EpShark

Štastný nový rok. Bude to jízda

13. 1. 2021Koronavirus se stal zjevně jediným společenským tématem a nástroj na reset společnosti jede na plný pecky. Například ministr Havlíček má během řízení dvou ministerstev čas číst dost divné věci.

havlicek_the_great_reset.jpg (38,807 kiB)
Co chtěl tímto ministr Havlíček vzkázat veřejnosti?

Podle současných vyjádření hlavních věrozvěstů koronacírkve už mediální a „vědecké“ elity nepřipustí jakékoli významnější uvolnění zdravotně-policejního státu, protože lockdownem se přece „zachraňují životy“ a každé jeho uvolnění naopak stojí životy. Média postavila před vládu jednoznačnou objednávku: Chceme lockdown dočasně nafurt jako jedinou přípustnou prevenci úmrtí na respirační virózu.

Teorie „oplošťování křivky“ i kolektivní imunity již byly opuštěny, ta druhá dokonce i oficiálně zavržena.

who_playin_w_shit.jpg (72,554 kiB)
Měníme minulost: WHO kreativně pracuje s definicí kolektivní imunity. Zdroj

Jakékoli alternativní přístupy jsou označeny jako nezodpovědné a je třeba je zatratit, včetně jejich nositelů, protože ve společnosti přece nelze dopřávat prostoru lidem, kteří chtějí hromady mrtvých a mrazáky v ulicích.

Přezkum lockdownu není povolen. Otázku, zda lockdown negeneruje větší škody, než představují ty „zachráněné“ životy, není dovoleno nastolit, natož pravdivě zodpovědět.

To je bod, ve kterém jsme.

V listopadu jsem obdržel neoficiální informaci, že vláda tajně počítá s dočasným soustavně prodlužovaným nouzovým stavem na dobu osmi měsíců, jen se to bojí říct občanům, protože se obávají jejich reakce. Vypadá to, že ten odhad je správný, k tomu přesně směřují.

Vláda také bude za každou cenu lpět na hesle „společně to zvládneme“ (což je eufemismus pro plošná opatření a omezení) a nedopustí cílenou ochranu „ohrožených skupin“, čímž v podstatě situaci zablokuje. Vzhledem k tomu, že se vláda opírá o zpolitizované pseudovědce, druhořadé šarlatány a nekompetentní „datové vědce“, případně čerpá z časopisů na úrovni tuzemského 100+1, budou vládní akce v rostoucí míře neúčinné a dokonce kontraproduktivní. Akce „vlády národní blbosti“ vyvolají perfektní deadlock. Na jedné straně bude vláda národní blbosti svými selháními situaci zhoršovat (příklad: plošné antigenní testování) a na druhé straně bude drtit společnost a ekonomiku plošnou uzávěrou, aby se situace „zlepšila“.

Například 15. 11. 2020 řekl bývalý rektor JČU a virolog Grubhofer následující:

My už musíme hasit pandemický požár prostupující společností, a proto je naléhavě důležité soustředit se na kriticky ohrožené skupiny spoluobčanů, rizikové skupiny a seniory (…) Je do nebe volající, jak nejsme schopni uchránit léčebny dlouhodobě nemocných a domovy seniorů před covidem. A to i přes přísný zákaz návštěv. Jak je možné, že do těchto zařízení přináší nákazu obslužný a ošetřující personál? Tam se musí napřít testovací úsilí antigenními testy. Chceme-li udržet v chodu průmysl a služby v příštích týdnech, měli jsme být už dávno na rychlé a levné testování s použitím antigenních testů vybaveni a připraveni. Opět neomluvitelné selhávání vlády.

Co se změnilo od té doby? Od té doby se nezměnilo nic. Vláda ztratila směr, neví, kudy dál. Jsou na odpis.

Vládní leadership selhal dávno a veřejnost jim přestala věřit už před mnoha měsíci. Neuspěli by, ani kdyby nějakým omylem přišli s úplně perfektním plánem, protože už jsou příliš „provaření“.

Ty jejich lockdowny už nebudou účinné. Selhávající nedůvěryhodná vláda bude však čím dál hysteričtější v prosazování ještě přísnějších uzávěr společnosti (příklad: Slovensko) a bude čím dál častěji sahat k silovým prostředkům, aby si své chaotické regulace vynutila.

Současně nebude možné se z klinče „vlády národní blbosti“ uvolnit, protože pod hlavičkou nouzového stavu bude disponovat mocenskými prostředky k represi všech, kdo by chtěli s „vládou národní blbosti“ skoncovat silou.

Postupem času vláda ještě posílí cenzuru médií tak, aby mohly být zveřejňovány pouze informace, které budou konvergovat s politikou vlády. Budou nám tak kolem dokola prezentovány názory toliko vládou „schválených“ „odborníků“ a jakékoli jiné názory budou marginalizovány. Tato politika je již nainstalována, odborná stanoviska v hlavních médiích poskytuje pořád dokola zhruba deset pořád stejných osob. Čím dál více prostoru v médiích bude věnováno bezcennému nostalgickému blábolení o tom, jak lidé šili na jaře 2020 doma roušky a nosili důchodcům nákupy, případně heroickými příběhy o obyčejných lidech z „první linie“, o zdravotnících, kteří „padají na hubu“ nebo policistech, co pronásledují zločince bez roušek. Nastoupí hypnóza davů a normalizace.

Čím dál drakoničtější opatření budou směřovat pozornost veřejnosti k očkování coby „světlu na konci tunelu“. V tomto ohledu vláda selže ještě navíc manažersky. Nelze očekávat, že by současné vedení země takovou akci zvládlo v přijatelném čase (v Izraeli se k dnešnímu dni podařilo naočkovat milion obyvatel, v České republice asi deset tisíc). Zatím nemají ani plán, jak takovou věc vlastně provést. Kromě toho se ukazuje, že EU zjevně preferovala dodavatele z Francie, aby to „zůstalo doma“. Sanofi však nebyla s to preparát vyvinout a hlásí zhruba roční zpoždění.

Kombinace vládní nemohoucnosti, korupce a klientelismu s evropskou byrokracií, korupcí a klientelismem povede k enormním průtahům. Nezvládnutí očkování pravděpodobně způsobí erupci nespokojenosti a odstřel hnutí ANO ve volbách, pokud nějaké volby budou. Pokud vletí hovno do větráku, establishment se nejspíš pokusí z parlamentních voleb vycouvat, protože se zjistí, že by se skrze volby šířila infekce nebo něco podobného.

Na druhou stranu bude korocírkev trvat na tom, aby osobní opt-out z lockdownu byl podmíněn právě očkováním. V podstatě by se jednalo o zdravotnický systém sociálního kreditu, kde by existovali občané dvou kategorií: co mají očkovací průkazku a pak ten zbytek. Vláda nebude z ústavních důvodů s to nařídit povinné očkování, ale vytvoří ve společnosti takové klima, že se to v podstatě stane.

Jak by mohla vypadat mimoprávní represe nenaočkovaných je docela dobře vypodobněno v tomto článku. Podle názoru německého ministra zdravotnictví Spahna by „například pizzerie byla pouze pro očkované lidi“. Prezident Světové lékařské asociace Frank Montgomery a šéf německé Stálé komise pro očkování (STIKO) Thomas Mertens, souhlasí, aby lidé, kteří byli očkováni, mohli získat přístup k letům, restauracím, koncertům a kinům a dalším.

Můj nedávný vtípek o označování nenaočkovaných žlutou hvězdou vám pravděpodobně teď trochu zhořkl. Rovnostářství jako základní stavební kámen liberálních ideologií vezme za své s příjezdem první tramvaje „vaccinated only“.

Těžko říci, zda ideje německých Volksgenossen o epidemiologické čistotě najdou uplatnění, nicméně společenská poptávka po represi nenaočkovaných vznikla a nyní bude už jen sílit. Establishment jí využije k definování vnitřního nepřítele a posílení své moci, stejně jako teď používá k témuž „popírače covidu“ a „antirouškaře“. To povede k rozdělení společnosti v nevídané míře. Některé velké firmy pracují ve svém strategickém plánování se vznikem neotribalismu, tedy rozdělení společnosti na novodobé kmeny.

Tomuto rozkladu by mohla zamezit nějaká kombinace šťastných náhod, například že ta vakcína bude skutečně účinná a farmaceutickým firmám se toho podaří nasekat takové množství, že tím zahltí trh a vlády přestanou s očkováním strategicky disponovat, podobně jako se to stalo s testovacími sadami. V podstatě by se tak vyřešily současné problémy s koronavirem výměnou za jiné problémy způsobené nedostatečně odzkoušenými vakcínami v budoucnu. To, co bude následovat potom, bude v podstatě nepredikovatelné.

Jiná šťastná náhoda by mohla být, že je prostě včas sejmem. Nevidím žádnou budoucnost v tom blbnout po Václaváku, jako to provádí část občanů, když protestuje proti opatřením vlády. Lepší by bylo poslat do šrotu komunikační platformu, na které vládní opatření stojí. Sebrat korocírkvi monopol na informace, který uplatňuje za pomoci provládních koronacelebrit a alarmistických médií jako Nova, CNN Prima a Seznam Zprávy. Lidé sledují a čtou toto pokroucené zpravodajství, protože jiné informační zdroje nejsou nebo nejsou dost silné.

Pokud by se podařilo sebrat vládě národní blbosti hlásnou troubu, vláda tak přijde o možnost šířit strach, pracovat s bojácnou částí populace, prezentovat jim svoji politiku nahodilých plošných opatření a nechávat si ji veřejně potvrzovat provládními „experty“ jako Prymula či Hořejší. Silný opoziční názor by postupem času, řádově měsíců mohl vést k regulérnímu politickému obratu, prostě by to dál nemohli ignorovat a museli by začít spolupracovat. Zajímavě se profiluje portál echo24.cz, Reflex, jedním z pokusů o vytvoření alternativní komunikační platformy je například také Landův projekt odbornici.online, ale tohle všechno je zatím příliš nezralé na to, aby to stačilo na změnu směru.

Ale co není, může být.

Připravte se, letos to bude jízda. Držte se. Kámen nezůstane na kameni.

Psal 1. 1. 2021 D-FENS na dfens-cz.com

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: