EpShark

Migrační krize 2.0: V Itálii a Řecku přistálo za několik dní více než 1000 migrantů

2. 12. 2019V Řecku a Itálii došlo v posledních několika dnech k nové záplavě migrantů. Do Řecka přijelo za 24 hodin více než 700 nových migrantů.

Minulý víkend, 643 migrantů přistálo na řeckých ostrovech Lesbos a Samos v období pouhých 24 hodin, zatímco řecká pobřežní stráž vyzvedla 60 migrantů na moři, což znamená celkem 703 nově příchozích migrantů, uvádí zprávy Euronews.

Zpráva přichází jen týden poté, co minulý víkend dorazilo do Řecka 1350 migrantů. Noví příchozí pouze přispějí k rostoucím problémům v již tak přeplněných migračních táborech. Odhady naznačují, že 37 000 migrantů nyní žije na několika řeckých ostrovech v táborech, které měly ubytovat jen několik tisíc. 

Uprostřed toho, co začíná vypadat jako druhá migrační krize, řecký premiér Kyriakos Mitsotakis oznámil, že jeho konzervativní vláda navýší námořní hlídky a rozmístí další pohraniční stráže, aby „zavřela dveře“ nelegálním migrantům.

V Itálii úřady povolily několika lodím nevládních organizací přistání v neděli a v pondělí s tím, že francouzská nevládní organizace SOS Mediterranée vyložily 215 nelegálních migrantů v Messině, uvádí, italský deník Il Giornale.

V úterý vládnoucí levicová koaliční vláda Hnutí pěti hvězd (M5S) a Demokratické strany (PD) umožnila vystoupit 73 migrantům ze dvou lodí nevládních organizací, Open Arms a Aita Mari.

V září se čtyři členské státy EU dohodly na novém systému, který by umožnil distribuci nově příchozích migrantů z Malty a Itálie do dalších spolupracujících členských států EU. Uvidíme, jak dlouho bude dohoda trvat.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Jozef Toporcer
2. 12. 2019 14:01
Za socializmu sa chránila hranica dôsledne a vysoko účinné.

Vložit komentář: