EpShark

Ron Paul: tvrzení, že prezident Bašár al-Assad zabíjí vlastní lidi plynem je totální nesmysl

13. 4. 2018"Celá tato myšlenka, že najednou Assad začne plynovat vlastní lidi je naprostý nesmysl" prohlásil Ron Paul v novém rozhovoru. Prezident Donald Trump obvinil prezidenta Sýrie Bašára al-Assada, že spolu s Ruskem a Íránem, za údajný útok jedovatým plynem.

Ron Paul, bývalý kongresman a prezidentský kandidát Spojených států amerických, poukazuje na to, že USA "znovu a znovu" tvrdily, že vláda Sýrie nebo Ruska je vinná z tohoto nebo jiného zločinu a z předchozích plynových útoků v Sýrii nebo z otravy Sergeje a Yulie Skripalové v Londýně, ale "nic nebylo prokázané." Je to tak, tvrdí Ron Paul. Podle něho jde o jeden příběh "falešných zpráv" za druhým.

Tak proč ta horečka odsuzovat vládu Sýrie a plánovat vojenskou akci proti Sýrii, i když důkazy neukazují, že vláda Sýrie je zodpovědná za poslední a předchozí údajné plynové útoky? Ron Paul, který založil Ron Paulův institut pro mír a prosperitu v roce 2013 poté, co opustil americký kongres, naznačuje, že motivace je spojena s cíli zahraniční politiky USA ve vztahu k Saúdské Arábii a Íránu, stejně jako s vlivem neokonzervativců, ropných zájmů a zájmů vojensko-průmyslového komplexu.

Paul dále tvrdí, že Assad nebo ruská vláda nemají žádnou motivaci k plynovému útoku. Lidé, kteří chtějí dát Američanům důvod, aby se angažovali v Sýrii, když Trump nedávno řekl, že americká armáda by mohla opustit Sýrii, můžou z tohoto útoku profitovat.

Podívejte se na úplný rozhovor tady:


Mike

Zdroj: Ron Paul Institute
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: