EpShark


Smiley face
Pamatuji si, že když na jaře přicházela z Číny nákaza a s ní i první omezení běžného života, řada lidí cynicky a sarkasticky tvrdila, že to je smutné řešení důchodové reformy. K té se léta nikdo nemá, ačkoli má systém s výjimkou dvou let od roku 2009 permanentní deficit.
Smiley face
Hrubý domácí produkt je zastaralá, nepřesná a možná i politicky manipulovaná veličina, kterou bychom měli nahradit něčím lepším a pokrokovějším.
Smiley face
S virem přišla na přetřes nikoli prvně ošemetná problematika nepodmíněného příjmu.
Smiley face
A pokud to dělá, musí být povolán k odpovědnosti. Je třeba říct důrazně — elfové, končíme. Už vás máme právě tak akorát — pohár trpělivosti přetekl.
Smiley face
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Hanebné, že někdo rozhodne, sebere mi peníze a dá je tomu, kdo si je umí vyřvat!
Smiley face
Píši o globalizaci hodně dlouho a patřím k těm, kteří dříve než ostatní rozeznali její úskalí i blížící se konec.
Smiley face
Jelikož jsme s matematikou 9. třídy ZŠ u členů Akademie věd ČR a univerzitních profesorů neuspěli, zkusíme snížit laťku a použijeme matematiku jen do úrovně 7. třídy. Třeba budeme úspěšnější, když směsi plynů nebudeme řešit matematicky, ale ručně s protřepáváním gigatun CO2 ve sklenici od…
Smiley face
Nakazíte se koronavirem a čekáte zásah zdravotníků takříkajíc v plné polní? Pražský strážník popsal realitu, která vypadá úplně jinak. Polovina jeho rodiny onemocněla covidem-19, zatímco se marně domáhal testů. Hygienici o jejich případ nejevili zájem. Systém selhal, píše strážník.
Smiley face
Republika Československá, jako nástupnický stát Rakousko-Uherska, byla od počátku založena na lži a nesplnila ani to, co v řadě deklarací původně slibovala. V historickém okénku si ještě v kostce zopakujme, jak to bylo se Slovenskem.
Smiley face
U našich sousedů patrně poslechli výzvu Václava Klause o času na vzpouru davů proti omezování svobody občanů.