EpShark

Překročila Amerika odsouzením Donalda Trumpa Rubikon?

11. 6. 2024SYRZDARMA

Porota v New Yorku shledala Donalda Trumpa vinným z falšování účetních dokladů. Lidé si myslí, že to byla fraška, jejímž cílem je ovlivňování voleb. Zdá se, že Amerika je ve varu.

Subjektivní výběr informací z USA na téma Donald Trump. Odkazy na zdrojové informace na konci článku.

(1) Soudní rozhodnutí

Podle poroty je Trump vinen tím, že falšoval účetní doklady, neboť platby pornoherečce Stormy Daniels za to, aby pomlčela o jejich údajné aféře, zaúčtoval jako právní výdaje, a ne jako výdaje na volební kampaň. Soudce navrhuje, aby Donald Trump nastoupil do vězení 11. července. To je čtyři dny před konferencí Republikánské strany, na které má být potvrzen jako kandidát na prezidenta.

Žaloba byla podána až šest let poté, co mělo dojít k údajnému zločinu, a po oznámení kandidatury Donalda Trumpa na prezidenta.

(2) Obvinění ušitá na míru

Právní expert televize CNN řekl v diskuzním pořadu:

„Obvinění Trumpa jsou nevysvětlitelná a téměř bezprecedentní. Vlastně žádný státní žalobce jednotlivého státu nikdy nepodal žalobu na porušení federálních volebních zákonů, nikdy proti nikomu. Obvinění Trumpa nejsou jen neobvyklá. Jsou ušitá na míru proti bývalému prezidentovi.”

Pozn. redakce: Charakteristický znak progresivní demokracie. Na politické oponenty pošleme policii a státní aparát. Média tomu zatleskají a lidé sehrají ochotně roli 99 pragováků z roku 1968. Hrr na ně!”

(3) Lidé si myslí svoje

Volební štáb Donalda Trumpa oznámil, že během jednoho dne od vynesení rozsudku obdržel rekordní množství finančních prostředků. Třetina peněz přitom přišla od lidí, pro které to byl první finanční příspěvek na kampaň Donalda Trumpa. Internetová stránka, na které se lidé mohou registrovat jako dárci, zkolabovala pod náporem zájemců.

Bývalý prezident prohlásil: „Je dobrou zprávou, že jsme obdrželi rekordní množství příspěvků. Je to jako předvolební průzkum.”

Donald Trump po vynesení rozsudku navštívil zápas smíšených bojových umění v New Jersey. Celá hala ho přivítala ovacemi ve stoje a voláním „USA, USA”.

Lidé ví, jak to bylo s Hillary Clinton, která zaplatila za podvrženou zprávu o napojení Donalda Trumpa na Rusko, nebo jak Paula Jones v televizi mávala šekem, který dostala od Billa Clintona jako vyrovnání za jeho sexuální obtěžování.

Pozn. redakce: Je to překvapivé, ale lidé nejsou hloupí. Oni moc dobře vědí, že když mohou sejmout bývalého prezidenta, mohou udělat cokoli komukoli. Lidé by v zemi Milady Horákové měli být na toto nebezpečí extrémně citliví. To, že nejsou, je obdivuhodným úspěchem progresivních médií, která za pomoci manipulace chybějícím kontextem dokáží neuvěřitelné věci.

(4) Wall Street mění názor

Drobní dárci nejsou jediní, kdo po vynesení rozsudku zaslali peníze. Majitelka kasin Miriam Andelson oznámila, že hodlá podpořit Donalda Trumpa částkou 100 milionů dolarů, další dosud váhající miliardáři, například investor Bill Ackman, oznámili svoji podporu. Podle Financial Times převažuje odpor k Joe Bidenovi dalece nad rozpaky z Donalda Trumpa. Další finančníci z Wall Streetu řekli, že nemohou vyjadřovat svoje politické názory veřejně, protože by okamžitě čelili vlně odsuzování.

Investor a bývalý podporovatel Hillary Clinton Sean Maguire oznámil, že po vynesení rozsudku poslal Donaldu Trumpovi 300 tisíc dolarů. Napsal, že ví, že ztratí přátele a že s ním někteří nebudou chtít obchodovat. Nakonec řekl, že odmítá „žít ve společnosti, kde se lidé bojí mluvit”.

