EpShark

Proč by starouškové měli vzít na vládu hole

24. 1. 2021Vládní P.R. vyvinulo nový narativ. Kdo nesouhlasí s vládní politikou, ten nyní vyfasuje zbrusu novou nálepku. Není to už jen antirouškař a popírač. Správná klíčová slova jsou nyní „bezohlednost“ a „nezodpovědnost“.

Je to slušná P.R. práce těch jejich agentur, co si najímají za naše daně. Tento mem je multifukční, má dvojí účel. Jednak nasazuje prasečí hlavu všem, kdo s vládní politikou nesouhlasí, ale hlavně implikuje, že vládní politika je „ohleduplná“ a „odpovědná“, protože přece chrání staroušky před tím strašným virem.

Ale já to přesto musím uvést na správnou míru a zároveň uvedu, proč by na to starouškové neměli dát a měli by jít vládě po krku, dokonce ještě víc než kdokoli jiný.

Současná vláda má svoji voličskou základnu ve starších lidech, což není nic špatného. Každá politická strana se k někomu obrací. Špatné je, že vláda zneužívá důvěřivosti starých lidí a přitom zjevně staršími spoluobčany zcela pohrdá. Myslí si o nich, že jsou úplně pitomí. Vládní politika je bezohledná a nezodpovědná, jen to tak na první pohled nevypadá.

Důvod první

Pro staré lidi není žádný benefit, že vláda ve jménu ochrany „ohrožených skupin“ (což nejsou nutně jen staří lidé) drží pod zámkem zbytek společnosti, který nijak zásadně ohrožený není. Útlum ekonomiky povede k tomu, že se prostě nevygeneruje dostatek zdrojů mimo jiné na důchody nebo zdravotní systém. V dlouhodobém horizontu se k tomu přidá ještě „vypnuté“ vzdělávání. Stane se tak, že starouškové sice možná nedostanou čínskou chřipku, avšak nedostanou ani nový kyčelní kloub nebo se nedočkají plnohodnotné terapie, až dostanou mrtvičku, protože jsme si halt v roce 2020 skvěle zablbli s COVIDem.

Možná zdravotní rizika nyní vyměňuje za jistá zdravotní a sociální rizika v budoucnu. Správně to popsal MUDr. Ondřej Polanecký v proslovu na akci Chcípl PES minulou neděli: Pro ochranu stromu obětují les.

Důvod druhý

Někdo může například doufat, že to nějak udělají. Že si prachy natisknou, jako to dělají teď, ale to s sebou nese zase další negativní efekty, jako například růst cen a znehodnocení úspor, což mi vůči starouškům taky nepřipadá extra ohleduplné zejména za okolnosti, kdy nemají jiný příjem než důchod a nemohou si úspory doplnit nějakou ekonomickou činností. Kdo si tedy spoří na funus, bude muset spořit víc a stejně to bude prd platné.

Starouškové, berte to tak, že do sebe zahleděná skupina technokratů a sociálních inženýrů našla perverzní zalíbení ve vypínání ekonomiky, vypínání služeb nebo vypínání lanovek, protože teď přece mohou, a vás k tomu používají jako záminku a živý štít. Doufejme, že vás jednoho dne taky nevypnou. Bohužel tím vším generují ztráty, které dopadnou především na vás. Vypadá to jako smůla, ale zase vězte, že Evropská unie schválila konzumaci červů.

Důvod třetí

Vláda uvnitř jediné evropsky uznané doktríny „plošných opatření“ dělá vše proto, aby zabránila rozdělení společnosti. Najímá si PR agentury, které vymýšlejí vzletná hesla jako „spolu to zvládneme“. To staroušky sice možná pohladí po duši, ale to je asi tak všechno. Ve skutečnosti to znamená spíš „spolu spadneme do sraček“. Ohroženým skupinám v důsledku tohoto asociálního přístupu nebyly přiznány výhody, které zákonitě měly mít, například ochranné pomůcky zdarma, výhradní přístup k některým službám a podobně. Vláda se však vědomě rozhodla nedělat pro ochranu „rizikových skupin“ nic mimořádného a soustředila svoje úsilí na represi celé společnosti. To se samozřejmě vymstilo.

Když ponecháme stranou akty zoufalství jako je zaslání pěti ušmudlaných roušek a jednoho respirátoru, normálně se na vás vykašlali. To není ohleduplné ani trochu.

Důvod čtvrtý

Předchozí bod byl spíše politického charakteru. Někdo si může říct, nechme stranou politiku, hodnoťme každého podle výsledků jeho práce. V mezinárodním srovnání česká vláda ve většině ukazatelů popisujících šíření infekce zcela propadá. Je to dost možná tím, že každá země má jiná kritéria pro testování a jiná kritéria pro určování, kdo umřel na COVID, ale vláda si tyto metriky sama stanovila. Výsledky české vlády při zvládání epidemie dosáhly i mezinárodního uznání. I přes zákaz zpěvu, zákaz wifi v obchodních centrech, zákaz prodeje kafe do kelímků na ulici, zákaz postávání v restauraci, zákaz prodeje lopat a zákaz prodeje kalendářů došlo k situaci, že se virus šíří. To je tím, že ty zákazy vyslovili magoři a zoufalci, které ovládá jakási šílená skupina „datových vědců“ patřících dílem do blázince a dílem do kriminálu. To není příliš zodpovědné, že ne.

Bohužel, jak se virus šíří, jste vy více na ráně. Měli byste být nasraní. Když se podržím příměru Ondřeje Polaneckého, vláda a její datoví experti bezohledně kácejí ve vašem lese, aby si ověřili nějaké svoje pošahané teorie. Nic co by hůl nenapravila.

Důvod pátý

Bezohlednost vládní politiky se někdy demonstruje velmi okatými způsoby. Například vláda není s to zajistit transparentnost při distribuci vakcíny, takže si už takhle malé dodávky vakcíny rozebrali mezi sebou úředníci a jejich rodinní příslušníci, nebo přátelé vedení nemocnice. Stejně tak očkovací plán, který vláda zveřejnila, je k starším lidem spíše nepřátelský. Ve skupině IA, tedy nejkritičtější skupině, kam patří starouškové nad 80 let věku, se ocitla tajemná skupina „zaměstnanci MVČR pracující v uzavřených prostorách MVČR“. Ve skupině IB starouškové nad 65 let vysloveně paběrkují, protože se o svoje očkování poperou s policisty (většinou zdraví lidé mladšího věku), hasiči (dtto) a tajemnou a dosud početně neurčenou nekonkrétní skupinou „pracovníci kritické infrastruktury“.

Kdybych věřil v účinnost vakcíny a současně patřil k „ohrožené skupině“, zákonitě by se mě tohle muselo dotknout. Oni uspokojují požadavky různých „nadobčanů“ na váš úkor. Nebudete jim za to děkovat, že ne.

Důvod šestý

Dnes ráno jsem poslouchal ministra Blatnýho, který popisoval, jak se provádí registrace na očkování. Pochopil jsem, že vládní šikanování obyvatelstva právě nabralo nový směr, kyberšikanu důchodců. Ale hlavně mi to připadalo zcela nedůstojné. Lidé, kterým je 85+, se narodili ještě před druhou světovou válkou. Letadla se tehdy dělala z hadrů a ze dřeva, vlaky jezdily na uhlí a posílaly se telegramy. Dejme tomu, že všichni budoucí adepti na vládní píchanec mají doma počítač nebo nějaké jiné srovnatelné zařízení a že na ty pidipísmenka uvidí skrze brýle, což už je samo o sobě expedice do země fantazie.

Skutečně se vláda domnívá, že se tihle lidé budou navigovat v nějakém pošahaném vícestupňovém registračním systému a pochopí systém nějakých šílených PINů posílaných na telefon? Vážně to nešlo jinak? Tahle země je ráj call center, kde sedí něco jako novodobí otroci a otravují podstatnou část populace nabídkami služeb, které nikdo nechce. Každý týden mi nějaký takový opruz volá.

Jiná komunita obejdů se zorganizovala na to, aby tiskla na papíry nabídky různého shitu z Kauflandu a Mountfieldu a cpala to lidem do poštovních schránek. To nikoho nenapadlo namísto vývoje nějakého vládního rezervačního dementsystému využít tyto kapacity a dát provozovatelům těchto továren na opruz pár korun za to, aby místo propagace předražených pojistek a zlevněné hořčice udělali jednou něco prospěšného?

Starouškové, vypadá to, že vládu kontroluje nějaká skupina šílených plesnivých nerdů, co vás mají u prdele. Je to ponižující a bezohledné. Vezměte hole a sejměte je všechny, Bůh si je přebere.

Jestli někdo v ČR skutečně nemá důvod podporovat současnou vládu, tak jsou to „ohrožené skupiny“ včetně seniorů. Kdyby o tom jen trochu přemýšleli, stáli by na Václaváku všichni v jednom šiku a hrozili holemi směrem ke Klárovu. Jakákoli okázalá orální demonstrace „ohleduplnosti“ a „zodpovědnosti“ v podání lidí jako Babiš, Hamáček a Blatný by u nich měla vyvolávat amok z důvodu akutního pokrytectví.

Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?

Psal 15. 1. 2021 D-FENS na dfens-cz.com

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: