EpShark

Papežův možný nástupce říká, že masová migrace je invazí a povede k zániku Evropy

15. 4. 2019Robert Sarah, africký kardinál, který slouží jako vedoucí liturgické kanceláře Vatikánu, je často charakterizován v tradicionalistických kruzích jako naděje, že jednoho dne uspěje a nahradí papeže Františka.

Ti, kdo se snaží vykládat Bibli k prosazování migrace, prosazují „falešnou“ interpretaci písma, řekl kardinál Sarah v novém rozhovoru pro francouzskou publikaci Valeurs Actuelles.

Také označil masovou migraci za „novou formu otroctví“.

Kardinál často vytvářel pozdvižení s jeho konzervativnějšími postoji k liturgickým praktikám, islámu, migraci a dalším otázkám.

Tyto pozice se objevili v plném znění ve francouzském článku, ve kterém Sarah, z Guineje, kritizoval kněze a biskupy, kteří „říkají zmatené věci, vágní, nepřesné, aby unikli kritice a ztotožňují se s hloupým vývojem světa“ .

Sarah řekl, že církev by neměla podporovat rostoucí přijímání masové migrace na tradičně křesťanský kontinent.

„Všichni migranti, kteří přijedou do Evropy, jsou bez peněz, bez práce, bez důstojnosti… To je to, co chce církev?“ Zeptal se.

„Církev nemůže spolupracovat s touto novou formou otroctví, ze které se stala masová migrace. Pokud bude Západ pokračovat v této fatální cestě, je zde velké riziko, že v důsledku nedostatku porodnosti zmizí, napadnou ho cizinci, stejně jako Řím napadli barbaři.“

„Moje země je převážně muslimská. Myslím, že vím, o čem mluvím,“ dodal.

Sarahovy komentáře jsou v ostrém kontrastu s komentáři papeže Františka na toto téma. František opakovaně zdůrazňoval hodnotu migrace a povzbuzoval evropské země zejména k tomu, aby otevřely své hranice pro masy migrantů pocházejících ze zemí třetího světa.

Minulý týden hovořil v Maroku, hlavním cílovém místě pro migranty subsaharské Afriky, kteří se snaží dostat do Evropy přes Španělsko, a často zmiňoval migraci.

„Problematika migrace nebude nikdy vyřešena zvýšením překážek, podněcováním strachu z druhých nebo popřením pomoci těm, kteří legitimně usilují o lepší život pro sebe a své rodiny“ , řekl František.

Sarah je mnohem skeptičtější k tomu, zda by měla být církev otevřená k přistěhovalectví.

Citoval příklad Polska, katolické země, která má přísnou imigrační politiku, a uvedl, že je vyzval, aby neobětovali svou polskou a katolickou identitu „na oltáři technokratické a bezstátní Evropy“.

„Je potřeba vzkázat Evropě, že každý byl stvořen Bohem, aby byl umístěn na určitém místě, s jeho kulturou, tradicemi a historií,“ řekl v novinách. „Tato současná touha globalizovat svět potlačováním národů a zvláštností je čistým šílenstvím.“

V rozhovoru vyzval Evropu, aby se vyhnula objetí materialismu a nezapomněla na své křesťanské dědictví. Jinak by to mohlo vést až k zániku samotné Evropy.

"Pokud Evropa zmizí a s ní neocenitelné hodnoty starého kontinentu, islám napadne svět", řekla Sarah. „A zcela změní jeho kulturu, antropologii a morální vize.“

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Pavel Jeřábek
16. 4. 2019 1:01

Skrew77 napsal: Kdo by to byl řekl, že se budeme těšit na černého papeže :D

No opálenej prezident se ušákum nepovedl, třeba bude tmavší papež lepší než ten..., sakra jak toho antikrista co tam sedí teď nazvat
Skrew77
15. 4. 2019 18:55
Kdo by to byl řekl, že se budeme těšit na černého papeže :D
Radim
15. 4. 2019 17:08
Má můj hlas

Vložit komentář: