EpShark

V čím zájmu poškozuje rusofobní demoblok naši ekonomiku?

3. 5. 2021Všichni kdo volají na základě pouhého podezření po obchodní válce s Ruskem, by si měli uvědomit, že tahle frajeřinka nás může přijít hodně draho.

Šílenci z demobloku a jim podobní nám chtějí zakázat ruskou ropu, plyn a palivo do jaderných elektráren. (Trochu by mě zajímalo, kdo a čím pak bude zachraňovat každou chvíli kolabující evropskou energetickou soustavu.) Další zelení šílenci, tentokrát pro změnu z Evropské unie, nám chtějí zakázat klasické elektrárny celkově a to i ty co nám zbydou, ty tepelné. Dále nám chtějí pro jistotu zakázat i kotle na tuhá paliva a uhlí vůbec.

Ráda bych jim všem vzkázala, aby se podívali z okna. Je duben a pořád je docela kosa. Afriku tu máme v jiné formě, nikoli ve formě celoročního tepla. Jsem zvědavá, jak se jim v paneláku bude stavět pec na dřevo, aby si mohli uklohnit svoje nenávistné sójové latté. Samozřejmě můžeme dovážet x násobně dražší plyn z totálně neekologické těžby z amerických břidlic. Jen jsem zvědavá, kdo to bude platit. Už teď totiž náš rozpočet vypadá jako díra po granátu, vláda zadlužila naše děti na generace dopředu téměř nesplatitelným dluhem a my v tom hodláme pokračovat, protože Rusko? Anebo nakonec přece jen budeme ten ruský plyn kupovat třeba přes Německo? Stejně jako jejich vakcíny Sputnik V? (Samozřejmě až je schválí léková agentura.) Ono se tím něco změní kromě toho, že zaplatíme o dost víc našemu západnímu zprostředkovateli?

Takže vážení, PROBERTE SE! Realita se skutečně odehrává někde jinde, než ve vrtkavých hrátkách světových velmocí. Inspirujte se prosím třeba Matějem Stropnickým, začněte jako on pracovat, něco skutečně tvořit, odstavte se od státního a neziskovkářského peněžního vemene, které vám všichni platíme a dost pravděpodobně vám přestane takhle hrabat!

Přestaňte nám za naše peníze škodit a posílat nás do neřešitelné a nebezpečné, snad jen obchodní války! Začněte se zajímat o skutečné potřeby lidí, nejenom pár militantních křiklounů. Lidí, kteří chtějí v klidu pracovat, posílat děti do školy a mít kde bydlet. Lidí, které může dostat na pracák neuvážený krok někoho, komu na důsledcích nezáleží. Lidí, pro které si může přijít exekutor, protože nebudou mít na energie a nájem. Díky!

Píše paní Jana Marková na janamarkova.blog.idnes.cz

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: