Smiley face
Nelze nekomentovat hlavní vnitropolitickou zprávu minulého týdne. Obvinění favorita podzimních voleb. O kauze Čapího hnízda neznám žádné podrobnosti a jistě to budou všechna média přetřásat zleva zprava. Tak bych se přidržel dvou úhlů pohledu, o kterých s…
Smiley face
Rozpadají se USA? Nový průzkum Rasmussen ukazuje, že většina voličů to tak cítí. Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem v listopadu, se intenzita agresivní rétoriky zvýšila. Zvýšily se také rozepře ve společnosti.
Smiley face
Hned na úvod bych rád učinil jedno důležité prohlášení: lidé minoritních sexuálních orientací a preferencí čelí politickému i společenskému útlaku, a já souhlasím s tím, aby se akce, jako je Prague Pride, konaly.
Smiley face
Mnoho takzvaných žadatelů o azyl se odmítlo přestěhovat do střední a východní Evropy, protože sociální dávky tam nejsou tak štědré jako ve Francii, Německu a Skandinávii. Stovky přistěhovalců, kteří byli přestěhováni do Estonska, Lotyšska a Litvy, které patří mezi nejchudší země v EU, od té doby navíc uprchly do Německa a ostatních bohatších zemí EU.
Smiley face
Za svůj sociální stát Evropa platí pomalým hospodářským růstem, chronicky vysokou nezaměstnaností a obrovským dluhem. Tento dluh odpovídá válečnému stavu, aniž by se v Evropě zatím ještě válčilo, říká ekonom Pavel Kohout.
Smiley face
Na cestě k „zářným“ zítřkům dle pomatených vizí utopistických tlachalů, ze kterých mainstream udělal významné filozofy, ekonomy a myslitele, jejichž cílem bylo vybudování beztřídní společnosti s minimem soukromého vlastnictví, svobod a práv, ale s o to větší rolí vládnoucí oligarchie, která si uzurpuje rozhodovací právo o hmotných i nehmotných statcích svých poddaných ...
Smiley face
Před pěti lety, v červenci 2012, pronesl prezident Evropské centrální banky Mario Draghi památnou větu: „V rámci našeho mandátu je ECB připravena učinit, cokoli bude zapotřebí pro zachování eura. A věřte mi, bude toho dost.“
Smiley face
Zatímco v Mosulu ISIS ustupuje, v Manchesteru postupuje rychle vpřed. Svou válku v Evropě chalífát vyhrává. Vzestup Jeremyho Corbyna, ultra-pacifistického lídra Labouristů, který obvinil "válku proti teroru" z nedávných útoků v Manchesteru a Londýně, by byl v Británii před šesti měsíci nemyslitelný.
Smiley face
Médii hnaná PR kampaň měla nezamýšlené důsledky, když se novinky o otevření liberální mešity dostali k islámským komunitám v Německu a zahraničí. Liberální utopický sen se rychle změnil v islamistickou noční můru.
Smiley face
Německo bude islámské. A akceptování islámu jako národního náboženství proběhne mírovou a málo viditelnou formou. Německo s novou vírou, s novým smyslem života, které vládne Evropě, jak už se tomu děje teď, ale se silnou islámskou příchutí. Někteří říkají, že je to fantazie. Já říkám, je čas se začít bát.