EpShark

Budou sníženy důchody komunistickým prominentům a jejich přisluhovačům?

31. 7. 2021Návrh předsedy lidovců Martina Jurečky na snížení důchodů komunistických prominentů, kteří věrně sloužili totalitnímu režimu, leží ve Sněmovně a čeká na hlasování poslanců koncem července. Podobné zákony už existují v mnoha postkomunistických zemích a poslední takovou úpravu zavedlo Slovensko. Je jasné, že snížení důchodů by se u nás dotklo 12 až 15 tisíc lidí a to jsou jen špičky. Ti řadový přisluhovači a donašeči?… těch se to už bohužel netýká. Jestli návrh bude odhlasován, to je opravdu otázka, neboť proti jsou poslanci KSČM, SPD a hnutí ANO. Komunisté svou předlistopadovou totalitní vládu nezpochybní, SPD podporuje názory Putina, což je ta samá písnička. A Babiš, jako agent Bureš za STB, ten už vůbec ne.

A naše opravdu chytrá ministryně práce a sociálních věcí paní Jana Maláčová, která řekla, že nechápe, proč by mělo být potřeba tohle řešit 32 let po pádu režimu? Asi proto, vážená paní Maláčová, že ani 32 let po revoluci jsme se nedokázali zbavit komunistů a jejich přisluhovačů a jsou stále zalezlí i v nejvyšších patrech politiky a bezpečnostních složek a dělají to co je jim vlastní: ŠKODÍ! Jsou jako vši – a je velice těžké se jich zbavit.

Mnoho lidí bylo totalitním režimem přinuceno k emigraci a dnes nemají žádné důchody, nebo jen směšnou almužnu. Zato ti, kteří za jejich nedobrovolným odchodem stáli, ti mají královské důchody. To zřejmě nechápající paní ministryni přijde spravedlivé. Paní Maláčová toho nechápe asi mnohem víc, než sama tuší, ale právě takové lidi totalita využívala. Paní Maláčová tu dobu nezažila a tak nemá potřebu něco napravovat?

Jsem už v důchodu a nesouhlasím s nesmyslným a nepromyšleným rozhazování miliard ze státní kasy včetně příspěvku 5000 na roušky. Možná už od podzimu paní Maláčová v úřadu nebude, ale díky jejímu mládí, nechci říkat hlouposti, bude ona sama, její děti, vnoučata a my ostatní lidé platit desetiletí astronomický dluh, který nám tu ona a její kolegové zanechají. Pokud mohu mluvit za nás ostatní občany, moc a moc děkujeme.

Lidé u moci i ti ve Sněmovně si rádi podrží své výhody a možná tento návrh snížení důchodů komunistickým prominentů smetou ze stolu stejně tak, jako své zmrazení či snížení platů. I mezi nimi jsou prominenti, kterých se případné snížení týká, nebo jejich otců či strýců.

Být na důležitém místě a ponechat si skromnost a poctivost jako Václav Havel, to chce pevný charakter, který si člověk buduje celý život. Buď charakter máte jako Havel, nebo si na charakterního člověka jenom hrajete, jako agent Bureš, ale to lidé dříve nebo později vždy poznají.

Nikdy není pozdě začít se chovat slušně a podpořit svým hlasem dobrou věc, abych se později za své činy a rozhodnutí nemusel stydět a se mnou i moje děti.

Miloslav Závorka

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Skromnosť Havla ?
1. 8. 2021 2:43
Škoda komentovať. Dnes tu máme covid apartheid, ktorý vyriešime o 30 rokov znižovaním dôchodkov. Havel sa sprofanoval sám svojím chlastaním a spoluprácou s ŠtB.

Vložit komentář: