EpShark

Ekonomika - zprávy


McDonald's žaluje bývalého šéfa kvůli vztahům na pracovišti


Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's podal žalobu na svého bývalého generálního ředitele Stephena Easterbrooka. Požaduje po něm vrátit odstupné, protože interní vyšetřování… (Patria)

Může akciím dlouhodobě prospívat to, co ekonomice škodí?


V roce 1976 se v USA na akciových trzích obchodovalo méně než 5 000 firem. Během následujících dvaceti let se toto číslo zvedlo nad 7 000, protože počet nově příchozích byl téměř každý rok znatelně… (Patria)

I přes napětí mezi Čínou a USA dnes akcie mírně rostou


Evropské akcie v pondělí opatrně rostou během napětí mezi USA a Čínou, které tlumilo sentiment investorů v Asii. Minulý týden vydal prezident Donald Trump výkonné příkazy, které mají zakázat… (Patria)

Preview: Výsledky ČEZ úkážou zlepšení napříč liniemi


Společnost ČEZ ohlásí své výsledky za druhý kvartál 2020 v úterý 11. srpna v 08:00 SEČ. Očekáváme meziroční zlepšení napříč liniemi díky vyšším realizovaným cenám energií a růstu rozpětí mezi… (Patria)

Hotelová společnost Marriott je kvůli koronaviru ve ztrátě


Hotelová společnost Marriott International se ve druhém čtvrtletí propadla do ztráty 234 milionů USD (5,2 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 232 milionů USD ve stejném období loni. (Patria)

Mohan: Alternativní měřítko růstu ukazuje nulu u USA, u Číny mírně nad nulou


Jak udržitelný je z hlediska životního prostředí globální ekonomický rozvoj? Tímto tématem se na stránkách VoxEU zabývají Aniruddh Mohan, Akshay Thyagarajan a Nicholas Muller s tím, že škody… (Patria)

Bloomberg: Evropané podpoří prodeje elektromobilů i trh s lithiem


Evropští spotřebitelé jsou motivováni k nákupu elektrických automobilů, těžební projekty nabírají zpoždění a výrobní závody se znovu otevírají. Tato kombinace by měla podpořit trh s lithiem a… (Patria)

Týdenní výhled: Čínsko-americká studená válka pokračuje


Přestože by se měl začínající týden nést v o něco poklidnějším duchu, americká politika si stále drží potenciál překvapovat. Fiskální pat mezi demokraty a republikány ohledně dalšího balíku krizové… (Patria)

Třetina britských zaměstnavatelů plánuje propouštění


Jeden ze tří zaměstnavatelů v Británii plánuje v tomto čtvrtletí snížit počet zaměstnanců, což podtrhuje nebezpečí na trhu práce, už tak ohroženého epidemií koronaviru. (Patria)

Bloomberg: Pandemie tlačí miliony Evropanů do dluhové krize


Evropu čekají další hospodářské otřesy, protože plány na ukončování bezprecedentní podpory zaměstnanců zavedené během koronavirové pandemie by mohly uvrhnout miliony domácností do dluhové pasti. (Patria)

Živnostníci v Česku podali více než 900 tisíc žádostí o koronavirový příspěvek


Finanční správa ČR přijala 919.341 žádostí o vyplacení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) a 79.954 žádostí o vyplacení příspěvku společníkům malých společností s ručením omezeným,… (Byznys noviny - byznys)

Červenec na ČMKB: Dvouleté kontrakty zemního plynu zlevnily, cena elektřiny stoupla


Dvouleté kontrakty zemního plynu v červenci na Českomoravské komoditní burze (ČMKB) zlevnily, cena dvouletých kontraktů elektřiny stoupla. Na ČMKB bylo v červenci uzavřeno 315 kontraktů na dodávku… (Byznys noviny - byznys)

Živnostníci v Česku podali více než 900 tisíc žádostí o koronavirový příspěvek


Finanční správa ČR přijala 919.341 žádostí o vyplacení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) a 79.954 žádostí o vyplacení příspěvku společníkům malých společností s ručením omezeným,… (Byznys noviny - ekonomika)

Dotace proti suchu: MŽP bude poskytovat až 5 milionů korun na dodávku vody obcím


Ministerstvo životního prostředí (MŽP) přerozdělí čtvrt miliardy korun na na přípravu projektů dodávky a úpravy pitné vody pro obce v ČR. Cílem je urychlit čerpání prostředků z unijních fondů na boj… (Byznys noviny - ekonomika)

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny opět stoupla, recese ale trvá


Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v srpnu čtvrtý měsíc za sebou vzrostla. Zůstává však na nízké úrovni, což naznačuje, že ekonomika se stále nachází v recesi. Vyplývá to podle agentury Reuters z… (Ekonomika - Eurozprávy)

Obce se dočkaly. Ministerstvo jim poslalo 13,4 miliardy za výpadek daňových příjmů


Ministerstvo financí dnes pošle obcím 13,4 miliardy korun jako kompenzaci za nižší příjmy z daní, jejichž výnosy se rozdělují mezi státní rozpočet a právě obce a kraje. Peníze mohou obce očekávat na… (Ekonomika - Eurozprávy)

O příspěvek požádal milion OSVČ. Bonus pro dohodáře je mnoho povyku pro nic, tvrdí asociace


Finanční správa přijala 919.341 žádostí o vyplacení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) a 79.954 žádostí o vyplacení příspěvku společníkům malých společností s ručením omezeným, kteří… (Ekonomika - Eurozprávy)

Euler Hermes: Ve 2. čtvrtletí klesl rekordní počet ratingů rizik


Přední světová úvěrová pojišťovna Euler Hermes kvůli zhoršení hospodářského výhledu způsobeného pandemií koronaviru ve druhém čtvrtletí snížila rekordní počet ratingů sektorových rizik. ČR zhoršené… (Ekonomika - Eurozprávy)

OKD se připravuje na obnovení těžby, horníci budou opět testováni na covid-19


Zaměstnanci těžební společnosti OKD dnes na pracovištích zahájili přípravné práce na obnovení těžby ve všech čtyřech lokalitách, tedy Dole Darkov, Dole ČSM-Sever, Dole ČSM-Jih a Dole ČSA na Karvinsku… (Ekonomika - Eurozprávy)