EpShark

Ekonomika - zprávyWall Street ve čtvrtek zažila poměrně proměnlivou seanci, a to především u technologických titulů. Index Nasdaq v úvodu značně posiloval, následně se dostal do mínusu, aby zakončil obchodování opět… (Patria)

Inflační a deflační aktiva


Deflační aktiva se od inflačních začala významně odtrhávat cca od poloviny devadesátých let. Po roce 2000 do finanční krize sice inflační aktiva dokázala předchozí ztrátu dohnat. (Patria)

Bloomberg: Colonial Pipeline zaplatila hackerům téměř pět milionů dolarů


Americká společnost Colonial Pipeline zaplatila hackerům z východní Evropy téměř pět milionů dolarů (105 milionů Kč) jako výkupné poté, co se minulý týden stala terčem kybernetického útoku, který… (Patria)

O2 navrhuje dividendu a emisní ážio v celkové výši 21 Kč na akcii


Představenstvo mobilního operátora O2 Czech Republic schválilo návrh na výplatu dividendy za rok 2020 v celkové výši 5 115 milionů Kč, což představuje 17 Kč před zdaněním na každou akcii ve… (Patria)

Akcie obracejí vzhůru. A znovu s vyššími inflačními čísly


Dnešní sada inflačních čísel, tentokrát o výrobních cenách v USA, už podle očekávání nepřitáhla takovou pozornost. A překvapivě byla navíc přijata kladně, ačkoli hodnoty překonaly odhady. (Patria)

Čínská Alibaba se kvůli pokutě propadla do ztráty, tržby ale vzrostly o 64 procent


Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding se ve čtvrtém čtvrtletí svého finančního roku propadl do ztráty 5,48 miliardy jüanů (18 miliard Kč) ve srovnání se ziskem 3,16 miliardy… (Patria)

Česká zbrojovka, a.s.: Oznámení o svolání řádné valné hromady Společnosti


Česká zbrojovka, a.s. IČ: 46345965 Společnost Česká zbrojovka a.s., se sídlem Uherský Brod, Svatopluka Čecha 1283, PSČ 688 27, zveřejňuje oznámení o svolání řádné valné hromady Společnosti, která se… (Patria)

Výhled Fidelity pro druhé čtvrtletí a dál: Cesta ven ze zimy plné nespokojenosti


Od začátku druhého čtvrtletí 2021, tedy déle než rok od zavedení vládních omezení, pokračuje globální hospodářské oživení, přestože sílí známky zvětšujících se regionálních rozdílů. (Patria)

UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: KID Sdělení klíčových informací 2021


UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s., (IČ 28375025) UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s., zveřejňuje KID Sdělení klíčových informací 2021, více informací zde. (Patria)

Ideální rok čínské ekonomiky


V prvním čtvrtletí letošního roku rostla čínská ekonomika o 18,3 %, ve druhém čtvrtletí by to mělo být o 7,2 %. Pro Bloomberg Markets to uvedla ekonomka Bank of America Global Research Helen Qiao. (Patria)

Havlíčkovo ministerstvo zamítlo žádost o unijní dotaci pro Babišův Agrofert


Havlíčkovo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zamítlo žádost o unijní dotaci pro holding Agrofert. Protože je podle závěrů bruselského auditu český premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů,… (Byznys noviny - byznys)

ODS zrušením superhrubé mzdy otevírá dveře rivalům k přijetí eura, upozornil ekonom


Občanská demokratická strana (ODS) zrušením superhrubé mzdy otevírá cestu rivalům k přijetí eura, upozornil ekonom Lukáš Kovanda. Za klíčový důvod rekordních schodků státního rozpočtu ČR považuje… (Byznys noviny - byznys)

Havlíčkovo ministerstvo zamítlo žádost o unijní dotaci pro Babišův Agrofert


Havlíčkovo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zamítlo žádost o unijní dotaci pro holding Agrofert. Protože je podle závěrů bruselského auditu český premiér Andrej Babiš (ANO) ve střetu zájmů,… (Byznys noviny - ekonomika)

ODS zrušením superhrubé mzdy otevírá dveře rivalům k přijetí eura, upozornil ekonom


Občanská demokratická strana (ODS) zrušením superhrubé mzdy otevírá cestu rivalům k přijetí eura, upozornil ekonom Lukáš Kovanda. Za klíčový důvod rekordních schodků státního rozpočtu ČR považuje… (Byznys noviny - ekonomika)

Ministerstvo průmyslu po auditu zamítlo žádost o dotaci Agrofertu


Ministerstvo průmyslu a obchodu vůbec poprvé s ohledem na výsledky auditu o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) zamítlo žádost dceřiné společnosti Agrofertu o unijní podporu. Server iROZHLAS… (Ekonomika - Eurozprávy)

Rusko chce nařídit zahraničním IT firmám povinnost otevřít v zemi kanceláře


Rusko chystá zákon, který pod hrozbou sankcí nařídí zahraničním IT firmám otevírat v zemi kanceláře. Moskva tak chce získat větší kontrolu nad velkými technologickými společnostmi, posílit dohled nad… (Ekonomika - Eurozprávy)

Colonial Pipeline zaplatila hackerům výkupné téměř pět milionů dolarů


Americká společnost Colonial Pipeline zaplatila hackerům z východní Evropy téměř pět milionů dolarů (105 milionů Kč) jako výkupné poté, co se minulý týden stala terčem kybernetického útoku, který… (Ekonomika - Eurozprávy)

HK vyzvala, aby vláda ujasnila pravidla pro restaurace


Vláda musí podle Hospodářské komory (HK) nejpozději v pátek jasně uvést pravidla pro otevření restauračních zahrádek. Měla by také připravit plán pro podzim s pandemií koronaviru. Podnikatelé se… (Ekonomika - Eurozprávy)

V dubnu v Česku vznikl rekordní počet společností


V dubnu v ČR vznikl rekordní počet společností. Za první čtyři měsíce roku podnikatelé založili 10.744 nových firem. To bylo o 17 procent více než ve stejném období loni a o 2,5 procenta než v roce… (Ekonomika - Eurozprávy)