EpShark


Smiley face

Příště to určí Kalousek s Gazdíkem a bude klid. Nacher, Klaus ml. a Okamura tvrdě o pláči nad Radou ČT. Ale jiní se bojí


ANKETA Rada České televize je v kompletním složení, poslanci ve středu zvolili zbývající tři členy. Stali se jimi ekonomka Hana Lipovská, moderátor Luboš Xaver Veselý a publicista Pavel Matocha. A… (Parlamentní listy)

Smiley face

Porazíme koronavirus bez očkování? Český vědec přišel s novou myšlenkou


Velká část vědců a lékařů z celého světa se shoduje, že jedinou skutečně účinnou zbraní proti novému typu koronaviru bude až vakcína. Prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum a vedoucí výzkumné… (Eurozprávy)

Smiley face

Hoří policejní stanice i obchody. Protesty v USA nabývají na síle, Trump hrozí střelbou


Protesty proti policejní brutalitě zachvátily v noci na dnešek řadu amerických měst. V Minneapolisu ve státě Minnesota, kde protesty kvůli smrti zatýkaného černocha George Floyda trvají už tři dny,… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše,…


Poslanecká sněmovna se na zřízení vyšetřovací komise k ministerským nákupům ochranných zdravotnických pomůcek za koronavirové krize zřejmě neshodla. Nechtějí ji například komunisté. Ani SPD, jejíž… (Parlamentní listy)

Ve čtvrtek přibylo 54 nakažených covidem-19


V Česku přibylo ve čtvrtek 54 potvrzených případů nákazy koronavirem. Za dnešek laboratoře evidují zatím tři nově nakažené, celkem jich v zemi od začátku epidemie bylo 9143. Více než 70 procent lidí… (Domov - Eurozprávy)

Smiley face

Podnikatelům zrušili do konce roku 2020 kontrolu tržeb EET. Zeman podepsal zákon


Podnikatelé definitivně nebudou muset do konce roku 2020 řešit elektronickou evidenci tržeb (EET). Pozastavení pro všechna odvětví podepsal prezident Miloš Zeman.  Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří… (Byznys noviny - byznys)

Smiley face

„Ať si ODS vzpomene sama na sebe.” Analytička o Xaverovi a Lipovské. A o vedení ČT, redaktorech, Kalouskovi a…ROZHOVOR Zabila vládní koalice Českou televizi, jak tvrdí někteří představitelé opozice? Mediální analytička Irena Ryšánková pro… (Parlamentní listy)

Smiley face

Na toto se čekalo. K Lipovské se ozval Halík: Bobovize. Ruská propaganda přinesla plody. Musí vzniknout úplně nová…Kněz a profesor Tomáš Halík se vyjádřil k volbě nových členů Rady ČT. Zejména jej znepokojuje volba ekonomky Hany Lipovské. „Pokusům zničit… (Parlamentní listy)

Karanténa škodí víc, než virus sám

(Pravý prostor)
Smiley face

Kalousek blízko infarktu …JINDŘICH KULHAVÝ …a vystoupení z katolické církve, Pekarová Adamová v kómatu a Němcová před složením poslaneckého mandátu, tak nějak si… (Pravý prostor)

Smiley face

Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národuKdyby byl Dominik Hašek taky tak chytrý, byl by rozehrával vlastní hry, vytvářel vztahy, sdružoval se s těmi správnými, někomu pomohl… (EUportál)

Smiley face

Ekonomiky Francie a Itálie klesly ve čtvrtletí o 5,3 procentaHrubé domácí produkty (HDP) Francie a Itálie klesly v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem v důsledku koronavirové krize… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

Bulharsko uvolní pravidla: Od června nemá být karanténa pro lidi z části EUBulharsko od začátku června plánuje zrušit povinnou dvoutýdenní karanténu pro občany z většiny zemí Evropské unie, Srbska a Severní… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Poslankyně Maříková, popotahovaná za slova o migrantech: Evropská unie se chová jako diktátor. Čím dříve se rozpadne,…ROZHOVOR „Dnešní Evropská unie je symbolem zotročování, ztráty suverenity, autoritářství, výhrůžek ‚nebudete-li… (Parlamentní listy)

Smiley face

Vytočená Jana Černochová zavzpomínala na sprosté výstupy Michaely Marksové. A nařezala „náckovi“ ZaorálkoviPoslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) se pořádně naštvala na politology Zdeňka Zbořila a Lukáše Jelínka.… (Parlamentní listy)

Americký prezident Trump podepsal vyhlášku o obraně svobody slova proti cenzuře technologických firem

(Reformy CZ)
Smiley face

Někteří nepomohli, a ještě šířili konspirační teorie. Aktivista Cemper o lidech za pandemie, ale i o likvidaci…HŮŘ UŽ BYLO? „Důsledky teprve přijdou zvýšením cen potravin. Pokud na podzim nebude co sklidit, tak půjdou ceny prudce… (Parlamentní listy)

Smiley face

Čína varuje USA, aby nezasahovaly do jejích vnitřních záležitostíPeking dnes vyzval Spojené státy, aby se nevměšovaly do vnitřních čínských záležitostí. USA společně s dalšími zeměmi… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanstvíPoslední zprávy rovněž poukazují, že tento migrant, který byl muslim, se Wilmu pokoušel přinutit, aby konvertovala k… (EUportál)

Smiley face

Modlící se muslimové zabírají bulvár pěší zóny v německém Herne (video)Do oběhu na sociálních médiích se dostal videoklip ohromné skupiny muslimů zabírajících široký bulvár v pěší zóně v… (Reformy CZ)

Smiley face

Kurský fantom: Z obyčejné vojínky velitelkou tanku T-34 a z Tigerů létaly součástkyAleksandra Samusenková se proslavila jako velitelka tanku T-34 a vyznamenala se zvlášť v bitvě u Kurska. Její osud se… (Security magazín)

Smiley face

Trump vyhlásil válku Twitteru, který mu komentoval příspěvky. Vydal exekutivní příkazAmerický prezident Donald Trump vyhlásil válku sociální síti Twitter, která začala zasahovat do prezidentových… (Byznys noviny - byznys)

USA: Reakce na tyranii

(Neviditelný pes)
Smiley face

BLÍZKÝ VÝCHOD: Proč není v Izraeli mír?Neomarxisté na Západě dávají Izraelcům vinu za neustále probíhající izraelsko-palestinský konflikt, ale skutečnou… (Neviditelný pes)

Petříček se Zaorálkem by měli letět

(Pravý prostor)

Petříček: V otázce rozdělení peněz na obnovu EU hledejme kompromis

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

Rusko má rekordní růst úmrtí s covid-19, za den zemřelo 232 lidíRusko dnes ohlásilo 8572 nových případů nákazy koronavirem a 232 úmrtí s chorobou covid-19 za uplynulých 24 hodin. Je… (Zahraniční - Eurozprávy)

Lékaři v Rusku čelí neuvěřitelnému tlaku. Vláda jim háže klacky pod nohy, lidé jim nevěří

(Zahraniční - Eurozprávy)

A starejte se! 137 imigrantů připlulo na Lampedusu. Další na cestě

(Eurabia)

Ruská letadla toho v Libyi moc nezmění. Zatím.

(Armádní noviny)
Smiley face

Den, kdy Sověti spolkli izraelskou vějičku. Pět sestřelených MiGů versus jeden lehce poškozený MirageV rámci čtvrté arabsko-izraelské války, tedy války opotřebovací, vedené v letech 1967-1970, došlo k bojovému nasazení… (Security magazín)

Chabá náplast za Pearl Harbor, ale potěšila. Souboj draků mezi létající pevností a létajícím člunem vyzněl pro USA

(Security magazín)

„Rozumíte česky? Jste negramot?" Médium, které je prý pod tlakem kraje, samo posílalo maily, nad kterými zůstává rozum…

(Parlamentní listy)

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré,…

(Parlamentní listy)

Zlatá Krnda

(Neviditelný pes)
Smiley face

BIG EXPERT: Zahraniční trhyNázory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým… (Neviditelný pes)

MÉDIA: Vskutku povedená diskuse

(Neviditelný pes)

MLSOTNÍK: Janssonovo pokušení

(Neviditelný pes)

POLITIKA: Kouzlo nechtěného

(Neviditelný pes)

POLITIKA: Klín mezi vládou a obcemi

(Neviditelný pes)

FEJETON: Ne moc daleko

(Neviditelný pes)

BEST OF HYENA: Taková ztráta Gariny

(Neviditelný pes)

Pozdě, ale přece

(Pravý prostor)

Rouškomilci: Kde se vzali, tu se vzali

(Pravý prostor)

Jak COVIDEM lidi ovládnout a ochočit

(Pravý prostor)

Jak reformovat Českou televizi?

(Pravý prostor)

Udavačství za názory, zastrašování jak v padesátých letech

(Pravý prostor)

Kouzlo nechtěného

(Pravý prostor)

Dnes tričko s Husákem a zítra třeba s Urválkem?

(Pravý prostor)

Předpověď na noc a sobotu 30. května

(Domov - Eurozprávy)

Stát prý obcím bohatě vrátí, o co přijdou kvůli bonusu

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

Dělám vše pro odvolání Filipa z prestižní pozice ve Sněmovně, říká pro EZ šéfka TOP 09ROZHOVOR - Zahájila kampaň za jeho odvolání. Pro šéfku TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou je nepřijatelné, aby I.… (Domov - Eurozprávy)

Nesouhlas s lékovým záznamem pro lékaře vyjádřilo asi 2300 lidí

(Domov - Eurozprávy)

Růst cen v eurozóně v květnu dále zpomalil na 0,1 procenta

(Ekonomika - Eurozprávy)

Podíl zahraničních investorů držících české dluhopisy klesl

(Ekonomika - Eurozprávy)

Dluhy domácností u bank stouply během měsíce o 4,35 miliardy

(Ekonomika - Eurozprávy)

Nové hypotéky v dubnu klesly o miliardu

(Ekonomika - Eurozprávy)
Smiley face

Španělský deník publikuje medailonky mrtvých s covidem-19Španělský deník La Vanguardia začal tento týden ve speciální rubrice zveřejňovat medailonky lidí, kteří v zemi zemřeli… (Zahraniční - Eurozprávy)

Do Česka dorazí téměř tropické počasí. Bude skoro 30 stupňů

(Eurozprávy)

Předpověď počasí na celé léto: Bude pořádné horko. Kdy přijdou první tropy?

(Eurozprávy)

Některé práce jsou zbytečné? Pandemie ukazuje nepříjemnou pravdu, tvrdí profesor

(Eurozprávy)
Smiley face

Víra ve veřejnoprávní médiaZa model veřejnoprávních médií až do roztrhání: obhájci cítí, jak to nešlape, ale přesvědčení o správnosti setrvává. (Urza)


Smiley face

Páteční glosy 29. 5. 2020 Část poslanců chce v českých obchodech omezit prodej zahraničních potravin a nařídit většinový prodej potravin… (Macek v botách)

Smiley face

Jak nahlédnout do budoucnosti za půl bilionu eurPár poznámek k novému francouzsko-německému plánu na podporu zemí postižených Covidem-19. Stimulační program, který… (Marián Kechlibar)

IS: „Vzhůru na křižáky! Aláh je potrestal koronou!“

(Eurabia)

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

(Eportál)

Střípky (268)

(Svobodný svět)

8,8 cm Flak: Legendární německý kanón, který budil u Spojenců hrůzu

(Armyweb)

Type-X: Robotické bojové vozidlo z Estonska

(Armádní noviny)

Ozbrojený muž přepadl fast food, zastavil ho manželský pár policistů mimo službu

(Armyweb)
Smiley face

KOMENTÁŘ: NKÚ nastavil zrcadlo armádním projektům. Projekty potápí neefektivita. Nejhůře vychází modernizace starých T…Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své zprávě o kontrole oprav a údržby obrněné techniky AČR v letech 2016-2018… (Security magazín)

Smiley face

Hrdinné sovětské manželství: Alexandra a Ivan utratili úspory za tank a šli kosit nacistyPozoruhodný příběh představuje životní pouť manželů Alexandry a Ivana Boikových. Po vypuknutí Velké vlastenecké války… (Security magazín)

Smiley face

Hitlerova chlouba, bitevní loď Bismarck, šla ke dnu 27. května 1941 v 10:45Bismarck byl projektován jako vlajková loď znovuzrozeného německého námořnictva, které přišlo o všechny moderní bitevní… (Security magazín)

NKÚ zkontroloval armádní výdaje: problémy jsou s nákupy, modernizací i servisem

(Security magazín)

Sedm rozsudků nestačí

(Security magazín)

Daně půjdou platit online přes internet. Sněmovna schválila vznik nového systému

(Byznys noviny - ekonomika)

LUDWIG VON MISES: ZÁKLADY V

(Institut Eugena Von Böhm-Bawerka)

Obhajoba duševního vlastnictví

(Mises.cz)

Opozice si podala vládu za postup během pandemie a pochybné nákupy pomůcek

(Byznys noviny - politika)