EpShark

Ladikovy glosy (04.05.2024)

12. 6. 2024LADISLAV VĚTVIČKA

4. červen v dějinách:

  • V roce 1931 se narodil český básník Jan Zábrana: „V roce 1945 přišlápli a ulomili republice Podkarpatskou Rus jako ještěrce ocas. Nikdy už nedoroste. A nikdo na světě se nad tím nepozastavil.“

  • V roce 1979 se světem hledaný terorista Carlos pod ochranou StB účastnil schůzky arabských studentů, kterou v Praze organizoval Svaz iráckých studentů.

Iz.ru: Priority Spojených států a Ukrajiny se v současnosti rozcházejí, protože Kyjev „nemá co ztratit“ a Bílý dům se obává jaderné eskalace konfliktu. Informoval o tom 3. června list The New York Times s odvoláním na poradce amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Bidenových poradců jde v případě jeho povolení použít americké zbraně k úderům na ruské území hraničící s Charkovskou oblastí spíše o výjimku z pravidla, než o změnu obecného postoje Washingtonu k tématu úderů proti Ruská federace.

 

iDnes: Nelson Mandela se chudák musí obracet v hrobě. Přesně třicet let poté, co za potlesku světa nastoupil vládu v Jihoafrické republice jeho Africký národní kongres (ANC), je země vydrancovaná. Po apartheidu přišel náčelnický systém. Elita JAR rozkradla, téměř dvě třetiny černochů jsou na dávkách. Nezaměstnanost nyní v zemi oficiálně dělá 33 procent a mezi mladými lidmi je to dokonce 44 procent. 82 procent obyvatel si myslí, že země se ubírá špatným směrem. Daně platí jen 12 procent lidí. Celkem 62 % černochů je na dávkách, jimž se říká elegantně granty. Pětasedmdesát procent desetiletých školáků nechápe, co čtou. Na polovině všech základních škol to nedokáže ani jeden žák. Jedna pětina bělochů odešla od roku 1994 do zahraničí. V zemi bylo loni spácháno 27 368 vražd, což je 75 denně. V posledním čtvrtletí se to zrychlilo na 84.

Podle klasického vzorce budou z těchto problémů obviněni běloši a jak to bude pokračovat, už dobře známe z jiných afrických rájů…

 

Jan Tománek na Radiu Universum: Praktikám, které se v Číně dějí, jsme se smáli – sociálním kreditům a věcem, které se tam začaly zavádět. Ale ony se už postupně – pod maskou dobra – začínají zavádět už i v Evropě. Ať už od digitálních občanek, přes digitální očkovací pasy, až po digitální peníze, které pomalu vystrkují růžky. Těchto věcí a paralel, to je jedno vedle druhého. Opravdu se dostáváme jako do čistého Orwella…

 

Forum24: Generál Ben Hodges je přesvědčen, že Ukrajinci „Kerčský most zničí, až budou připraveni“. Zničit novou, vylepšenou železniční trať vedoucí podél Azovského moře z ruského Rostova přes jihoukrajinská města Mariupol a Berďansk na Krym by však mohlo být potenciálně obtížnější. Mluvčí Obranných sil jihu Ukrajiny Dmytro Pletenčuk se domnívá, že železnice podél pozemního koridoru je uznáním ruských okupantů, že Kerčský most bude zničen. „Hledají způsob, jak se pojistit, protože si uvědomují, že dříve nebo později budou mít problém,“ řekl.

 

D-Fens: Důvod nezájmu čtenářů o Seznam zprávy není, že publikují woke sračky. Problém Seznam zpráv je, že publikují sračky jako takové. Je to naprosto k zblití. Kdybych měl popsat, za co pokládám Seznam zprávy, napadlo by mě pouze „informační separát“. To je hmota, ze které pan Babiš vyrábí reverzně kuřata. Má to dokonce i podobnou barvu, ale jinak to obsahuje pouze odpad, který by jinak přišel vyhodit a jehož hodnota je sporná. Zatímco z drůbežího separátu pan Babiš dělá výborné střevní vycpávky, v Seznam zprávách velice podprůměrní pisálci produkují vycpávky mozkové. Není třeba být žádný mediální guru. aby i běžný čtenář poznal, že se Seznam zprávy otočily brutálně doleva. V podstatě kopírují pirátskou agendu. Hlavní pilíře jsou: Oteplovací církev, jednostranné informování o LGBT, zrušení hotovosti, vyšší zdanění majetku a digitální koncentrák. Poslední dobou, asi v souvislosti s blížícími se volbami, přistoupily Seznam zprávy k propagaci pirátské agendy nebo přímo jednotlivých kandidátů. Problém ale nevidím v tom, že Seznam zprávy publikují levicové bláboly, co jim tam nanosí digitální svazáci od Pirátů a verbež z politických neziskovek. To dělá kdekdo a někteří na tom dokonce vydělávají. Hlavní problém je, že ty texty jsou totální odpad a je ztráta času to číst.

 

Parlamentní listy: V pondělí večer proběhla očekáváná debata eurovolební lídryně hnutí STAN Danuše Nerudové a jedničky kandidátky Motoristů sobě a Přísahy Filipa Turka. V diskusích Rakušanovi lidé vzkazovali, že Nerudová bude beztak neúspěšná a že nakonec hnutí STAN akorát oslabí. Ozývalo se i volání, že by se mělo zkontrolovat, jak se mohla paní Nerudová stát profesorkou. „Vždyť je úplně mimo, trapná a opravdu ne chytrá,“ zněla další reakce.

Lidé také zhodnotili debatu sportovní terminologií – Filip Turek versus Danuše Nerudová 10 : 0.

 

Vidlák: Eurovolby jsou letos referendum o vládě a referendum o míru. Žádné jiné nemáme, nic jiného se nezdařilo, nic jiného nebude. Kdo zůstane doma, ten bohorovně dopustí vše, co se hned po volbách začne odhlasovávat a zavádět. Jsme v rukou magorů, šílenců a namistrovaných hlupáků. Do letošních voleb kandiduje další porce správně nabrífovaných idiotů, kteří se netají tím, že to musejí dokončit. Stejně, jako máme schrödingerova Putina, máme i schrödingerův grýndýl. Tam také budeme mít lacinou elektřinu, která teda bude drahá a když jí budeme mít nedostatek, tak ji dovezeme ze států, které jí rovněž budou mít nedostatek. EU bude brzy zcela schrödingerova. Budeme tam mít svobodu, ale média a sociální sítě budou cenzurované. Budeme mít volný trh, ale směrnice na prodej zelí má tisíc stránek. Budeme si tam všichni rovni, ale pro jistotu bez práva veta, aby si někteří mohli být rovnější. Budeme mít migrační pakt bez kvót, ale s mechanismem, jak se z kvót vykoupit. Budeme mít nejlepší eurokomisařku, která bude úplně blbá.

Vy, co k eurovolbám běžně nechodíte, vy si vezměte kynedril a prostě běžte. Máte koho volit.

 

Kosa: Máme právo bojovat s nesprávnými názory, řekl premiér Fiala. V jiném rozhovoru prohlásil, že občané mají právo na korigované informace. Obě tyto věty mohou sloužit jako vzorové ukázky do učebnic manipulace. Petr Fiala se ukazuje jako mistr v posouvání významu slov. Věta boj s nesprávnými názory… vypadá na první pohled korektně. Ale jenom na první pohled. Názor je vlastně vyjádřením pocitu, jinými slovy náhled, pohled, mínění… Dá se říci, že vyjádření pocitu je nesprávné? Pan premiér si pro sebe (a pro své epigony) reklamuje právo s jinými názory bojovat. Boj, to je strašně nepřiměřené slovo. Dá se s vyjádřením pocitu bojovat? Názor si mohu opravovat, vlivem jiného pohledu jej mohu i měnit. Ale aby se mnou někdo bojoval…proč?

 

Evropská pravda: Mírový summit ve Švýcarsku bude chránit až 4000 vojáků. Koordinátor strategické komunikace Národní bezpečnostní rady Bílého domu John Kirby řekl, že účast viceprezidenta, nikoli prezidenta, na globálním mírovém summitu ve Švýcarsku nesnižuje míru podpory Ukrajina z USA.

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: