EpShark

Ekonomika - zprávy


Vládní dluh Česka rostl v úvodu roku po Kypru nejrychleji ze zemí EU


Vládní dluh ČR v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) stoupl v prvním čtvrtletí o 6,3 procentního bodu na 44,1 procenta HDP. Šlo tak po Kypru o druhý největší růst mezi zeměmi EU. (Patria)

Ján Hladký: Microsoft a kvartál splněných přání


Další kvartál, další skvělá čísla. U Microsoftu (Investiční tipy) se z toho stává taková rutina, že na posun ceny akcií dál nahoru den po uvedení výsledků to nestačí. (Patria)

Pozitivní dopoledne. Obavy z Číny ustupují, reakce na výsledky techů byla smíšená


Čínské akcie v Hongkongu se dnes trochu vzchopily a také dopady čínských obav na západní trhy se zmírňují. Krátkodobá korekce propadu by dávala smysl, ovšem rizikem zůstává další odliv západních… (Patria)

Moneta zvedla kvartální zisk o 77 % a potvrdí jeho výhled pro celý rok, odhaduje analytik Patrie


Moneta představí výsledky svého hospodaření za 2Q21 ve čtvrtek 29. července před otevřením trhu. Konferenční hovor pro analytiky a investory se uskuteční ve stejný den od 15:00 středoevropského času. (Patria)

Deutsche Bank má za sebou nejlepší kvartál od roku 2015


Čistý zisk Deutsche Bank činil ve druhém čtvrtletí 692 milionů eur (17,8 miliardy Kč), loni byla v tuto dobu ve ztrátě 77 milionů eur. Výsledek je lepší, než čekali analytici a zároveň je to… (Patria)

Rozbřesk: Týden před jednáním ČNB zůstává koruna slabá. Forint dělá atraktivním proměna maďarské centrální banky


Jak dlouho trvá proměna holubice v jestřába? Rozbor včerejšího rozhodnutí Maďarské centrální banky (MNB) ukazuje na to, že zhruba dva měsíce. MNB nejenže zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 30… (Patria)

Trhy čeká mírně růstový úvod. Po výsledcích Apple, Alphabet, Microsoft v Evropě Deutsche Bank nebo Glaxo


Den plný korporátních výsledků čeká na investory po Spojených státech také v Evropě. Jeho úvod zřejmě nebude nikterak výrazný. Futures se nejprve odchylovaly do 0,1 % oběma směry, nyní u hlavních… (Patria)

Čtvrtletní zisk Microsoftu stoupl téměř o polovinu, tržby překonaly očekávání


Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 47 procent na 16,5 miliardy dolarů (téměř 360 miliard Kč). (Patria)

Zisk i tržby majitele Googlu díky příjmům z reklamy stouply na rekord


Na nový rekord stouply ve druhém čtvrtletí zisk i tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google. Podpořil je prudký růst výdajů za reklamu, protože… (Patria)

Apple téměř zdvojnásobil zisk především díky iPhonům


Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí stoupl na 21,74 miliardy USD (472,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 11,25 miliardy USD. (Patria)

Na nové byty v Praze se tvoří už pořadníky. Ceny za rok stouply o 10 procent


Ceny nových bytů v Praze na konci června 2021 meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Oproti 1. čtvrtletí byly zdražily o 5,6 procenta. Na byty se navíc tvoří… (Byznys noviny - byznys)

Miliardář Bezos nabídl americké NASA 2 miliardy dolarů, když ho dostane na Měsíc


Miliardář a aktuálně nejbohatší člověk planety Jeff Bezos nabídl americké vesmírné agentuře NASA 2 miliardy dolarů (43,4 miliard korun), když jeho společnosti Blue Origin pomůže dostat se na Měsíc.… (Byznys noviny - byznys)

Na nové byty v Praze se tvoří už pořadníky. Ceny za rok stouply o 10 procent


Ceny nových bytů v Praze na konci června 2021 meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Oproti 1. čtvrtletí byly zdražily o 5,6 procenta. Na byty se navíc tvoří… (Byznys noviny - ekonomika)

Havlíček chce vybudovat gigatovárnu na baterie pro elektrovozy. Vyjde nejméně na 52 miliard


Vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (ANO) chce v Česku vybudovat továrnu na baterie pro elektromobily, tzv. gigafactory. Vláda dala zelenou memorandu mezi státem a společností ČEZ… (Byznys noviny - ekonomika)

Vládní dluh Česka v 1. čtvrtletí rostl po Kypru nejrychleji ze zemí EU


Vládní dluh ČR v poměru k hrubému domácímu produktu (HDP) stoupl v prvním čtvrtletí o 6,3 procentního bodu na 44,1 procenta HDP. Šlo tak po Kypru o druhý největší růst mezi zeměmi EU. Český vládní… (Ekonomika - Eurozprávy)

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta


Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního… (Ekonomika - Eurozprávy)

Důvěra v českou ekonomiku v červenci klesla


Důvěra v českou ekonomiku v červenci po třech měsících růstu klesla. Proti červnu se snížila o 4,3 bodu na 99,7 bodu, informoval dnes na svém webu Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj za poklesem… (Ekonomika - Eurozprávy)

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje


Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ… (Ekonomika - Eurozprávy)

Pojišťovny po škodách z letních bouřek vyplatily 1,1 miliardy


Pojišťovny mají nahlášeno z bouřek, vichřic a tornáda, které zasáhly ČR v červnu a v červenci, 34.800 škod za 4,7 miliardy korun. Celkem odhadují 39.500 škod za 5,45 miliardy korun. ČTK o tom dnes… (Ekonomika - Eurozprávy)