EpShark

Průzkum: 60 procent francouzské populace považuje migranty za hrozbu

18. 9. 2019Nově zveřejněný průzkum IPSOS ukázal, že 60 procent francouzské populace je přesvědčeno, že přijetí více migrantů představuje pro Francii hrozbu.

Studie rovněž odhalila, že 60 procent Francouzů považuje přistěhovalce za hrozbu, zatímco 45 procent si myslí, že příchozí migranti „připravují Francouze o sociální služby“.

Z dotázaných 54% respondentů uvedlo, že se domnívají, že francouzští občané by měli mít přednost v pracovních příležitostech.

Na otázku, zda vnímají ekonomiku jako „pracující“ ve prospěch bohatých a elit, odpovědělo 73% respondentů „ano“, zatímco 46% uvedlo „si myslí, že systém již nefunguje“.

Ale Francouzi nejsou jediní lidé, kteří se takto cítí. Stejný sentiment je sdílen celosvětově, přičemž 54 procent respondentů uvedlo, že se cítí stejně. Nejpesimističtější země, byli Polsko a Brazílie, kde 84% a 79% respondentů uvedly, že „systém již nefunguje“.

Průzkum také ukázal, že důvěra francouzských lidí v tradiční strany je na historickém minimu.

75 procent respondentů uvedlo, že „tradiční strany a politici se nestarají o lidi, jako jsou oni, nebo jim nerozumí“.

Konečně téměř 8 z 10 dotázaných Francouzů by přivítalo příchod silného vůdce, který je „schopen porušit pravidla“, což by umožnilo „řešit a zlepšit situaci v zemi“.

65 procent dotázaných bylo přesvědčeno, že silný vůdce by byl schopen „zvrátit tento trend a vzít zemi z rukou bohatých a mocných“.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: