EpShark

Ekonomika - zprávy


Českých 100 nejlepších: Škoda Auto před ČEZ a Kooperativou


Soutěž Českých 100 nejlepších po jedenácté vyhrála společnost Škoda Auto. Na dalších dvou místech se stejně jako loni umístily energetická společnost ČEZ a pojišťovna Kooperativa. (Patria)

Začátek obchodování by v Evropě mohl být opatrný, S&P potvrdila rating ČEZu


S koncem týdne by dnes na trzích mohla zavládnout opatrnost. Evropské trhy by pohledem futures mohly otevírat pod nulou, přičemž nálada se před otevřením trhů pozvolna zhoršovala. (Patria)

Bankovní dividendy čekají na verdikt, Evropa ale nemá žádné jasné východisko


Evropští bankéři doufají, že měsíce otravných regulací skončí ještě před svátky a že budou moci opět svobodně nadělovat dividendy. Evropská i britská centrální banka se v příštích týdnech rozhodne,… (Patria)

Vesmírné akcie a makroekonomické šoky


The Economist letos v souvislosti se společností pana Muska SpaceX psal, že její činnost otevírá dveře novému průzkumu vesmíru a novým technologiím. Podle některých názorů dokonce i těžbě nerostných… (Patria)

Ropa koriguje zisky, většina hlavních trhů jen přešlapuje na místě


Hlavní finanční trhy pokračují v konsolidaci během dne, kdy chybějí zásadní zprávy a američtí hráči si vybírají přestávku na Den díkůvzdání. Větší pohyb sledujeme prakticky jen na ropě, která dnes… (Patria)

Dozorčí rada ČEZ prodloužila mandát Benešovi o další čtyři roky


Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes prodloužila předsedovi představenstva a generálnímu řediteli firmy Danielu Benešovi mandát na další čtyřleté období. (Patria)

ČEZ, a.s.: Předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš potvrzen ve funkci


ČEZ, a. s. (IČ 45274649) Společnost ČEZ, a.s. zveřejnila informaci o potvrzení Daniele Beneše ve funkci. Více informací zde. (komerční sdělení) (Patria)

ČNB ponechala limity pro poskytování hypoték beze změny


Česká národní banka dnes ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. Zároveň nepovažuje nyní za nezbytné další dva limity pro poskytování hypoték… (Patria)

Analytici Patrie: Volby v USA jsou passé. Na řadu přichází nové sektory, nahoru může jít i Praha


Na trhu panuje optimismus. Americké volby jsou pro finanční trhy již passé. Vakcíny by mohly být v USA distribuovány už v půlce prosince a zdá se, že na obzoru nemáme žádný zásadní problém, uvádí… (Patria)

BNP: Levné peníze od ECB zvedají atraktivitu evropského úvěrového trhu


Rozdílný přístup mezi evropskou a americkou měnovou politikou zvyšuje přitažlivost evropského firemního dluhu, tvrdí banka BNP Paribas. ECB nakupuje mnohem víc firemních dluhopisů než její protějšek… (Patria)

Pošta utratila kvůli koronaviru 750 milionů navíc. Hamáček bude žádat po Babišovi kompenzace


Česká pošta utratila kvůli koronaviru 750 milionů korun navíc. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude požadovat kompenzace po premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Peníze chce státní podnnik použít na… (Byznys noviny - byznys)

Kancléřka Merkelová chce kvůli covidu uzavření všech lyžařských středisek v celé EU


Kancléřka Angela Merkelová požaduje uzavření všech lyžařských středisek v celé Evropské unii (EU), a to až do 10. ledna 2021. Alpské země se chystají o této možnosti jednat. Zatímco Itálie a Francie… (Byznys noviny - byznys)

Pošta utratila kvůli koronaviru 750 milionů navíc. Hamáček bude žádat po Babišovi kompenzace


Česká pošta utratila kvůli koronaviru 750 milionů korun navíc. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) bude požadovat kompenzace po premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Peníze chce státní podnnik použít na… (Byznys noviny - ekonomika)

Kancléřka Merkelová chce kvůli covidu uzavření všech lyžařských středisek v celé EU


Kancléřka Angela Merkelová požaduje uzavření všech lyžařských středisek v celé Evropské unii (EU), a to až do 10. ledna 2021. Alpské země se chystají o této možnosti jednat. Zatímco Itálie a Francie… (Byznys noviny - ekonomika)

Německo si chce půjčit téměř 180 miliard eur, poslanci jednali o rozpočtu 17 hodin


Německá vláda si chce kvůli koronavirové krizi v příštím roce půjčit 179,82 miliardy eur (4,7 bilionu Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96,2 miliardy eur (2,5 miliardy Kč). Návrh… (Ekonomika - Eurozprávy)

IIF: Íránská ekonomika by po zrušení sankcí mohla růst o 4,4 procenta


Íránská ekonomika by za předpokladu, že nový americký prezident Joe Biden zruší sankce Spojených států, mohla příští rok růst o 4,4 procenta. Vymanila by se tak z hluboké tříleté recese, kam ji toto… (Ekonomika - Eurozprávy)

Asociace odmítá návrh Itálie: K uzavření skiareálů přes Vánoce není v ČR důvod


K zákazu provozu lyžařských středisek přes vánoční prázdniny není v České republice relevantní důvod, na dotaz ČTK to uvedl ředitel Asociace horských středisek (AHS) Libor Knot. Doporučuje italskou… (Ekonomika - Eurozprávy)

Beneš dál povede ČEZ, dozorčí rada mu prodloužila mandát o čtyři roky


Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ dnes prodloužila předsedovi představenstva a generálnímu řediteli firmy Danielu Benešovi mandát na další čtyřleté období. Současné mu končí na konci příštího… (Ekonomika - Eurozprávy)

Pozor na phishing. Počet hackerských útoků před Black Friday stoupl třináctkrát


Počet phishingových útoků se speciálními nabídkami a slevami se za posledních šest týdnů zvýšil třináctkrát. Hackeři aktuálně zneužívají blížící se marketingové akce Black Friday a Cyber Monday.… (Ekonomika - Eurozprávy)