EpShark

Ekonomika - zprávy


Wall Street zakončila v plusu, dařilo se ropným titulům


Americké akciové trhy zakončily dnešní seanci s přibližně procentním ziskem, když v závěru výrazně zpevnily na svá denní maxima. Důvodem pro optimismus investorů byly zejména pozitivní signály z… (Patria)

Doba exotických valuací


V několika posledních příspěvcích jsem se dotknul valuace akcií, dnes bych chtěl být konkrétnější. Jednak se podíváme na aktuální stav významných světových ekonomik a pak na samotné valuace. (Patria)

Summary: Německá pomoc pro Lufthansu a automobilky


Německé aerolinky získají až 9 miliard eur pomoci od státu, automobilky kolem 5 z balíku celkových 80 miliard eur. Lufthansa Německé aerolinky splnily dle všeho všechny podmínky pro kapitálovou… (Patria)

Eurodolar sahá po 1,1200 a další výrazné zisky pro korunu. Praha nejvýš od začátku koronakrize


Zájem o akcie nepolevuje a také dnes se koncentruje více na evropskou stranu Atlantiku. V čele kráčející německý DAX svým růstem o 3,7 procenta ještě částečně dohání včerejší absenci. (Patria)

Skupině PPF stoupl loni čistý zisk o 16 procent na 26,7 mld. Kč


Skupině PPF stoupl v roce 2019 čistý zisk o 16 procent na 26,7 miliardy korun (jednu miliardu eur). O rok dříve firma vydělala 23,1 miliardy Kč (865 milionů eur). (Patria)

Franklin Templeton: EU přináší komplexní fiskální záchranný balíček


Evropská komise představila nový rozsáhlý fiskální záchranný balíček ve výši 750 miliard EUR, který zahrnuje i emisi nových dluhopisů. David Zahn, šéf pro evropské dluhopisy u Franklin Templeton,… (Patria)

Komise chce desetinásobně navýšit společný zdravotní a krizový fond


Evropská komise chce v reakci na pandemii covidu-19 výrazně posílit společné financování zdravotnictví a krizové pomoci. V návrhu příštího sedmiletého rozpočtu Evropské unie spojeném s fondem obnovy… (Patria)

Stará ekonomika ztrácí svoje místo v hlavních indexech


Na akciových indexech se projevují dopady koronaviru. Tento týden jsou na pořadu pravidelné aktualizace indexů Euro Stoxx 50, Stoxx 60, a FTSE 100. Ve čtvrtek jsou na pořadu dne změny v německém… (Patria)

Avast si už myslí na místo v benchmarku, podpořila jej karanténa


Společnost na kybernetickou bezpečnost Avast by se již brzy mohla připojit k benchmarkovému indexu Velké Británie FTSE 100 v rámci revize v tomto týdnu. (Patria)

Pozvánka na webinář: ETF. Jak je využít ve svém portfoliu


Burzovně obchodované fondy neboli ETF lze využít k diverzifikaci portfolia. Na to, jak je vybírat a zařazovat do portfolia, se společně podíváme na webináři, kterým Vás provede Ondřej Tollinger z… (Patria)

USA chtějí vyšetřovat Česko a zavést cla na české zboží. Jako trest za digitální daň


Spojené státy se chystají zahájit vyšetřování Česka kvůli digitální dani. To by mohlo skončit až zavedením cel na české zboží. USA tak chtějí potrestat Česko za zavedení sedmiprocentní digitální daně… (Byznys noviny - byznys)

Někteří starostové vyhlásili stávkovou pohotovost. Obce přijdou o dalších 10 miliard


Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) vyhlásilo stávkovou pohotovost starostů. Radnice očekávají propad rozpočtů o dalších 10 miliard korun. Babišova vláda totiž zavedením kompenzačního bonusu pro… (Byznys noviny - byznys)

USA chtějí vyšetřovat Česko a zavést cla na české zboží. Jako trest za digitální daň


Spojené státy se chystají zahájit vyšetřování Česka kvůli digitální dani. To by mohlo skončit až zavedením cel na české zboží. USA tak chtějí potrestat Česko za zavedení sedmiprocentní digitální daně… (Byznys noviny - ekonomika)

Někteří starostové vyhlásili stávkovou pohotovost. Obce přijdou o dalších 10 miliard


Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) vyhlásilo stávkovou pohotovost starostů. Radnice očekávají propad rozpočtů o dalších 10 miliard korun. Babišova vláda totiž zavedením kompenzačního bonusu pro… (Byznys noviny - ekonomika)

Zlé vyhlídky pro čtvrt milionu Čechů? Průzkum naznačil dopady koronakrize


S dopady pandemie se bude podle průzkumu mezinárodní sítě poradenských společností Moore Global potýkat alespoň tři měsíce téměř polovina jejích klientů (45 procent). A minimálně se šesti měsíci jich… (Ekonomika - Eurozprávy)

Čtvrtina pracujících Britů je kvůli koronaviru dočasně bez práce


Britské firmy poslaly od začátku koronavirové krize na nucenou dovolenou 8,7 milionu zaměstnanců. To znamená, že více než čtvrtina celkové pracovní síly v zemi nyní využívá vládní program pomoci při… (Ekonomika - Eurozprávy)

Česko se propadá do hluboké recese. Vývoj ekonomiky bude ještě horší, tvrdí ekonomové


Dnešní data o vývoji ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí jsou podle ekonomů oslovených ČTK jen předzvěstí ještě horšího vývoje ekonomiky ve druhém čtvrtletí, kdy se plně projevila opatření proti… (Ekonomika - Eurozprávy)

Obnova ruské ekonomiky potrvá dva roky. Plán bude stát pět bilionů rublů, řekl Mišustin


Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i… (Ekonomika - Eurozprávy)

Peníze z Antiviru za březen nedostalo 8 procent firem


Každá dvanáctá firma, která žádala o příspěvky na náhrady mezd z kurzarbeitového programu Antivirus a poslala úřadu práce vyúčtování, peníze za březen nedostala. Za duben je pak nemá desetina podniků… (Ekonomika - Eurozprávy)