Pozn. redakce: Další běžný znak progresivní demokracie. Mít na něco jiný názor je vyloučené. Aneb v tomto případě je diverzita tabu.

(5) Nelítostný střet

Murray Rothbard z rakouské ekonomické školy napsal po pádu komunismu, že liberální demokracie je v dlouhodobém horizontu daleko nebezpečnější, neboť její záludný program kombinuje socialismus s líbivými prvky a nechává nějakou formu zdánlivě demokratického výběru. Murray Rothbard nazval progresivní demokracii náboženstvím, které nemůže být bráno na milost, neboť je to podle něj doslova boj na život a na smrt o budoucnost Ameriky.

Volební štáb Donalda Trumpa prohlásil: „Zkorumpovaný Joe Biden donutil Donalda Trumpa strávit v soudní síni osm hodin denně po dobu více než šesti týdnů, a přesto vede v průzkumech bývalý prezident. Nyní, kdy se může plně věnovat kampani, by se měli Joe Biden a demokraté radši připoutat.”

Bývalý prezident řekl, že je připraven nastoupit do vězení a že nebude o nic žádat.

Pozn. redakce: Progresivní demokracii porazí pouze odvážný politik v kombinaci s voliči, kteří se přestanou bát.

(6) Byl překročen Rubikon?

Řada nezávislých politických komentátorů si myslí, že ano. Snaha dostat svého politického odpůrce za mříže je v Americe novinkou a může sloužit každé straně, která se dostane k moci. Za všechny Megyn Kelly, novinářka, která měla s Donaldem Trumpem ostrý střet, když moderovala jednu z jeho prvních předvolebních debat v roce 2016:

Překlad, zkrácení redakce.

„Je to moment, který dělí americkou politiku na předtím a potom. Překročili jsme čáru a není možné se vrátit zpět. Demokraté budou litovat, že tento den nastal. Nemluvím o násilí, mluvím o principu oko za oko. Příště nepůjde k soudu Hunter Biden, ale Joe Biden. Může to být i Barack Obama nebo Hillary Clinton. Bude nutné se podívat na promlčecí lhůty, které se vztahují na zločiny, jež nepochybně spáchali. Budeme muset zvážit prodloužení promlčecích lhůt. Je to stejné jako v případě Jean Carroll. Stát New York schválil zákon prodlužující promlčecí lhůty, aby Jean Carroll mohla zažalovat Donalda Trumpa.”

„John Yoo, vynikající právník, který pracoval na ministerstvu spravedlnosti za prezident Bushe, napsal, že to je jediný způsob, jak to demokraté pochopí. Jediný způsob, jak zachránit republiku, je nechat je ochutnat jejich vlastní medicínu. Zeptejte se sami sebe, jaká Pandořina skříňka byla otevřena.”

Pozn. redakce: Vypadala, že to myslí opravdu vážně. V případě zločinů Baracka Obamy mohla narážet na fakt, že nařídil zabití amerického občana mimo válečný konflikt, v případě Hillary Clinton třeba za pomoc Rusům, aby se dostali k uranu.

(7) Něco málo spekulací a komentářů

Ze zdrojů, které v minulosti odhadly správně, co se stane (například zde):

Nehoráznost soudního rozhodnutí bude mít pravděpodobně vliv na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který v nejbližší době vydá rozsudek v otázce prezidentské imunity, která ovlivní další žaloby podané proti Donaldu Trumpovi.

Je pravděpodobné, že rozsudek soudu v New Yorku bude zvrácen již prvním odvolacím soudem. Soudce, který procesu předsedal, se dopustil řady procesních pochybení, která jsou sama o sobě dostatečná na zrušení rozsudku.

Řada komentátorů nazvala rozsudek soudu v New Yorku největší politickou chybou demokratů, neboť volební slogan „když to mohou udělat prezidentovi…” a „oni jdou po vás, já jsem jen první na řadě…” rezonuje nyní mnohem více.

Vlastně dokázali, že diktatura je v případě Trumpa naprosto vyloučená, neboť neexistuje na celé zeměkouli diktátor, kterému by smazali účty na sociálních sítích a odsoudili ho ve zcela vymyšleném procesu.

Pozn. redakce: Pokud padne Amerika, pocítí to Evropa a zprostředkovaně i Česká republika. To je smutný fakt.

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: