Ekonomika - zprávy


Uprchlíky tam, špagety sem. Efektivita má místo i v černém byznysu


Saharské písky křižují pašerácké stezky již nějakou dobu. Překupníci převážejí ze subsaharské Afriky na sever k Středozemnímu moři migranty a drogy, co na kamiony pro zefektivnění činnosti naložit v… (Patria)

Vítěz ruských voleb je znám předem


Prezidenta si bude Rusko volit v neděli, vítěz je ale předem znám. Stávající hlava Kremlu Vladimir Putin o vítězství prakticky nebojoval. Dokonce ani na Krymu, který k radosti mnoha Rusů zabral… (Patria)

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Němci


Zdá se, že americký prezident Donald Trump skutečně neváhá s vyhlášením obchodní války. Podle německého Der Spiegel tak ignoruje námitky zdravého rozumu z Evropy i Asie a „nejvíce na vše doplatí… (Patria)

Americký průmysl přinesl na trhy mírné povzbuzení


Dobrá data z amerického průmyslu dnes povzbudila růst akciových indexů v zámoří. K dobrým číslům přispěla rostoucí těžba a především zpracovatelský průmysl, kde sledujeme nárůst produkce. (Patria)

Londýn: Globální pračka špinavých peněz?


Londýn získal zpět status globálního hlavního města pro praní špinavých peněz. Kauza pokusu o vraždu bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a jeho dcery, ze které Velká Británie obvinila Rusko,… (Patria)

Technická analýza: Dolar se úspěšně otřepal z Trumpových prohlášení a začal se připravovat na zasedání FEDu


EURCZK V polovině týdne se euro odrazilo od silné technické úrovně na ceně 25,50 EURCZK. Koruně se následně podařilo vymanit z růstového trendu eura, který trval několik posledních týdnů. (Patria)

Závěr týdne svědčil dolaru, přispěl silný průmysl a důvěra


Dolar v závěru týdne přetlačil euro, jen, libru i další měny, podpořen vyššími americkými výnosy. Naproti tomu výnosy dluhopisů v eurozóně klesají. Zisky dolaru se začaly hromadit už po poledni,… (Patria)

Trumpovy kroky vnesly na ropný trh zvýšenou míru nejistoty


Vývoj posledních dvou týdnů vytrhl ropný trh z lehké letargie, jíž v předešlých týdnech dominovaly zejména zprávy o stavu zásob a růstu americké produkce. (Patria)

Uber má mnohem vážnější problém, než jsou taxikáři v Praze


Uber nebudí emoce jen u nás. Nová studie z Massachusetts Institute of Technology vzbudila v USA pozornost tvrzením, že medián odměn řidičů Uberu a Lyftu v USA dosahuje jen 3,37 dolaru před zdaněním… (Patria)

Pátek přináší mělký zisk trhům v Evropě i Praze. Adobe po výsledcích +4 %


Pražská burza se dnes obchoduje v zeleném. Index PX sílí o 0,3 % na 1 120 bodů. Nejvíce posilují akcie Pegasu, které si připisují 1,4% zisk a rostou na 890 CZK za akcii. (Patria)

ČEZ ukončil spolupráci s karlovarským festivalem. Je to komplikace, přiznal Bartoška


ČEZ ukončil spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem (MFF) Karlovy Vary. Skupina ČEZ byla generálním partnerem MFF Karlovy Vary šestnáct let, spolupráci ukončila čtyři měsíce před začátkem… (Byznys noviny - byznys)

Deutsche Bank loni prodělala 19 miliard, přesto zvýšila odměny. Bojí se odchodu zaměstnanců


Deutsche Bank loni zaznamenala ztrátu 735 milionů eur (18,7 miliardy korun). Největší německý finanční dům přesto nadělil zaměstnancům bonusy ve výši 2,3 miliardy eur (58,4 miliardy korun). Šéf banky… (Byznys noviny - byznys)

Podnikatelé spojení s italskou mafií dostali na Slovensku dotace za 1,7 miliardy korun


Podnikatelé spojení údajně s italskou mafií dostali na Slovensku zemědělské dotace v celkové výši 68 milionů eur, což je v přepočtu 1,7 miliardy korun. Dotace se týkají firem, spojených s… (Byznys noviny - ekonomika)

Papírové účtenky místo EET. Ministerstvo odtajnilo podmínky pro ulevení podnikatelům


Ministerstvo financí zveřejnilo návrh novely zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Podle návrhu by například podnikatelé s nízkými příjmy, kteří zároveň nejsou plátci DPH, mohli od příštího… (Byznys noviny - ekonomika)

USA si kladou řadu podmínek pro vynětí EU z nových cel


Berlín - Spojené státy si pro vynětí Evropské unie z nových cel na dovoz oceli a hliníku kladou řadu podmínek v oblasti obchodní i obranné politiky, včetně omezení dodávek oceli z EU do USA na loňské… (Ekonomika - Eurozprávy)

Počet nabízených pracovních míst v USA v lednu vzrostl


Washington - Američtí zaměstnavatelé v lednu prudce zvýšili poptávku po nových zaměstnancích. Počet nabízených volných pracovních míst se zvýšil o 645.000 na 6,31 milionu, což bylo nejvíce za 17 let,… (Ekonomika - Eurozprávy)

Americká obchodní komora varuje před cly na dovoz z Číny


Washington - Americká obchodní komora varovala prezidenta Donalda Trumpa před uvalováním cel na dovoz zboží z Číny. Bílý dům nyní takováto cla zvažuje jako reakci na čínské praktiky v oblasti… (Ekonomika - Eurozprávy)

Odbyt koncernu Volkswagen v únoru vzrostl


Wolfsburg (Německo) - Německý automobilový koncern Volkswagen pokračuje ve zvyšování odbytu, dodávky zákazníkům v únoru meziročně vzrostly o 7,2 procenta na 737.700 vozů. (Ekonomika - Eurozprávy)

V Česku přibylo lidí, jejichž domácnosti vycházejí s příjmy


Praha - Hodnocení hospodaření vlastní domácnosti se v Česku od roku 2016 opět zlepšilo a podíl lidí, kteří uvádí, že vychází se současným příjmem domácnosti snadno, je nejvyšší od roku 1990. (Ekonomika - Eurozprávy)

čím je krytý bitcoin


Čím je krytý Bitcoin? Publicitou. Hodnota Bitcoinu je dána jen a pouze tím, že je o něj zájem. Když zájem roste, cena roste rovněž. Když zájem upadá, cena nutně klesá. Míra zájmu je dána publicitou.… (Robot Investment)