Ekonomika - zprávy


PŘIVÁDÍME: Juventus FC. Akcie klubu s „nejchytřejší“ přestupní a hráčskou platovou politikou


Juventus je nejpopulárnějším týmem v Itálii s odhadovaným počtem až 15 milionů domácích fanoušků a patří mezi nejpopulárnější světové týmy s cca 300 milióny příznivců po celém světě. (Patria)

Švédové už pociťují nezamýšlené důsledky přechodu na bezhotovostní společnost


V roce 2016 došlo ve Švédsku jen k dvěma bankovním loupežím. Před osmi lety jich bylo 110. Proč ten propad? Odpověď je podle The Atlantic jednoduchá: Švédsko sází na bezhotovostní ekonomiku a v… (Patria)

Akcie Tesly posilují. Pražská burza zakončila ztrátou


Pražská burza i přes slibný začátek oslabila a index PX zavřel níže o 0,22 % na úrovni 1 102 bodů. Do zeleného pásma se dnes dostaly akcie Philip Morris, které ještě během dopoledního obchodování… (Patria)

Zájem o riziko na trzích převládá, ale Itálii obchází. Koruna dál nabírá ztráty


Zprávy o posunu v rozhovorech USA a Číny a zažehnání hrozby cel naladily finanční trhy v úvodu týdne na pozitivní notu. Výrazně více je to vidět v USA než v Evropě. (Patria)

CEFC Shanghai, dcera čínské CEFC Energy, nedokáže splácet dluh


CEFC Shanghai International Group, dceřiná společnost skupiny China CEFC Energy, oznámila, že není schopna splatit jistinu a úroky u dluhopisu o celkové hodnotě 2,09 miliardy jüanů (327,3 milionu… (Patria)

Globální dividendy byly v prvním čtvrtletí rekordní


Firmy po celém světě vyplatily v letošním prvním čtvrtletí na dividendách rekordních 244,7 miliardy dolarů (5,3 bilionu Kč). Hodnota dividend tak v meziročním srovnání vzrostla o více než 10 %. (Patria)

Pompeo: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská


Dohoda s Íránem podle nového amerického ministra zahraničí představuje pro svět riziko kvůli svým nedostatkům a Spojené státy spolu se svými partnery i bez této úmluvy zajistí, aby Teherán jadernou… (Patria)

UNIMEX GROUP - Oznámení o fúzi společností


UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s., (IČ 28375025) Povinně zveřejňovaná informace Představenstvo obchodní společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. (Patria)

Týdenní výhled: Hrozba cel odvolána, brzdit mohou evropská data. Výsledkovou sezónu uzavře retailový komplex


Čínsko-americké vyjednávání přineslo trhům další dobré zprávy, které se příznivě promítají do obchodování na začátku týdne. Hrozba amerických cel byla odvolána a ministr financí Mnuchin doslova řekl,… (Patria)

Viceguvernér ČNB Hampl: Ekonomika se přehřívá, je čas utáhnout kohouty


Česká ekonomika se přehřívá, a je tedy načase utáhnout měnové kohouty zvýšením úrokových sazeb, uvedl viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl v rozhovoru pro Týden. (Patria)

20. týden na ČMKBK: Elektřina ve vysokém napětí znovu zdražila


Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) byly ve 20. týdnu uzavřeny 3 kontrakty na dodávku 24,6 tisíce MWh elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 27,3 milionu korun. Cena ročních kontraktů… (Byznys noviny - byznys)

Obchodní válka na obzoru: Zadlužená CEFC se bude bránit proti „nepřátelskému“ převzetí J&T


CEFC China odmítá převzetí CEFC Europe a jejích aktiv v Česku skupinou J&T. Společnost je připravena se bránit a podniknout právní kroky. J&T převzala kontrolu nad podnikem kvůli údajně včas… (Byznys noviny - byznys)

„Ukrajinizace“ Česka: Vláda chce zjednodušit přísun pracovníků z východu


Ukrajinští pracovníci by se mohli dostat snadněji do Česka. Plánuje to ministryně práce v demisi Jaroslava Němcová. Ta chce podpořit především přísun pečovatelek z Ukrajiny, kterých podle ní v Česku… (Byznys noviny - ekonomika)

USA chtějí na Írán uvalit největší sankce v dějinách


USA chtějí namísto dohody s Íránem o kontrole jaderného programu uvalit na zemi bezprecedentní finanční tlak. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo. „Budou to nejsilnější sankce v… (Byznys noviny - ekonomika)

Vyjadřujete nesouhlas s EU? Můžete dostat až roční trest


Praha - Řada Čechů nesouhlasí s členstvím České republiky v Evropské unii a dává to najevo rozličnými způsoby. Někteří jen komentáři v internetových diskuzích, jiní svou nelibost vyjadřují i navenek.… (Ekonomika - Eurozprávy)

Odstartoval Karel Marx sérii zločinů a poprav? Historici se přou o počátky komunismu


Zprofanovaný filozof budí emoce i 200 let od svého narození. V německém Trevíru, kde se narodil, mu totiž byla vztyčena rozměrná socha. Vzápětí se ozvala série kritik, protože podle celé řady… (Ekonomika - Eurozprávy)

Londýn umírá? Smrtící ránu mu zasadil brexit, Mayová i labouristé


Londýn - Londýnská City byla po 30 let výkladní skříní britského finančního a ekonomického zázraku. V této malé ústřední části Velkého Londýna se tvořila obchodní a finanční politika světa a… (Ekonomika - Eurozprávy)

DLOUHODOBÉ A KRÁTKODOBÉ VÝNOSY AKCIÍ


Možná znáte statistiky dlouhodobých výnosů různých typů cenných papírů. Neškodí si je ale připomenout. Následující graf ukazuje skutečně dlouhé období reálných výnosů americk&y (Robot Investment)