EpShark

Londýn: útoky s nožem se vymkly kontrole

6. 9. 2019Dva muži jsou v nemocnici poté, co byli bodnuti u stanice metra Elephant and Castle Londýn v neděli večer, uvádějí zprávy RT.com.

Policejní důstojníci byli v neděli zavoláni na jižní londýnské nádraží kolem 23:30 poté, co byli dva muži vážně zraněni v nedaleké ulici.

24letý muž je v kritickém stavu a druhý 25letý muž je ve vážném stavu, uvedla britská dopravní policie. V souvislosti s incidentem byli zatčeni dva muži.

Hlavní inspektor Sam Blackburn odhalil, že věří, že uvnitř stanice došlo k „hádce mezi dvěma skupinami mužů“, kde „oběti utrpěly zranění, než se vydaly na ulici“.

Stanice byla přes noc uzavřena, zatímco byly provedeny forenzní vyšetření a znovu se otevřela přibližně v 10 hodin BST.

Británie v současnosti prožívá to, co mnozí popisují jako epidemii zločinů s nožem, která vedla k tomu, že bylo letos těmito útoky zničeno už 100 životů.

Jako reakce na tyto zločiny přišla kontroverzní britská vládní strategie k omezení kriminality s noži, kdy se v nedávné době začaly objevovat zprávy na krabičkách se smaženým kuřetem v několika restauračních řetězcích v Anglii a Walesu, které nabádali lidi, aby přestali útočit  s noži.

Kritici odsoudili iniciativu jako rasistickou kvůli spojování černých lidí se smaženým kuřetem.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Jan
6. 9. 2019 18:52
Jenom ve spolkove zemi Severni Poryni-Westfalsko bylo v prvni polovine roku spachano 2800 utoku nozem.

Vložit komentář: