EpShark

Ekonomika - zprávy


Fed rozkolísal středeční obchodování


Americké akcie zpočátku středečního obchodování provázela snížená volatilita, jelikož investoři očekávali zápis Fedu z lednového zasedání a podrobnosti o obchodních rozhovorech mezi Spojenými státy a… (Patria)

Pozoruhodný příběh jedné rizikové investiční „hračky“


Minulý pátek si akcionáři společnosti Mattel prošli nemilou zkušeností, protože jejich cena se propadla o více než 18 % (i když pokud nakoupili ještě na počátku měsíce, tak jsou stále v plusu). (Patria)

Trhy čekají na zápis z Fedu. Wall Street je opatrná, zlato skóruje


Za dnešní oddechovou pauzu může eurodolar poděkovat mimo jiné čekání na zápis z minulého zasedání Fedu. Úleva to je hlavně pro euro, která má tento měsíc za sebou zatím docela těžké časy, způsobené… (Patria)

Bloomberg: Trumpova cla na auta by dopadla i na východní Evropu


Největší pravděpodobnou obětí případných amerických cel na dovoz aut bude zřejmě Německo. Komplexní geografické rozdělení průmyslu v Evropě však znamená, že poškodí i další země, a na některé to může… (Patria)

Fed zvýší sazby, prostě proto, že může


I když trhy sází na to, že si Fed dá od dlouholetého cyklu utahování sazeb velmi dlouhou pauzu, Sonal Desai z Franklin Templeton má jiný názor. Podle ní může být růst sazeb na přetřesu ještě letos. (Patria)

UBS má Francii zaplatit 4,5 miliardy eur


Největší švýcarská banka UBS napomáhala klientům ve Francii vyhýbat se placení daní, rozhodl dnes francouzský soud. UBS má proto zaplatit na odškodném více než 4,5 miliardy eur (115,6 miliardy Kč). (Patria)

Toshiba Memory by letos v září mohla vstoupit na burzu


Japonský výrobce čipů Toshiba Memory by mohl letos v září vstoupit na burzu. Nabídka akcií firmy, která je druhým největším výrobcem paměťových čipů NAND na světě, by mohla být letošní největší v… (Patria)

HBR: Čtyři způsoby, jak efektivně ničit svoji firmu


Řada korporátních skandálů posledních let se dá považovat za příklady toho, jaké škody ve firmě napáchá rozšiřování kultury lží a podvodů. Ron Carucci na stránkách Harvard Business Review tvrdí, že… (Patria)

Kauza praní špinavých peněz: Podezření padá na největší banku v Pobaltí


Severský skandál s praním špinavých peněz má možná další oběť. “Podezřelé transakce” dnes ohlásila bankovní skupina Swedbank, největší bankovní ústav působící v Pobaltí. (Patria)

Výsledky Glencore mírně zklamaly, výhled je ale sebevědomý (komentář analytika)


Výsledky jednoho z předních světových těžařů nerostných surovin Glencore byly opět mírným zklamáním. Druhá polovina roku bohužel komoditám moc nepřála a jejich cena klesala spolu s ochabující… (Patria)

Nový daňový portál bude mít zpoždění. Finanční správa zrušila půlmiliardový tendr


Nový daňový portál nabírá zpoždění. Generální finanční ředitelství zrušilo tendr za půl miliardy korun. Vyzvala ji k tomu čínská společnost Huawei poté, co byla z veřejné zakázky na Moje daně… (Byznys noviny - byznys)

Zákazníci VW odškodnění za dieselgate zatím nedostanou. Soud rozhodl ve prospěch automobilky


Zákazníci automobilky Volkswagen zatím odškodnění za koupi vozidla na naftový pohon se softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi, nedostanou. Německý soud v dolnosaském městě Braunschweig… (Byznys noviny - byznys)

Schillerová přiznala barvu: Státní úředníci prémie za doměřování daní opravdu dostali


Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) potvrdila, že státní úředníci generálního finančního ředitelství opravdu dostávali odměny za vysoké doměření daní poplatníkům. Dříve to ministryně popírala.… (Byznys noviny - ekonomika)

Prostitutky možná budou muset platit daně. Piráti tak chtějí získat 1 miliardu do státního rozpočtu


Piráti navrhují regulovat a zdanit prostitutky. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek tvrdí, že kdyby stát stanovil pravidla pro poskytování sexuálních služeb, do státního rozpočtu by na… (Byznys noviny - ekonomika)

Zdrcující verdikt pro švýcarskou UBS: Ve Francii má zaplatit pokutu 4,5 miliardy eur


Největší švýcarská banka UBS napomáhala klientům ve Francii vyhýbat se placení daní, rozhodl dnes francouzský soud. UBS má proto zaplatit na odškodném více než 4,5 miliardy eur (115,6 miliardy Kč).… (Ekonomika - Eurozprávy)

Pro startupy je v Evropě nejlepší Německo. Jak si vede ČR?


Německo je v Evropě nejlepší zemí pro začínající podnikatele. Do čela žebříčku se dostalo díky své silné ekonomice, snadnému přístupu k rizikovému kapitálu, nízkým nákladům na podnikání a vzdělanému… (Ekonomika - Eurozprávy)

Internet už nebude jako dřív? Zástupci zemí EU schválili dohodu o autorských právech


Zástupci vlád zemí Evropské unie dnes schválili kompromisní verzi dohody o ochraně autorských práv na internetu, které bylo minulý týden dosaženo spolu s Evropským parlamentem. Na twitteru to… (Ekonomika - Eurozprávy)

Závadné hovězí z Polska se salmonelou patří Animalcu z Agrofertu


Hovězí maso se salmonelou dovezené z Polska patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to řekl Robert Svědík, předseda… (Ekonomika - Eurozprávy)

Polské hovězí se salmonelou patří Animalcu z Agrofertu, firma zvažuje rázný krok


Hovězí maso se salmonelou dovezené z Polska patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert spadající do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to řekl Robert Svědík, předseda… (Ekonomika - Eurozprávy)

Technická revoluce: Samsung představil ohebný telefon a S10, nejlepší model současnosti


Jihokorejský výrobce spotřební elektroniky Samsung Electronics dnes představil několik nových telefonů, včetně ohebného přístroje Galaxy Fold. Ten bude na trh uveden 26. dubna a bude se prodávat za… (Ekonomika - Eurozprávy)