EpShark


Smiley face

Příště to určí Kalousek s Gazdíkem a bude klid. Nacher, Klaus ml. a Okamura tvrdě o pláči nad Radou ČT. Ale jiní se bojí


ANKETA Rada České televize je v kompletním složení, poslanci ve středu zvolili zbývající tři členy. Stali se jimi ekonomka Hana Lipovská, moderátor Luboš Xaver Veselý a publicista Pavel Matocha. A… (Parlamentní listy)

Smiley face

Porazíme koronavirus bez očkování? Český vědec přišel s novou myšlenkou


Velká část vědců a lékařů z celého světa se shoduje, že jedinou skutečně účinnou zbraní proti novému typu koronaviru bude až vakcína. Prorektor Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum a vedoucí výzkumné… (Eurozprávy)

Smiley face

Počet nakažených koronavirem v Česku stoupl na 9134


V Česku za dnešek přibylo zatím 48 případů covidu-19. Novým koronavirem, který nemoc způsobuje, se od začátku epidemie nakazilo 9134 lidí, z nichž už se ale více než 70 procent uzdravilo. S… (Domov - Eurozprávy)

Smiley face

Podnikatelům zrušili do konce roku 2020 kontrolu tržeb EET. Zeman podepsal zákon


Podnikatelé definitivně nebudou muset do konce roku 2020 řešit elektronickou evidenci tržeb (EET). Pozastavení pro všechna odvětví podepsal prezident Miloš Zeman.  Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří… (Byznys noviny - byznys)

Smiley face

Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutů


President Trump ve čtvrtek podepíše vyhlášku, která bude na sociálních médiích řešit protiústavní cenzuru konzervativních a nezávislých názorů. V úterý v noci president oznámil, že tuto vyhlášku… (Reformy CZ)

Karanténa škodí víc, než virus sám


JANE K. Je nemožné vidět dlouhodobou karanténu zdravých lidí jako něco kladného. Rozhodně to není normální. Vždycky byli isolováni nemocní, ale nikdy ne zdraví a ještě ke všemu celosvětově. To je… (Pravý prostor)

Smiley face

IKEA kvůli koronaviru odkládá vstup na jihoamerický trhIKEA odkládá vstup na jihoamerický trh na rok 2022. První prodejna na kontinentu měla původně otevřít v Santiagu de Chile už v příštím roce… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národuKdyby byl Dominik Hašek taky tak chytrý, byl by rozehrával vlastní hry, vytvářel vztahy, sdružoval se s těmi správnými, někomu pomohl… (EUportál)

Smiley face

Milion chvilek chystá na 9. června protestní pochod v PrazeSpolek Milion chvilek uspořádá 9. června v Praze protestní pochod ze Staroměstského náměstí k úřadu vlády. Jeho organizátoři chtějí dát… (Domov - Eurozprávy)

Smiley face

Koronavirem v Německu se nakazilo už 180.000 lidíV Německu se od počátku epidemie nákaza koronavirem potvrdila již u více než 180.000 lidí. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnil Institut… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Česko jde proti Bruselu: Havlíček nesouhlasí s novým plánem EU na snižování emisí o 55 %Česká republika nesouhlasí s novým plánem EU na snižováni emisí. Podle vicepremiéra a ministra dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka … (Byznys noviny - politika)

Smiley face

Petříček se Zaorálkem by měli letětKATEŘINA LHOTSKÁ Samozřejmě z vlády. A to okamžitě. Pokud totiž někdo nechápe, že se jako ministr nemůže soukromě vyjadřovat k otázkám,… (Pravý prostor)

Smiley face

Ekonomika USA klesla o pět procent, kvůli pandemii ztratily práci miliony lidíAmerická ekonomika v prvním čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům koronaviru propad o pět procent, nejvíce od finanční krize v roce 2009.… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

Čína nehlásí za čtvrtek žádné úmrtí ani novou nákazu koronaviremPevninská Čína nezaznamenala ve čtvrtek žádný nový případ nákazy koronavirem. S odvoláním na místní zdravotnické úřady… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanstvíPoslední zprávy rovněž poukazují, že tento migrant, který byl muslim, se Wilmu pokoušel přinutit, aby konvertovala k… (EUportál)

Smiley face

Modlící se muslimové zabírají bulvár pěší zóny v německém Herne (video)Do oběhu na sociálních médiích se dostal videoklip ohromné skupiny muslimů zabírajících široký bulvár v pěší zóně v… (Reformy CZ)

A starejte se! 137 imigrantů připlulo na Lampedusu. Další na cestě

(Eurabia)
Smiley face

Kurský fantom: Z obyčejné vojínky velitelkou tanku T-34 a z Tigerů létaly součástkyAleksandra Samusenková se proslavila jako velitelka tanku T-34 a vyznamenala se zvlášť v bitvě u Kurska. Její osud se… (Security magazín)

Smiley face

USA: Reakce na tyraniiPřed japonským útokem na Pearl Harbor kupovali Američané japonské zboží a tím přispěli na japonské bomby a torpéda,… (Neviditelný pes)

Smiley face

BLÍZKÝ VÝCHOD: Proč není v Izraeli mír?Neomarxisté na Západě dávají Izraelcům vinu za neustále probíhající izraelsko-palestinský konflikt, ale skutečnou… (Neviditelný pes)

Smiley face

Tipy, jak využít společný čas v Praze místo dovolenéPřemýšlíte, jak budete v letošním roce trávit volný čas? Co budete dělat, když je cestování vlivem pandemie značně… (Pravý prostor)

Smiley face

Řada států podporuje vouchery na budoucí dovolenou, EU je má za dobrovolnéSe zrušenými zahraničními dovolenými kvůli pandemii nemoci covid-19 se potýkají klienti i cestovní kanceláře v celé… (Ekonomika - Eurozprávy)

V USA zemřelo s covidem-19 za uplynulých 24 hodin 1297 lidí

(Zahraniční - Eurozprávy)

Chabá náplast za Pearl Harbor, ale potěšila. Souboj draků mezi létající pevností a létajícím člunem vyzněl pro USA

(Security magazín)

Zlatá Krnda

(Neviditelný pes)
Smiley face

BIG EXPERT: Zahraniční trhyNázory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým… (Neviditelný pes)

MÉDIA: Vskutku povedená diskuse

(Neviditelný pes)

MLSOTNÍK: Janssonovo pokušení

(Neviditelný pes)

POLITIKA: Kouzlo nechtěného

(Neviditelný pes)

POLITIKA: Klín mezi vládou a obcemi

(Neviditelný pes)

FEJETON: Ne moc daleko

(Neviditelný pes)

BEST OF HYENA: Taková ztráta Gariny

(Neviditelný pes)

Jak COVIDEM lidi ovládnout a ochočit

(Pravý prostor)

Jak reformovat Českou televizi?

(Pravý prostor)

Udavačství za názory, zastrašování jak v padesátých letech

(Pravý prostor)

Kouzlo nechtěného

(Pravý prostor)

Dnes tričko s Husákem a zítra třeba s Urválkem?

(Pravý prostor)

Hnutí Trikolora zcela oprávněně varuje, že zrušení hotovosti by zcela zrušilo naši svobodu

(Pravý prostor)

Markétka, Hanička a Lubošek nejsou tři kamarádi

(Pravý prostor)

Předpověď počasí na celé léto: Bude pořádné horko. Kdy přijdou první tropy?

(Domov - Eurozprávy)

Policisté zasahovali u starosty Řeporyjí Pavla Novotného

(Domov - Eurozprávy)

MPSV nepočítá se zvýšením úhrad za sociální služby od klientů

(Domov - Eurozprávy)

Poslanci se poprvé od epidemie sešli na ústních interpelacích

(Domov - Eurozprávy)

Některé práce jsou zbytečné? Pandemie ukazuje nepříjemnou pravdu, tvrdí profesor

(Ekonomika - Eurozprávy)

Češi bez práce. Čtvrtina firem kvůli pandemii propouští zaměstnance

(Ekonomika - Eurozprávy)
Smiley face

Moskva zveřejnila nová čísla obětí covidu-19. Za duben zemřelo mnohem víc lidí, než tvrdilaÚřady v Moskvě kvůli změně metodiky významně upravily dosavadní statistiku obětí koronaviru za duben. Nově uvádějí, že… (Zahraniční - Eurozprávy)

Zřícené letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo

(Zahraniční - Eurozprávy)

Zemřel nejstarší muž světa. Bob Weighton se dožil 112 let

(Zahraniční - Eurozprávy)

Počasí o víkendu: Občas zaprší, budou až 4 stupně

(Eurozprávy)
Smiley face

Víra ve veřejnoprávní médiaZa model veřejnoprávních médií až do roztrhání: obhájci cítí, jak to nešlape, ale přesvědčení o správnosti setrvává. (Urza)

Smiley face

Je správné, aby ženy měly stejná práva jako muži?Tato provokativní otázka nedávno zazněla v jedné internetové debatě. Zkratkovitá odpověď by mohla znít „o něčem tak… (Petr Hampl)

Smiley face

Páteční glosy 29. 5. 2020 Část poslanců chce v českých obchodech omezit prodej zahraničních potravin a nařídit většinový prodej potravin… (Macek v botách)

Smiley face

Jak nahlédnout do budoucnosti za půl bilionu eurPár poznámek k novému francouzsko-německému plánu na podporu zemí postižených Covidem-19. Stimulační program, který… (Marián Kechlibar)

Lidé doteď nepochopili, proč by měli nosit roušky, tvrdí vědci. Nové studie jim dávají za pravdu

(Eurozprávy)

IS: „Vzhůru na křižáky! Aláh je potrestal koronou!“

(Eurabia)

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

(Eportál)

Střípky (268)

(Svobodný svět)

Type-X: Robotické bojové vozidlo z Estonska

(Armádní noviny)

Nová děla pro Armádu České republiky: Zuzana 2 vs. CAESAR

(Armádní noviny)

Ozbrojený muž přepadl fast food, zastavil ho manželský pár policistů mimo službu

(Armyweb)
Smiley face

KOMENTÁŘ: NKÚ nastavil zrcadlo armádním projektům. Projekty potápí neefektivita. Nejhůře vychází modernizace starých T…Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve své zprávě o kontrole oprav a údržby obrněné techniky AČR v letech 2016-2018… (Security magazín)

DECON - Nový dekontaminační speciál na podvozku Tatra

(Armyweb)
Smiley face

Hrdinné sovětské manželství: Alexandra a Ivan utratili úspory za tank a šli kosit nacistyPozoruhodný příběh představuje životní pouť manželů Alexandry a Ivana Boikových. Po vypuknutí Velké vlastenecké války… (Security magazín)

Smiley face

Hitlerova chlouba, bitevní loď Bismarck, šla ke dnu 27. května 1941 v 10:45Bismarck byl projektován jako vlajková loď znovuzrozeného německého námořnictva, které přišlo o všechny moderní bitevní… (Security magazín)

NKÚ zkontroloval armádní výdaje: problémy jsou s nákupy, modernizací i servisem

(Security magazín)

Sedm rozsudků nestačí

(Security magazín)

Britské tanky proti silám Osy: Které se uplatnily na horkém severoafrickém bojišti?

(Security magazín)

Daně půjdou platit online přes internet. Sněmovna schválila vznik nového systému

(Byznys noviny - byznys)

Opozice si podala vládu za postup během pandemie a pochybné nákupy pomůcek

(Byznys noviny - politika)

LUDWIG VON MISES: ZÁKLADY V

(Institut Eugena Von Böhm-Bawerka)

Obhajoba duševního vlastnictví

(Mises.cz)