EpShark


Smiley face

EVROPA: Německo hýbe unií. Jsme na to připraveni?


S prvním červencovým dnem letošního roku se stává předsednickou zemí Evropské unie Německo. Přestože jde pouze o formální akt, neboť Německo už celá léta rozhoduje o všem, co se v EU stane, na půl… (Neviditelný pes)

Smiley face

EVROPA: Von der Leyenová by měla ihned odstoupit


Docela velký „přehmat“ se podařil předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové. Zapojila se totiž do předvolební agitace pro Chorvatské demokratické společenství, které volby s výrazným… (Neviditelný pes)

Smiley face

Na Slovensku přibylo nakažených koronavirem, Bulharsko znovu zavádí restrikce


Slovensko ve středu zaznamenalo 53 nových případů nákazy koronavirem, jde o nejvyšší denní přírůstek od 22. dubna. Premiér Igor Matovič v reakci naznačil možnost zpřísnění omezení, z nichž výraznou… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Další mladík u Xavera. Ale jiné kafe: EU a Milion chvilek, jak se to nebude líbit


Po Radoslavu Sturmovi se do studia Xavera Veselého podíval další mladík, tentokrát z opačného názorového spektra. Matěj Gregor je hlavním organizátorem hnutí Odchod.eu. Chce v ČR prosadit referendum… (Parlamentní listy)

Tohle je válka a koronavirus je podle všeho jen předehrou dalších hrůz


JIŘÍ KOBZA Je náš stát připraven? Nechci působit skepticky, ale upřímně pochybuji, že se vůbec někdo z vlády podobnou otázkou zabývá. Vychází mi, že dříve či později bude veta s naší svobodou a… (Pravý prostor)

Smiley face

Trikolóra nasadí do boje o senátní křeslo Nováka, Zelení zvažují Šabatovou


Advokát Richard Novák bude kandidátem Trikolóry do Senátu za volební obvod číslo 60 v Brně. Novák to dnes řekl ČTK. Za Zelené bude možná kandidovat bývalá ombudsmanka Anna Šabatová. Uvedl to deník… (Domov - Eurozprávy)

Předpověď hluboké evropské recese na rok 2020

(Pravý prostor)
Smiley face

Bílý pár zamaloval nápis Black Lives Matter. Sorosova prokurátorka je obvinila z nenávistiFILIP VÁVRA Pokrytectví kolem kultu Black Lives Matter nebere konce. Zatímco levicoví aktivisté všech barev pleti většinou beztrestně a… (Pravý prostor)

Smiley face

KSČM žádá po hnutí ANO podporu prodloužení dovolené o týdenKomunisté žádají po hnutí ANO podporu pro svůj návrh na prodloužení zákonné dovolené pro zaměstnance o týden nejméně na pět týdnů. Předseda… (Domov - Eurozprávy)

Smiley face

Prokuratura má právo na Trumpovy finanční záznamy, rozhodl Nejvyšší soudNejvyšší soud Spojených států dnes rozhodl, že newyorská prokuratura má právo dostat finanční záznamy prezidenta Donalda Trumpa včetně… (Zahraniční - Eurozprávy)

Kapitalistické krizi se poručí: Nebude

(Pravý prostor)
Smiley face

Babiš hází odpovědnost na odborníky. Prymula si to nenechal líbitAčkoliv to dříve vypadlo, že jsou oba na jedné lodi, nyní je vše jiné. Český premiér Andrej Babiš (ANO) se totiž rozhodl, že veškerou… (Eurozprávy)

Smiley face

Stručná historie Antify: část 2B[9 min. čtení] Toto je 2. část série o historii globálního hnutí Antifa. 1. část popsala Antifu a prozkoumala ideologické základy skupiny.… (Svobodný svět)

Smiley face

Vojenský analytik: Stále se mluví o tom, jak Rusko a Čína ovlivňují Čechy. Tak se podívejte, odkud se ve skutečnosti…ROZHOVOR Hongkong už Číně nechali. Není do čeho zasahovat, protože Čína se prostě rozhodla, že Hongkong je na jejím… (Parlamentní listy)

Smiley face

ENERGETIKA: Rakousko ukazuje všechny slabiny OZE„Podíl dovážené elektřiny v období, kdy panuje velký chlad a navíc nefouká vítr, dosahuje až 70 procent,“ taková byla… (Neviditelný pes)

Opozice neuspěla. Vládní většina jí neschválila žádné usnesení ke koronaviru

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

Banky začínají uzavírat pobočky. Opatření proti koronaviru urychlila digitalizaciKaranténní opatření v době pandemie urychlila digitalizaci českého bankovnictví, banky tudíž začínají uzavírat své… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

Evropa je v úpadku, říká OrbánLidé v Budapešti, Bělehradě a Lublani sdílí ty samé hodnoty Kdysi mocná Evropa a Evropská unie je v současnosti v… (Reformy CZ)

Smiley face

Jak se Americká nacistická strana stala spojenkyní Národa islámuV roce 1959 byla založena Americká nacistická strana Georgem Lincolnem Rockwellem. Už o dva roky později navázala… (Security magazín)

Smiley face

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na LanduOtázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla, se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl bývalý zastupitel Žít… (Parlamentní listy)

Smiley face

Dieselgate: Volkswagen může čelit žalobě v zemích prodeje aut, rozhodl soud EUSpotřebitelé v Evropské unii mohou žalovat Volkswagen u soudu ve své zemi, pokud si zde koupili auto s nainstalovaným… (Ekonomika - Eurozprávy)

CDC po Trumpově kritice nebude měnit doporučení k otvírání škol

(Zahraniční - Eurozprávy)
Smiley face

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš…Chápeme, že v době koronaviru se každý snaží šetřit. O to více budeme vděčni za pomoc. Sluníčkáři chtějí vyvolat… (Eportál)

Voda zpátky státu, 5 týdnů dovolené, státní banka: KSČM nadiktovala Babišovi další podmínky

(Byznys noviny - politika)
Smiley face

Profesor Krejčí: Sledovací programy. Abyste nezpochybňovali názory z ČT. Izolace USA kvůli viru. Pravá podstata AmerikyROZHOVOR „Právě poslal dvě letadlové lodě do oblasti čínského vojenského cvičení v Jihočínském moři…“ Politolog Oskar… (Parlamentní listy)

Smiley face

Turecko chystá u libyjského pobřeží ohromné námořní cvičení, aby zastrašilo EgyptTurecké námořnictvo v promyšleně načasovaném a umístěném kroku oznámilo, že za chvíli u libyjského pobřeží povede… (Reformy CZ)

Smiley face

Německý ministr vnitra Seehofer sedl ilegálům a převaděčům na lepSvým horováním za „důstojný azylový proces“ a „solidaritu“ při přijímání ilegálních imigrantů sedl spolkový ministr… (Eurabia)

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

(Parlamentní listy)

ROZHOVOR: Nejen o takřka dětinské léčce na Radu ČT

(Neviditelný pes)
Smiley face

EU pošle členským státům peníze. Investujme do budoucnosti, vyzývá NiedermayerEvropská unie je připravena vyčlenit ze svého rozpočtu 750 miliard eur na záchranu ekonomik členských zemí, na nichž se… (Domov - Eurozprávy)

Smiley face

Nehoda kamionů dnes ochromila provoz na dálnici D1 ve směru PrahaAsi tři hodiny byla dnes na Jihlavsku kvůli nehodě dvou nákladních aut neprůjezdná dálnice D1 ve směru na Prahu.… (Domov - Eurozprávy)

ČSSD: Obce by měly od developera dostat 25 procent bytů pro své účely. Analytici návrh kritizují

(Ekonomika - Eurozprávy)
Smiley face

Austrálie prodlouží platnost víz obyvatelům HongkonguAustrálie kvůli spornému čínskému bezpečnostnímu zákonu pro Hongkong pozastavuje s tímto poloautonomním asijským… (Zahraniční - Eurozprávy)

Komise EU prohlásila odmítnutí azylu na hranicích za ilegální

(EUportál)

Italové vyřadili z provozu převažečské neziskovce loď

(Eurabia)
Smiley face

Armády NATO nahání ponorky kolem IslanduNa počátku minulého týdne začal další ročník tradičního cvičení armád NATO, které se zaměřuje na scénáře bojů proti… (Armyweb)

Smiley face

Nákupy za miliardy. Austrálie se připraví na vojenský střet s ČínouDne 1. července 2020 australská vláda schválila klíčové strategické dokumenty Strategická aktualizace obrany (2020… (Armádní noviny)

Landwasserschlepper LWS: Německé obojživelné vozidlo s pestrou bojovou kariérou

(Armyweb)
Smiley face

S končící nájemní smlouvu na Gripeny se vrací možnost pořídit například F-16Mezi letouny, o kterých se již v minulosti hovořilo, a které určitě bude třeba zvážit i dnes, kdy se začíná uvažovat o… (Security magazín)

Premiér Andrej Babiš nevěří v Pána Boha, ale věří v možnou existenci vesmíru

(Byznys noviny - politika)

Václav Klaus znovu udeřil: Dají se očekávat demonstrace těch, kteří jsou přisátí na státní peníze, ale...

