EpShark

Otázky o sestřeleném letounu MH-17 co nebyly zodpovězeny

6. 8. 2014Pár hodin poté, co byl sestřelen Malajsijský letoun MH-17 and Ukrajinou, USA začali svádět vinu na ukrajinské rebely, Rusko a hlavně prezidenta Putina. Dávno předtím, než se vyšetřovatelé vůbec dostali na místo činu, titulní stránky západních novin a časopisů zaplavili tyto a podobné obrázky:

http://media.peakprosperity.com/images/Putins-Covers.jpeg

Uběhly už víc jak dva týdny od sestřelení letadla a Západ zatím nepřinesl žádné jasné důkazy, že by rebelové, nebo Rusko bylo zodpovědné za tuto tragédii. Neviděli jsme skoro vůbec nic. Navíc mnoho důležitých otázek ohledně sestřeleného letadla nebylo zodpovězeno Západními politiky a médii. Měli bychom jim položit tyto otázky:

Co říkají na Ruské satelitní snímky ukazující protiletecký systém BUK v oblasti 1. července?

Co říkají na Ruské důkazy o aktivitě radarů těchto jednotek 15,16 a 17 července ?

Proč Kyjev odmítl vydat nahrávky z řídícího střediska letového provozu? Tajná služba je zkonfiskovala.

Co dělal Ukrajinský letoun SU-25 pár kilometrů od letounu MH-17 v době jeho sestřelení a co jeho pilot viděl? Ukrajinci to nejdřív popřeli, pak začali tvrdit, že se jednalo o eskortní letoun.

Proč USA nezveřejnili svoje satelitní snímky ze svého špionážního satelitu, který byl v správné pozici v době, kdy byl letoun sestřelen?

Proč letadlo MH-17 neletělo normální trasou, ale 300 mil severně právě přes území ovládané rebely? Normálně letí letadla na téhle trase výrazně jižněji.

Proč USA, které disponují nejmodernějšími a nejsofistikovanějšími satelity nejsou schopni poskytnout satelitní snímky, které by ukazovali masivní raketový systém na místě činu v době sestřelení letadla? Přitom nám stále ukazují aktuální snímky Ruských vojsk na hranicích Ukrajiny.

Pokud by měli USA nějaký jasný důkaz, který by podporoval jejich tvrzení, už by ho dávno zveřejnily, ne?

Rebelové na východě Ukrajiny ani Rusko neměli žádný zájem sestřelit letadlo. Naopak Ukrajinská vláda měla zájem na tom, aby letadlo bylo sestřeleno, pokud by byli za viníky označeni rebelové. Byla by Ukrajinská vláda něčeho takového schopná? Myslím si, že ano.

Nezapomeňme, že odstřelovači na Majdanu v Kyjevě při demonstracích začátkem tohoto roku, kteří zabili a zranili množství policistů i civilistů byli najatí lídry opozice a ne prezidentem Janukovičem. To ukazuje uniknutý rozhovor mezi šéfkou evropských zahraničních záležitostí Catherine Ashtonovou a Estonským ministrem zahraničních věcíUrmasem Paethem .

Při masakru v Oděse, kde neonacisté zaživa upálili 40 civilistů, ukrajinská policie nedělala nic a pak z masakru vinila protivládní protestanty.

Více informací uvidíte na tomto videu:

Samozřejmě nemůžeme pomocí těchto důkazů vyloučit sestřelení letadla rebely. Bylo by ale chybou dělat předčasné závěry a uvalovat na Rusko sankce, které uškodí nám všem.

Mike

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: