Ekonomika - zprávy


Nejlepší akciové divadlo na světě


Je to už více než rok, co jsem tu psal o WWE jako o akcii třech překvapení: Za prvé, dá se dlouhodobě podnikat s tím, že někdo předstírá hádky a pranici – existuje poptávka po tomto produktu. (Patria)

Summary: Goldman Sachs nedokázal využít výkyvů na trzích


Neuspokojivý výkon FICC segmentu v předešlém roce poskytl bance Goldman Sachs nízkou srovnávací základnu pro tento rok. To umožnilo vytlačit tržby vzhůru o 20 % yoy na 9,4 mld. (Patria)

Fidelity: Odpovědnost jako doplňkový faktor při výběru investic


Dluhopisy odpovědných společností mají menší spready, silnější finanční indikátory a nižší pravděpodobnost nesplacení dluhu, ukazuje to výzkum společnosti Fidelity International. (Patria)

Dolaru odpoledne vyšlo, i když Powell nepřekvapil


Americká měna v posledních dnech slábla, ale krátce před informacemi z vystoupení šéfa Fedu v Senátu se jí začalo dařit a ztráty smazala, či aspoň korigovala. (Patria)

Pražská burza klesla při nízkých objemech, Deutsche Bank v Německu koriguje euforii


Pražská burza dnes prožila jeden z negativnější dnů, kdy odepsala přes 0,6 %. Tento pokles je ale velmi nepřesvědčivý ve světle velmi nízkých zobchodovaných objemů. (Patria)

Vystoupení šéfa Fedu: Zatím bez překvapení, Powell chce postupně zvedat sazby


Ekonomika Spojených států je na vrcholu "několika let", kdy trh práce zůstává silný a inflace se drží okolo 2procentního cíle americké centrální banky. (Patria)

PEGAS NONWOVENS a.s. oznamuje personální změny představenstva


PEGAS NONWOVENS, a.s. IČ: 067 11 537 PEGAS NONWOVENS a.s. oznamuje personální změny představenstva. Více informací ZDE. (komerční sdělení) (Patria)

Americký průmysl v červnu - slušný růst z nižšího základu


Dynamika výroby v americkém průmyslu byla v červnu sama o sobě solidní. Formálně vzato i nepatrně překonala očekávání, neboť produkce přidala 0,6 procenta, zatímco trh byl nastaven na 0,5. (Patria)

Nokia a její proměny. Čeká jí ještě zářná budoucnost?


Byla založená roku 1865 a od té doby prošla mnohými proměnami. Začala jako výrobce buničiny, poté se přesunula na kabely a gumu, v čemž několik desetiletí dominovala, a v 90. (Patria)

Netflix si další perfektní skóre nezapsal, jeho růst ale pokračuje (komentář analytika)


Akcie Netflixu byly v prvním pololetí tohoto roku nejvýkonnějším titulem indexu S&P 500. Do včerejšího oznámení výsledků vygenerovaly svým akcionářům v tomto roce až 110% kapitálový výnos. (Patria)

DIGI TV nabízí o prázdninách DIGI2GO na zkoušku zdarma


DIGI TV zpřístupní mobilní službu DIGI2GO na 14 dnů všem zájemcům zdarma. Vyzkoušet si ji mohou všichni, kdo ještě DIGI TV nemají, i zákazníci DIGI TV, kteří dosud DIGI2GO nevyužívají. Za to, že… (Byznys noviny - byznys)

Fine Gusto přišla s celosvětově unikátním sušeným masem: obsahuje kofein i guaranu


Český výrobce sušeného masa, pardubická společnost Fine Gusto Nature, přišla s jedinečným výrobkem sušeného masa, který je unikátní nejen v České republice, ale i celosvětově. Ve spolupráci se… (Byznys noviny - byznys)

V Německu se ztrácejí migranti. Nedaří se je deportovat do zemí původu


Německu se nedaří deportovat migranty. Ačkoli počet příkazů k vyhoštění za posledních šest měsíců narostl o 17 procent, skutečné množství vyhoštěných migrantů kleslo o 4 procenta. Informoval o tom… (Byznys noviny - ekonomika)

Trestně stíhaný Babiš se jmenoval šéfem pro boj s korupcí. Drzé prase, okomentoval Kalousek


Andrej Babiš se stal předsedou Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí a se střety zájmů. To přesto, že sám premiér čelí trestnímu stíhání kvůli podezření z padesátimilionového evropského dotačního… (Byznys noviny - ekonomika)

Pakt proti Trumpovi? EU a Japonsko podepsaly dohodu o volném obchodu


Tokio - Lídři EU dnes podepsali s Japonskem dohodu o volném obchodu. Odstraní téměř všechna cla, pokrývá zhruba třetinu globálního HDP a 600 milionů lidí. Cílem je podpořit hospodářský růst a tvorbu… (Ekonomika - Eurozprávy)

EU a Japonsko uzavřely dohodu, vznikne největší světová zóna pro pohyb dat


Brusel/Tokio - EU a Japonsko se dnes dohodly, že budou považovat své systémy pro ochranu dat za rovnocenné. Dohoda podle Evropské komise vytvoří největší světovou zónu pro bezpečný pohyb dat založený… (Ekonomika - Eurozprávy)

Prodej nových aut v EU vzrostl, Česko si ale pohoršilo


Brusel - Z aktuálních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) vyplývá, že prodej nových osobních automobilů v EU se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil téměř o tři procenta na 8… (Ekonomika - Eurozprávy)

Uznávání jízdenek jiných dopravců? Měl by to řešit stát, tvrdí šéf Českých drah


Praha - Generální ředitel Českých drah (ČD) Pavel Krtek se domnívá, že by pravidla a systém společných jízdenek v železniční dopravě měl nastavovat na celostátní úrovni stát. (Ekonomika - Eurozprávy)

Američany odškodnil, Evropany ne. Volkswagen schytal kritiku od Jourové


Brusel - Volkswagen čelí kritice za svůj přístup k evropským spotřebitelům v souvislosti s aférou Dieselgate. Německý koncern podle Evropské komise neposkytl uživatelům v EU plné záruky, že úpravy po… (Ekonomika - Eurozprávy)

Musk doplatil na urážku záchranáře z thajské jeskyně, akcie Tesly padají


New York - Elon Musk v neděli hrubě urazil britského speleologa, který se podílel na záchraně dvanácti mladých fotbalistů a jejich trenéra z thajské jeskyně Tham Luang. Cena akcií Tesly v pondělí… (Ekonomika - Eurozprávy)

HDP: HRUBÁ DOMÁCÍ POŠETILOST


Hrubý domácí produkt. Inflace. Nezaměstnanost. Cosi jako „svatá trojice“ makroekonomických ukazatelů, kterou vzývají nejen ekonomové, ale i politici, média a veřejnost. Každá desetina procenta změny… (Robot Investment)