(Parlamentní listy)

Podracký: Revoluce, rozvrat, totalita? Ztratilo se vědomí národa, taková společnost nepřežije

(Parlamentní listy)

Přiklepnuto půl giga

(Neviditelný pes)

Dva tisíce stran kompromateriálu? Na pozadí vlakového neštěstí probíhá na Drážní inspekci ohavný boj. Peníze, vliv i…

(Parlamentní listy)

ESEJ: Anatomie mazací kultury

(Neviditelný pes)

SVĚT: Pravdu má ten, kdo má moc

(Neviditelný pes)

POLITIKA: Nervozita je namístě

(Neviditelný pes)

BEST OF HYENA: Noře dorůstá srst

(Neviditelný pes)

GLOSA: Český život a doba

(Neviditelný pes)

Z blogu Vox Populi: Na 80 tisících bílých, zavražděných za posledních 30 let v JAR, nezáleží?

(Pravý prostor)

Cítí se méněcenní a nenávidí Západ

(Pravý prostor)

Cancelio Rowlingová!

(Pravý prostor)

Válka o svět začala

(Pravý prostor)

Hladovka českých důchodců

(Pravý prostor)

Socialismus a komunismus

(Pravý prostor)
Smiley face

Šéf představenstva Škoda Auto Bernhard Maier končí ve funkciPředseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier končí po necelých pěti letech v čele společnosti. Jeho… (Ekonomika - Eurozprávy)

Ostravský primátor: Za nezískání akreditace si může univerzita sama

(Domov - Eurozprávy)

Nad těžbou v OKD visí otazníky. Ceny uhlí už klesat nebudou, soudí analytici

(Ekonomika - Eurozprávy)
Smiley face

Dánský soud poslal do vězení dvojici Švédů za bombový útok na berní úřadDánský soud dnes uznal dvojicí švédských občanů vinnou z loňského bombového útoku na daňový úřad v Kodani a poslal je… (Zahraniční - Eurozprávy)

V Jižní Koreji pátrají po starostovi Soulu, je vinen z obtěžování

(Zahraniční - Eurozprávy)

Po horkém pátku se ochladí. Příští týden tropické počasí nečekejme

(Eurozprávy)

Počasí na víkend: Prudce se ochladí. Během dne budou teploty jako na konci týdne v noci

(Eurozprávy)

Přepisy z kamer policistů odhalují nové okolnosti Floydovy smrti

(Eurozprávy)
Smiley face

Ještě horší socialismus?Socialismus je ještě mnohem zrůdnější, než Urza prezentuje. (Urza)

Vědci vyvrací zažitý mýtus: Jeden psí rok není 7 lidských. Ve dvou letech je jim 40

(Eurozprávy)
Smiley face

Když může být úspěšný kdokoli, tak proč ne každý?Otázka týdne z 3. července 2020 Je to slovní hříčka? Ne, je to otázka, která ukazuje na rozdíl mezi rovností a… (Petr Hampl)

Smiley face

Čtvrteční glosy 9. 7. 2020Ještě, než se naplno projeví následky nesmyslných koronavirových restrikcí, přispěchal Komplexně Geniální Babiš s… (Macek v botách)

Šílenství politické korektnosti a hnutí Black lives matter (BLM, Na černých životech záleží) vede k tomu, že si běloši…

(EUportál)

Puškový systém řízení palby SMASH pro americkou pěchotu

(Armádní noviny)

Unie problémy neřeší, Unie je problém

(Svobodný svět)
Smiley face

Kam doletí L-39NG? Senegal nákup odložil. Jsou vůbec další možnosti?Ve svém posledním rozhovoru pro Hospodářské noviny dostal ministr obrany Lubomír Metnar několik otázek týkajících se… (Security magazín)

F/A-18E/F Super Hornet poprvé vyzkoušel malou klouzavou pumu GBU-53/B StormBreaker

(Security magazín)

Zaměstnanci světově známé automobilky žádají, aby přestala vyrábět policejní vozy. Důvod? Zabitý černoch

(Security magazín)

35 let smrtonosné síly: Americké letectvo slaví významný milník bombardéru B-1B Lancer

(Security magazín)

Petiční výbor přijal petici 110 000 občanů požadujících zakotvení ústavního práva na zbraň

(Security magazín)

Poškození klienti mohou žalovat Volkswagen za manipulace s emisemi přímo ve své zemi

(Byznys noviny - byznys)

Komentář Institutu pro energetiku: Proč Energetický regulační úřad (ERÚ) nemluví pravdu?

(Security magazín)

Europarlament zavedl novou regulaci pro autodopravce a řidiče kamionů

(Byznys noviny - byznys)

Stěhování poddaných ve středověku a právo

(Institut Eugena Von Böhm-Bawerka)

Svět je příliš komplexní na to, aby byl centrálně plánován

(Mises.cz)