a také elektromobily. V politické, investorské i laické diskusi se však zrodil mylný dojem, že tento… (Patria)

V turbulencích kolem bank může být Čína bezpečným přístavem


Čína může být v čase bankovních turbulencí pro investory relativně bezpečným přístavem. Podle serveru CNBC si to myslí analytici banky Citi. V Číně se spatřoval motor letošního hospodářského oživení… (Patria)

Trhy zase pracují pro Fed. Ale jen na povrchu


Když se podíváme na index finančních podmínek sestavovaný Fedem v Chicagu, vidíme, že během roku 2022 docházelo k jejich utahování. Ale někdy v říjnu nastal obrat a finanční podmínky se navzdory… (Patria)

MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu 25. 4. 2023 a zveřejnění konsolidované výroční finanční zprávy


MONETA Money Bank, a.s. (IČ: 25672720) MONETA Money Bank, a.s., uveřejnila pozvánku na valnou hromadu, která se bude konat dne 25. dubna 2023 od 10:00 hod. (Patria)

Přišla změna investičního režimu. Akcie již mají alternativy, věří investor


Steve Eisman z Neuberger Berman se domnívá, že velké americké banky sice mohou těžit z odlivu klientů bank menších, ale to ještě neznamená, že velké banky jsou zajímavou investicí. (Patria)