EpShark

Turecko hrozí invazí do Řecka

21. 2. 2018https://www.gatestoneinstitute.org/11907/turkey-greece-invasion

- Turecká vládní strana a dokonce i velká část opozice, se zdají být zaměřené, pokud ne vysloveně posedlé, myšlenkou napadnout a dobýt tyto řecké ostrovy, protože jsou podle nich tureckým teritoriem.

- "Věci, které jsme dosud dělali, blednou ve srovnání s ještě většími snahami a útoky, které plánujeme v příštích dnech, inshallah (Jak si přeje Alláh)". - turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, 12. února 2018.

- Vedoucí státem financovaného Ředitelství pro náboženské záležitosti, Diyanet, otevřeně označil nedávnou vojenskou invazi Turecka do Afrinu za "džihád". Toto označení dává smysl, pokud se domníváme, že muslimští Turci dluží svou demografickou většinu v Malé Asii po staletí dlouhým tureckým pronásledováním a diskriminací křesťanů, jezídů a židovských obyvatel v této oblasti.


Během incidentu, k němuž došlo méně než dva týdny poté, co řecké ministerstvo obrany oznámilo, že Turecko porušilo řecký vzdušný prostor 138krát za jediný den, turecká pobřežní hlídková loď 13. února narazila do řeckého pobřežního hlídkového plavidla poblíž pobřeží Imia, jednoho z mnoha řeckých ostrovů, u kterých Turecko tvrdí, že patří jemu.

Většina oblastí současného Řecka byla pod Osmanskou okupací od poloviny 15. století až do Řecké války za nezávislost v roce 1821 a založení moderního řeckého státu v roce 1832. Ostrovy, stejně jako ostatní části Řecka, jsou legálně a historicky řecké, jak naznačují jejich názvy.

Turecká vládní strana Spravedlnosti a rozvoje (AKP) se však zdá být zaměřena, ne-li posedlá, invazí a dobývání těchto řeckých ostrovů, protože se domnívají, že jsou to skutečně turecká území.

V prosinci například Kemal Kılıçdaroğlu, vůdce hlavní turecké opoziční strany CHP, uvedl, že kdyby vyhrál volby v roce 2019, "napadne a obsadí přes 18 ostrovů v Egejském moři, stejně jako bývalý turecký premiér Bulent Ecevit napadl Kypr v roce 1974." Řekl, že neexistuje "žádný dokument", který by dokazoval, že tyto ostrovy patří Řecku.

Meral Akşener, vůdkyně nově založené opoziční strany"Dobrá strana", také vyzvala k invazi a dobytí ostrovů. "Co je potřebné se musí vykonat," tweetovala 13. ledna.

Nejvíc silácké řeči přichází od tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, který se samozřejmě zdá být povzbuzen svou vojenskou invazí do afrinského regionu v severní Sýrii, která se zatím nesetkala s prakticky žádným odporem.

"Varujeme ty, kteří překročili hranici v Egejské oblasti a Kypru," prohlásil Erdoğan a pokračoval:

"Jejich odvaha přetrvá jen do doby, než uvidí naši armádu, naše lodě a naše letadla ... Ať pro nás Afrin znamená cokoli, naše práva v Egejské oblasti a Kypru jsou stejná. Nikdo ať si nemysli, že průzkumy zemního plynu ve vodách u Kypru a oportunistické pokusy v Egejském moři vypadnou z našeho radaru.

"Stejně jako narušujeme plány v regionu přes operaci Eufratský štít a operaci Olivová větev (v Sýrii) a brzy v Manbiju a dalších regionech můžeme a narušíme plány těch, kteří narušují naše jižní hranice… Naše válečné lodě a letectvo ostražitě hlídkují v oblasti, aby mohli zasáhnout kdykoli to bude potřebné."

S odkazem na dny Osmanské říše pokračoval Erdoğan :

"Ti, kteří si myslí, že jsme z našich srdcí vymazali země, kterých jsme se před sto lety vzdali se slzami v očích, se mýlí.“

"Říkáme při každé příležitosti, že Sýrie, Irák a další místa na mapě leží v našich srdcích a nijak se pro nás neliší od naší vlastní vlasti. Snažíme se, aby cizí vlajka nevlála nikde tam, kde je recitován adhan (islámské povolávání k modlitbě v mešitách).“

"Věci, které jsme dosud dělali, blednou ve srovnání s ještě většími snahami a útoky, které plánujeme v příštích dnech, inshallah (Jak si přeje Alláh)"

Osmanská dynastie a říše byla založena kočovným Turkmenským vůdcem někdy kolem roku 1300. Během více než 600 let osmanského období otomanští Turci, kteří také reprezentovali islámský chalifát, pravidelně vedli džihádistické války a napadali a okupovali země na pěti kontinentech.

Neo-osmanisté v Turecku stále hrdě přijímají koncept džihádu (islámské svaté války) proti kafírům (nevěřícím). Vedoucí státem financovaného Ředitelství pro náboženské záležitosti, Diyanet, otevřeně označil nedávnou vojenskou invazi Turecka do Afrinu za"džihád".

Toto označení dává smysl, pokud se domníváme, že muslimští Turci dluží svou demografickou většinu v Malé Asii po staletí dlouhým tureckým pronásledováním a diskriminací křesťanů, jezídů a židovských obyvatel v této oblasti. V 11. století pronikli turečtí džihádisté ze Střední Asie a podmanily si řecky mluvící a křesťanskou byzantskou říši a tím připravili cestu postupnému poturčení a islamizaci regionu prostřednictvím metod, jako byli vraždy, únos, znásilnění a nucené konverze k islámu.

Největší turecký útok proti křesťanům ve 20. století se odehrával během genocidy Řeků, Arménů a Asýřanů (Syřanů / Chaldejů) v otomanském Turecku v letech 1914-1923. Toto nezabránilo Turecku, které nadále popírá genocidu, aby se stalo členem NATO v roce 1952. Útok také neodradil Turecko, tři roky po vstupu do NATO, ze spáchání divokého proti-řeckého pogromu v Istanbulu nebo násilného vyhnání zbývajících Řeků z Turecka v roce 1964.

Právě proto, že Turci nikdy nebyli hnáni k odpovědnosti za své zločinecké činy a agresi, tak i nadále ohrožují bezpečnost a svrchovanost svých sousedů. Je nejvyšší čas, aby se Západ vzbudil a začal se zabývat Ankarou.

Uzay Bulut, je rozená muslimka, vychovaná v Turecku, která je v současnosti novinářkou působící ve Washingtonu, D.C

Z Anglického originálu přeložil Mike

Pro další podobné články navštivte českou verzi Gatestone institutu
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: