EpShark


Smiley face

Když v Bruselu řádí Putin


ISDE Předsedkyně Evropské komise přednesla svou první zprávu o stavu Unie. Ale psala ji sama? A ten, kdo ji přednášel, byla opravdu Ursula von der Leyenová? Protože ty věty jako by vyšly z pera… (Pravý prostor)

Smiley face

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na Babiše


Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, hlavní hygienička Jarmila Rážová a anesteziolog Vladimír Černý. Moderátor Moravec diskusi odstartoval… (Parlamentní listy)

Smiley face

Volební průzkum: Preference ANO klesají, KSČM by se do Sněmovny nedostala


Největší podporu mezi lidmi si stále drží ANO, které by v srpnu podle modelu agentury Kantar CZ vyhrálo volby do Sněmovny s 27,5 procenta hlasů. Nicméně proti červnu jeho podpora klesla o 4,5… (Eurozprávy)

Smiley face

V sedmi italských regionech se konají volby, největší "bitva" se čeká v Toskánsku


V sedmi italských regionech dnes začaly regionální volby, které jsou považovány za důležitý test důvěry ve vládní koalici premiéra Giuseppa Conteho. Vládnoucí středolevé Demokratické straně (PD)… (Zahraniční - Eurozprávy)

Tisíce na dovolenou u moře měli, tak si mohli zaplatit i test na covid-19! Docent Kroh udeřil. Závažné chyby a raketový…


PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „I když vláda žádný ‚lockdown‘ nechystá, chování spotřebitelů se změní,“ konstatuje vysokoškolský pedagog, docent Michael Kroh. V době blížících se voleb podle něj vláda nebyla s to… (Parlamentní listy)

Smiley face

Hamáčkův krizový štáb se může těšit. Dorazí Babiš. Bude kontrolovat. Víme víc. Pouze na PL


ROZHOVOR Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vyslyšel volání většiny hejtmanů, opozice i hlasy z koaliční ČSSD a kývl na obnovení činnosti ústředního krizového štábu. Ten ovšem dosud nebyl oficiálně… (Parlamentní listy)

Smiley face

PRÁVO: Divoký týden s karanténouHledat ty největší špeky minulého týdne je spíše obrácená práce, člověk musí vyřazovat to, co se do krámu nehodí. Covidové vyhlášky se… (Neviditelný pes)

Smiley face

Současná hysterie kolem koronaviru vyvolává řadu otázekMILAN KNÍŽÁK Co vede téměř celý svět k tomu, aby choroba covid-19, která má  průběh jako slabší chřipka, byla prezentována jako světové… (Pravý prostor)

Smiley face

Nemocnice není kozí chlívek! Já žádné sbírání funkcí nemám zapotřebí. Xaver příhlížel střetu Čunka s GajdůškovouKRAJSKÁ DEBATA XTV Hejtman Zlínského kraje, to jsou především lidovci a v posledních letech Jiří Čunek. Zda bude hegemonie výrazného… (Parlamentní listy)

Smiley face

Trh s ropou se radikálně mění. Saúdskoarabské firmy SIIG a Petrochem jednají o fúziSaúdskoarabské petrochemické společnosti Saudi Industrial Investment Group (SIIG) a National Petrochemical Co. (Petrochem) zahájily jednání… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

Trump podpořil návrh dohody o převzetí amerických operací TikTokuAmerický prezident Donald Trump v noci na dnešek oznámil, že dal své "požehnání" navrhované dohodě mezi americkými společnostmi Oracle a… (Ekonomika - Eurozprávy)

Smiley face

MILIARDÁŘI: Vede Bezos s majetkem 4,02 bilionu. Elon Musk předběhl ZuckerbergaPřinášíme přehled světových miliardářů aktuální na konci třetího zářijového týdne (stav ze dne 18. 9. 2020). V první desítce nejbohatších… (Byznys noviny - byznys)

Smiley face

Leyenová chce do roku 2030 snížit emise o 55 %. Více než 1/3 fondu obnovy EU půjde do ekologieEvropská unie by měla do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 55 procent. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhla… (Byznys noviny - politika)

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak si zhotovit jablko

(Neviditelný pes)
Smiley face

Švédsko, které nechalo koronaviru volný průběh, dnes slaví úspěchCOM/SAMUEL GDOVIN Švédsko bylo ze začátku pandemie kritizováno za svůj “laxní” přístup ke koronaviru. Dnes se však… (Pravý prostor)

Ve Slezsku přibylo 142 nakažených koronavirem, zasedne bezpečnostní rada kraje

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce…V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce… (EUportál)

Smiley face

Rudý teror v amerických městech pokračujeFILIP VÁVRA Ačkoliv jsme denně bombardováni informacemi o čínské chřipce a dalších senzacích, teror rudých… (Pravý prostor)

Prymula čeká až 8000 nakažených denně, má se zvážit nouzový stav. Fiala oponuje

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat ostré spory, píše APVláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech sankcí OSN vůči Íránu.… (Zahraniční - Eurozprávy)

Smiley face

Zase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krokZní to ještě hůře, než nějaká pasáž z rozhovoru se členy Greenpeace nebo z manifestu Strany zelených. Problém je v tom,… (EUportál)

Smiley face

Evropská komise získala pravomoc posílat auta v EU do servisu. Zatím jen kvůli emisímEvropská komise si uzmula nové právo, a to posílat auta do servisu. Chce tak zabránit emisním skandálům jako byla kauza… (Byznys noviny - ekonomika)

Smiley face

Krajský lídr ČSSD Jadrný: Každý epidemiolog říká něco jiného, lidé jsou v nejistotě. Potřebujeme nezpochybnitelnou…ROZHOVOR „Začátek byl excelentní. Tehdy vláda zasáhla dobře. V Evropě však ta opatření v nějakém režimu zůstala, my… (Parlamentní listy)

Smiley face

Schodek 116 miliard? Hamáček kritizuje návrh rozpočtu, prý je příliš optimistickýStátní rozpočet na rok 2021 se schodkem 116 miliard korun je velmi optimistický návrh, nereflektuje závazky, které… (Ekonomika - Eurozprávy)

Maďarsko má rekordní přírůstek nakažených, vláda obnovila koronavirové restrikce

(Zahraniční - Eurozprávy)
Smiley face

Cichanouská: Nejde o Západ či Rusko, jde o boj proti LukašenkoviNynější demonstrace v Bělorusku nejsou prozápadním nebo proruským bojem, je to vystoupení proti jedinému člověku,… (Zahraniční - Eurozprávy)

Z blogu Vox Populi: Pokrytectví kované eurosoudružky Maxové z ANO

(Pravý prostor)
Smiley face

Evropská ekonomika stále ještě dýchá? Tak jí přiškrtíme kyslík…PETR MACHOVSKÝ Po první vlně covidu, která citelně zasáhla českou ekonomiku, se schyluje k dalším problémům. Školy jdou… (Pravý prostor)

Anesteziolog varuje: Při růstu 4000 nakažených denně se bude omezovat jiná péče

(Domov - Eurozprávy)

V Rusku druhý den po sobě přibylo přes 6000 nakažených, roste počet obětí covidu

(Zahraniční - Eurozprávy)
Smiley face

Kdo se přišel předvést Babišovi? Výrobci BVP a stíhaček ukázali své stroje na letošních Dnech NATOLetošní Dny NATO, které se uskutečnily tentokrát bez diváků, otevřely i další otázky, jež souvisí dvěma důležitými… (Security magazín)

Premiér Babiš na Dnech NATO poděkoval bezpečnostním složkám. Těžkou brigádu musíme vybudovat do roku 2026, připomněl…

(Security magazín)
Smiley face

CHTIP: Já to vyprávím každýmu!Mladý abstraktní malíř se oženil se slečnou z lepší rodiny. Po čase se jejich přátelé ptají, jak se jim daří. (Neviditelný pes)

Smiley face

POLITIKA: Tchaj-wan. Konečně rozumný pohled?Po hysterii kolem návštěvy senátní delegace na Tchaj-wanu se zdá, že přichází fáze, v níž bude mít hlavní slovo zdravý… (Neviditelný pes)

Smiley face

EVROPA: Míříme k bíděUrsula Von der Leyenová právě načrtla ve svém poselství o stavu Unie budoucnost: má být zelenější a mířit k propojenému… (Neviditelný pes)

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho navrhovat nebude

(Eurozprávy)

Imigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

(Eurabia)
Smiley face

USA se vkládají do středomořského napětí zbraněmi a pokrytectvímSpojené státy se v uplynulém týdnu dvakrát nešikovně vložily do narůstajícího napětí ve Východním Středomoří mezi… (Reformy CZ)

Smiley face

Jak Izraelci naplánovali zabití Saddáma HusajnaBěhem Války v Zálivu uskutečnily koaliční síly více než 2 000 útoků proti iráckým cílům. Irácký diktátor Saddám Husajn… (Security magazín)

Smiley face

Situace na jezeře Pangong Tso se vyostřuje, Čína dopravila do výšky přes 4 km ozbrojené člunyČínská vojenská posádka u jezera Pangong Tso, které se rozkládá na indicko-čínské hranici, byla posílena o nové útočné… (Security magazín)

Jubilejní Dny NATO bez diváků, zato s pestrým programem. Akci zahájil ministr obrany Metnar

(Security magazín)
Smiley face

EKONOMIKA: Týdenní souhrn nejdůležitějších zpráv z ekonomiky v ČR i ve světěTýdenní přehled zpráv z ekonomiky. Souhrn nejdůležitějších ekonomických zpráv z České republiky i ze světa za uplynulý… (Byznys noviny - ekonomika)

Posaďte se. Prymula varoval z Partie: Pražská hygiena je přetížená, systém je na hraně. Budeme stoupat až na 8 tisíc…

(Parlamentní listy)

Bašta o novičoku: Položím si otázku, kterou si prý pokládají agenti Kremlu

(Parlamentní listy)
Smiley face

„Je trochu hloupější!“ Klaus junior se veřejně otřel o šéfku TOP 09. Schwarzenberga zvedl ze židle a je zleVáclav Klaus mladší (Trikolóra) na konto šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové poznamenal, že je „nepopulární a trochu… (Parlamentní listy)

Jak s Rafajem

(Neviditelný pes)

VíP: Aneb víkendový pokecník

(Neviditelný pes)

VÍKENDOVINY: Ztraceno v hubě

(Neviditelný pes)

ROZHOVOR: Němci by nám měli spíš poděkovat

(Neviditelný pes)
Smiley face

SPOLEČNOST: Nenosit roušku je jako neplatit daněTak o sobě zase dala pořádně vědět koronamrška. Je otázkou, zda se jedná o onu avizovanou „druhou vlnu“, nebo ne. Ono… (Neviditelný pes)

Otevřený dopis Tereze Janků, administrátorce blogu idnes

(Pravý prostor)

Kdo by tady zasloužil?

(Pravý prostor)

Alexej Navalnyj, inkluzívní školství a genderová studia

(Pravý prostor)

Amerika na hraně

(Pravý prostor)

Předsedkyně Evropské komise tvrdí, že populističní odpůrci ‚kážou nenávist‘

(Pravý prostor)

Moravskoslezští pyrotechnici museli opět do akce, houbař našel munici z války

(Domov - Eurozprávy)

Co nám říká George Green

(Pravý prostor)

Masarykova univerzita se od pondělí uzavře veřejnosti, semafor přepne ze zelené na žlutou

(Domov - Eurozprávy)
Smiley face

Zámek Jezeří odolal náporům vojsk, ničivým požárům i těžební techniceJezeří se nachází v Ústeckém kraji nedaleko města Most. Při pohledu na dnešní zámek, na jehož bohatou zdobnost vrhá… (Domov - Eurozprávy)

Studie: Náklady na útlum těžby OKD do roku 2035 dosáhnou 14,5 miliardy

(Ekonomika - Eurozprávy)

Prodejce džusů Relax loni zvýšil zisk, zajímavě se vyvíjí kategorie ovocných pomazánek

(Ekonomika - Eurozprávy)

Minsk čeká další velký protest proti Lukašenkovi

(Zahraniční - Eurozprávy)

Co s lidmi, kteří odmítají roušky? Psycholožka má o komunikaci jasno

(Eurozprávy)

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ autor. Nesmysl, oponuje pedagog

(Eurozprávy)
Smiley face

Zaplať svou libru masa …… aneb co všechno musíme řešit kromě svobody slova ve vztahu k Facebooku a spol. Milí čtenáři, tak už jsem zpátky z… (Marián Kechlibar)


Smiley face

Nedělní nabídka...Až ve čtvrtek 24. září vyjde kniha „Saturnin zasahuje“, můžete si k ní zakoupit i některou z našich již dříve vydaných… (Macek v botách)

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITA

(Eurabia)

Pomozte nám, prosím

(Eportál)

Střípky (279)

(Svobodný svět)

Církev spouští reklamu na nedělní školu zobrazující Ježíše jako dámu s plnovousem a ňadry

(Reformy CZ)

Radola Gajda

(Svobodný svět)
Smiley face

Společně silnější: Americkou B-52 doprovodí české Gripeny. Formace prolétne nad celou republikouV sobotu 19. září se na českém nebi rozduní americký bombardér B-52. Poletí přímo ze základny v Louisianě. Do formace… (Armádní noviny)

Aero Vodochody dodalo armádě první L-159 po předepsaných pracích PP16

(Armádní noviny)

Čečenská vojenská taktika pro boje ve městě

(Armyweb)

Modernizace 30 let staré techniky je stejný nesmysl jako modernizovat 30 let starou škodovku (komentář Lumíra Němce)

(Security magazín)

Indická armáda plánuje modernizovat vozidla BMP-2

(Armyweb)

Do jaké míry lze vymáhat při práci na home-office odškodnění za úrazy v rámci bezpečnosti práce?

(Security magazín)

Rychlejší než obvykle: pilot Tigeru zamířil, vypálil ze všech hlavní a – sestřelil sám sebe

(Security magazín)

BYZNYS: Přehled nejdůležitějších zpráv z byznysu v Česku i ve světě za uplynulý týden

(Byznys noviny - byznys)

Stěhování poddaných ve středověku a právo

(Institut Eugena Von Böhm-Bawerka)