Iráčtí křesťané: Osmdesát procent "zmizelo"

16. 4. 2018- Křesťané, kteří žijí v zemích dříve pod kontrolou "kalifátu" byli tragicky zrazeni mnohými na Západě. Vlády ignorovaly jejich krutý osud. Biskupové byli často příliš odměření na to, aby odsoudili jejich pronásledování. Sdělovací prostředky se často chovaly tak, jako kdyby považovali tyto křesťany za agenty kolonialismu, kteří si zasloužili své vyhlazení ze Středního východu. Organizace bojující za "lidská práva" je opouštěly.

- Západ nebyl ochoten poskytnout útočiště těmto křesťanům, když ISIS povraždil 1131 z nich a zničil nebo poškodil 125 jejich kostelů.

- Musíme nyní pomáhat křesťanům znovu se postavit na nohy v zemích, kde jsou pronásledováni.


Pronásledování křesťanů je dnes ještě horší, než bylo "kdykoli v historii", odhalila nedávná zpráva organizace Aid for the Church in Need. Irák se stal hlavním místem pro " eliminaci " křesťanů ze stránek historie.

Iráčtí křesťanští duchovní nedávno nosili černé znamení jako symbol národního smutku pro poslední oběti protikřesťanského násilí: mladého dělníka a celé jeho rodiny . "To znamená, že tady pro křesťany není místo," řekl otec Biyos Qasha z církve Maryos v Bagdádu. "Jsme viděni jako beránek, který může být kdykoli zabit".

O několik dní předtím objevili šíitští militanti masový hrob s 40 křesťany poblíž Mosulu, bývalé pevnosti islámského státu a hlavního města iráckého křesťanství. Těla, včetně žen a dětí, patřily křesťanům, které unesl a zabil ISIS. Mnoho z nich mělo sebou v tomto masovém hrobě kříž. Žádné ze západních médií hlavního proudu o této etnické čistce neinformovalo.

Francouzský rabín Haim Korsia naléhavě vyzval Evropu a Západ k obraně nemuslimů na Blízkém východě, které označil za oběti holocaustu . „Stejně jako naši rodiče nosili žlutou hvězdu, křesťané musí nosit šarlatové oblečení jeptišky“ řekla Korsia. Hebrejské slovo " jeptiška" zní stejně jako počátek Nazareen, což je arabský termín označující lidi z Nazaretu nebo křesťany a používaný islámským státem k označení křesťanských domů v Mosulu.

Nyní v nové zprávě irácké společnosti pro lidská práva se také ukázalo, že irácké menšiny, jako například křesťané, jezídové a šabakové, jsou nyní oběťmi " pomalé genocidy ", která rozbíjí tyto starověké komunity až do okamžiku jejich zmizení. Čísla jsou významná.

Podle zprávy 81% iráckých křesťanů zmizelo z Iráku. Zbývající počet Sabeanů, starobylého společenství věnovaného sv. Janovi Křtitelovi, je ještě menší: 94% z Iráku zmizelo. Dokonce 18% jezídů opustilo zemi nebo bylo zabito. Další organizace pro lidská práva, Hammurabi , uvedla, že v nedávné minulosti měl Bagdád 600 000 křesťanů, dnes jich existuje pouze 150 000.

Tato čísla mohou být důvodem, proč Charles de Meyer, prezident SOS Chrétiens d'Orient, právě mluvil o " zániku křesťanů ". Otec Salar Kajo z Ninevehské komise pro rekonstrukci církve hovořil o skutečné možnosti, že " křesťanství zmizí z Iráku ".

Mnoho starověkých křesťanských církví a míst bylo zničeno islámskými extrémisty , jako je například kostel svatého Jiří v Mosulu , Chrám Panny Marie Chaldean, na který bylo zaútočeno autem s bombou a spálený arménský kostel v Mosulu. Stovky křesťanských domů bylo zničeno v Mosulu, kde džihádisté ​​také svrhli zvony a kříže. Irácké duchovenstvo nedávno varovalo: " Církve jsou v nebezpečí ".

Tragicky byli křesťané, kteří žijí v zemích dříve pod kontrolou "kalifátu", zrazeni mnohými na Západě. Západní vlády ignorovaly jejich tragický osud. Biskupové byli často příliš odměření na to, aby odsoudili jejich pronásledování. Sdělovací prostředky se často chovaly tak, jako kdyby považovali tyto křesťany za agenty kolonialismu, kteří si zasloužili své vyhlazení ze Středního východu. Organizace bojující za "lidská práva" je opouštěly.

Evropa, údajně vždy ochotná bojovat proti diskriminaci menšin, neřekla ani slovo o tom, co Ayaan Hirsi Ali nazvala " válkou proti křesťanům ".

Některé komunity, jako například malé křesťanské enklávy Mosulu, jsou nyní navždy ztraceny. Syrský ortodoxní patriarcha Ignatius Aphrem II řekl, že existuje "skutečné nebezpečí", že křesťanství se může stát jen "muzeem" na Středním východě. Poznamenal, že Irák ztratil 80-90% své křesťanské populace.

Několik křesťanských vesnic začalo pomalý a bolestivý proces rekonstrukce s finančními prostředky, které věnovaly především mezinárodní charitativní organizace, jako jsou například US Knights of Columbus a Pomoc Církvím v tísni. Americký viceprezident Mike Pence nedávno slíbil, že pomůže těmto křesťanům. Akce musí následovat slova. Křesťané, kteří unikli a přežili krutovládu ISIS, dnes nemohou být závislí jenom na pomoci církví a soukromých organizací.

Mezi evropskými vládami zaujalo pouze Maďarsko zásadní postoj a otevřeně se zavázalo zachránit irácké křesťanství před genocidou. V poslední době maďarská vláda otevřela školu pro vysídlené křesťany v Erbilu. Maďarský ministr lidských zdrojů, Zoltan Balog, se zúčastnil akce.

Představte si, kdyby všechny ostatní evropské země, například Francie a Německo, udělaly totéž. Utrpení křesťanů v Iráku by bylo dnes mnohem menší a jejich počet mnohem vyšší.

Západ nebyl ochoten poskytnout útočiště těmto křesťanům, když ISIS povraždil 1131 z nich a zničil nebo poškodil 125 jejich kostelů. Musíme teď stát po jejich boku, než bude pozdě. Po masovém přesídlení a hromadných hrobech musíme pomáhat křesťanům znovu postavit se na nohy v zemích, kde jsou pronásledováni, jinak dokonce i ta nejmenší naděje na to, že budeme slyšet zvony křesťanských kostelů ve starých biblických zemích, bude navždy ztracena.

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a autor.

Z anglického originálu přeložil Mike

Pro další podobné články navštivte českou verzi Gatestone institutu
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: