EpShark

Začíná se mluvit o potenciálním rozpadu eurozóny

4. 1. 2019Počet lidí, co se bojí rozpadu eurozóny, v poslední době narůstá.

Italští politici právě odhlasovali rozpočet poté, co Evropská komise hanebně vetovala ten, co původně představila euroskeptická vláda. EU hrozila dokonce sankcemi.

Není tedy těžké pochopit, proč se Centrum ekonomického výzkumu v hned na začátku roku 2019 věnovalo problematice eura: "V roce, kdy vnitřní rozpory Eura sílí, EU se buď ekonomicky integruje, nebo se riskuje rozpad Eurozóny. Tato doba se blíží - konfrontaci je možné odložit po dobu jednoho až dvou let, ale v určitém okamžiku bude muset být vyřešena, neboť Italové zjevně dosáhli bodu, kdy už nedokážou ustát další úsporná opatření."

V prosinci 2018 byl odsouhlasen společný rozpočet eurozóny , vedené tlakem ze strany Francouzů. Jak jeden z úředníků vysvětlil tento krok: "Pokud začnete říkat, že chcete rozpočet v hodnotě biliónu eur, který dělá všechno, lidé se tomu automaticky začnou bránit a pak se nikdy nikam nedostanete."

Bývalý hlavní ekonom pro Evropskou centrální banku Otmar Issing také skončil rok 2018 tím, že hovořil o zemích, které můžou potenciálně opustit euro, a říká: " Zatím neexistuje žádné opatření pro vystoupení země z měnové unie - vstoupení je považováno za nevratné - navěky" , abych tak řekl.

"Pokud se konflikty stanou extrémními kvůli nesprávnému chování jedné země nebo dokonce několika zemí, pak možnost vystoupení nemůže být tabu."

Zatímco Británie opouští EU, věci v Bruselu nejsou zdaleka tak stabilní. Rozpad eurozóny se stává stále více reálný, jelikož ti, kteří řídí projekt EU, by chtěli stále více centralizovat svoji moc. Něco se nakonec stane.

Mike

Zdroj: Westmonster
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Vladislava
5. 1. 2019 11:36
Také v to doufám, že konečně nastane konec útisku a diktátu od Bruselu. Čím více lidí tomu bude věřit, tím dříve to nastane.
Jozef Toporcer
4. 1. 2019 23:35
Už aby ten rozpad nastal , podmienky eurozóny sú nespravodlivé voči slabším členom.

Vložit komentář: