EpShark

Rakušané říkají, že se cítí jako cizinci uvnitř své vlastní země

9. 5. 2019Stovky Rakušanů z dělnických tříd - se skutečnými kořeny v kultuře a zvycích národa - vyjádřily jednomu z nejpopulárnějších novin své názory na masovou migraci, přičemž mnozí říkají, že se cítí jako cizinci ve své vlastní zemi.

Připomínky přišel v reakci na národoveckého vicekancléře a předsedy strany svobodných Rakouska (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho a jeho poznámkou, že dochází k výměně obyvatelstva, a v reakci na názor listu v Kronen Zeitung, který souhlasil, že dochází k demografickým změnám, ale který odsoudil Stracheho slova o výměně populace jako „konspirační teorii“.

Kronen Zeitung se rozhodl znovu publikovat několik připomínek k tomuto stanovisku s mnoha lidmi, kteří vyjádřili, že mají pocit, že masová migrace změnila zemi natolik, že se cítili neuvěřitelně odcizeni.

Jeden čtenář Kronen Zeitung napsal: „Na ulicích, ve veřejné dopravě a v obecních budovách: Cítíme se jako cizinci ve vlastním domě.“

Další komentář zní: „V naší základní škole, vzhledem k přítomnosti  cizích kultur už nepořádáme žádné exkurze, dieta je přizpůsobena náboženským přáním, násilí zahraničních chlapců ze základních škol je děsivé,“ zatímco druhá osoba pozorovala: „Rodiče z ciziny se se svými dětmi ani neobtěžují mluvit naším jazykem… Je to smutné, ale člověk se už tady necítí dobře.“

Další vyjádření: „Nálada v našem kondominiu se zhoršila natolik, že jsme my (65 a 68) připraveni odejít, abychom konečně mohli znovu žít v míru.“

Začátkem letošního roku mluvil lékař a bývalý poslanec z Rakouské lidové strany s místní rakouskou televizní stanicí o tom, že rakouské dívky musejí nosit šátky, aby se předešlo pouličnímu obtěžování a útoku mužských muslimských migrantů.

V rozhovoru prohlásil: „Mluvte se ženami na ulici, mluvte s dětmi, mluvte s mladými dívkami. Já sám znám otce, kteří, když jejich dcery přijdou domů večer, pokud žijí v problémové oblasti, dávají jim šátky, takže nebudou vypadat jako Rakušanky. Vím to osobně, v 15. vídeňském okrese, to je fakt.“

V říjnu 2017 Kronen Zeitung uvedl, že dvě učebny v Rakousku - ve městech Klagenfurt a Villach - se staly vůbec prvními v celém školském systému celé země, kde měli třídy, kde ani jedno dítě nemělo Němčinu jako svůj rodný jazyk.

V roce 2016, na rozdíl od doporučení ministerstva školství, upozornila ředitelka vídeňské školy Andrea Walach na „ztracenou generaci“ dětí z rodin migrantů na její škole kvůli jejich potížím naučit se němčinu. Walach odhaduje, že až třetina těch, kteří nejsou schopni mluvit dobře německy, bude mít v důsledku toho vyhlídky na budoucí zaměstnání velmi omezené, a proto se budou muset spoléhat na další finanční podporu ze strany státu.

Mike
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Jozef Toporcer
9. 5. 2019 21:35
Šup šup naspäť s opickami do Afriky a bolo by po problémoch , v minulosti to už raz zvládli.

Vložit komentář: