EpShark

Vychovají Němci nového führera?

25. 3. 2020Německo se potácí od jednoho extrému ke druhému. Není to tak dávno, co tleskali kancléřce Merkelové, když zvala do Evropy miliony migrantů. Teď mnozí z nich vítají Covid-19 jako řešení důchodového systému.

Podle serveru Novinky.cz umístil Christian Brandes (38) na nové platformě zaměřující se na děti videoklip, ve kterém velebí Covid-19 jako řešení problému nejen co se týká ekologie, ale i starých lidí, kteří podle něj mohou za všechny problémy tohoto světa. (Německá televize velebí virus: vymýtí staré, planeta zezelená).

Když jsem před léty slyšel Milana Kohouta jak se chlubil tím, že jednou z jeho vydařených „uměleckých performancí“ bylo přimíchání vlastního spermatu do svěcené vody v polském kostele, myslel jsem si, že se s větší „zhovadilostí“ v životě už nesetkám. No, Němci teď ukazují, že jsem se mýlil.

Nedávno učili děti, že staří jsou „ekologická prasata“, teď je navádějí k tomu, aby svým prarodičům přáli smrt. Televize i Christian Brandes se sice seniorům omluvili, ale umělec dál trvá na tom, co ve svém klipu sdělil.

Kdybych potkal zeleného soudruha Brandese, poradil bych mu, aby si rychle užíval života. Za pár let bude pro ty děti, které vychovává svým „uměním“, příliš starý na to, aby směl žít. Vždyť přece sám patří ke generaci, která jezdí auty, používá internet… Vlastně se v ničem neliší od těch, kterým nyní přeje smrt, tak proč by ho ti mladší, řídící se jeho filozofií, měli ušetřit?

Vypadá to, že se Němci pomalu ale jistě při výchově nové generace vydávají cestou, která vygeneruje spoustu sobeckých bezohledných jedinců, co nebudou hledět vpravo ani vlevo, ale půjdou za svým i přes mrtvoly. To už tu jednou bylo a ještě žijí pamětníci toho, jak to dopadlo.

Přemýšlím o tom, co se u našich sousedů děje a mám obavy, abychom se brzy nedočkali toho, že se najde nový „führer“. Někdo, kdo vezme myšlenky podobných umělců vážně a rozhodne se aplikovat v praxi.

Dost chmurných myšlenek. Asi neovlivníme to, co se děje u sousedů. Můžeme ovlivnit to, co se děje u nás. Jsem rád, že opět můžeme prožívat vzájemnou solidaritu a pomoc. A ještě více mne těší, že mladí v naší zemi nepovažují nás starší za odpad, kterého je třeba se zbavit, ale naopak nám nabízejí a poskytují svou pomoc.

Situace, do které nás dostal Covid-19, není vůbec příjemná, ale právě vzájemná pomoc a ohleduplnost ji dělají snesitelnější.

Všem mladým, kteří pomáhají, chci vzkázat, že si jich vážím a přeji jim, pokud jednou zestárnou a budou potřebovat pomoc, aby tu i pak byl dostatek mladých, kteří jim ji poskytnout. Věřím, že bude platit: „Co zaseješ, to také sklidíš.“

Nám starším bych rád adresoval prosbu. Chovejme se tak, aby nás mladí mohli mít rádi. Važme si toho, co pro nás dělají a mějme přitom pochopení pro to, že to někdy dělají jinak, než bychom to dělali my, kdybychom mohli.

Pomáhejme si navzájem a udělejme vše pro to, aby obětí bylo co nejméně. Nikdo z nás si nepřeje, abychom i u nás viděli přeplněné márnice a krematoria, která běží 24 hodin denně.

Vlastimil Fürst

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: