EpShark

Úpadek naší civilizace

18. 9. 2019I když se neustále hovoří o kvalitě vzdělanosti, samotná vzdělanost není zárukou růstu intelektu. Již delší dobu si všímám, že právě takový stav vyhovuje vládnoucí třídě a myslím tento proces hloupnutí lidí je řízen shora.

Jedním z příznaků úpadku naší civilizace je postupný pokles intelektuální a duchovní úrovně lidí

Mladá generace je zcela podchycena technickými hračkami, které jim postupně otupují smysly a schopnost přemýšlet a učit se.

Vládnoucí vrstvy nepotřebují moudré lidi, kteří přemýšlejí, protože ti by se začali ptát, proč dělají to, co dělají a požadovali by nápravu a trvali na odpovědnosti těch, kteří spravují země.

Dalším příznakem úpadku je úroveň médií a informovanosti lidstva. Média účelově zavádějí, lžou, dezinformují. Z většiny z nich se stává levný bulvár, který zveřejňuje nepodstatné informace a takovýmto způsobem také ohlupuje obrovské masy lidí.

Protlačují do popředí lidi, kteří by byli v minulosti označení za komedianty, hochštaplery a příživníky a z takových individuí vyrábějí novodobé celebrity a hvězdy. Lidé, kteří skutečně pracují pro rozvoj lidstva, jsou účelově vytlačováni na okraj zájmu společnosti.

Jiným příznakem je dekadence umění a kultury. To, co by mělo člověka duševně povznést, potěšit, vytvořit pozitivní emoce, nebo by mělo být důvodem k zamyšlení, se stalo nástrojem na celkové duševní otupení lidstva. Televize propagují násilí, sex, zlo. Snaží se lidi přesvědčit, že právě toto je normální. A lidé jim začínají věřit a sami se začínají chovat konfliktně, agresivně, bez respektu vůči ostatním. Ze skutečného umění se stává zapomenutá Popelka, protože mnoha lidem začala stačit levná hospodská zábava.

Vychází mnoho knih, které jsou obsahově prázdné, bez hlubší myšlenky, plné popisů násilností, nemravností a vulgarismů a nezanechávají žádné poselství a ani emoce.

Nejhorším příznakem úpadku je samotné chování lidí. Mnozí se přestávají chovat jako normální lidé. Už nám nestačí být ženou a mužem, vymýšlejí nové pohlaví. Z mužů se stavějí zženštilí afektovaní panáci a z žen, agresivní a vulgární mužatky. Láska mezi mužem a ženou začíná být zatracovaná a do popředí se dostávají vztahy mezi stejnými pohlavími.

Začínají být protlačované různé úchylky, které jsou považovány za módní trendy. Nestačila jsem se divit informaci, že ve Velké Británii je asi 20 000 „upírů“ … Ukázkou byl párek lidí, který byl vymóděný v černém gotik stylu, s ústy, očima a nehty namalovanými na černo.

Prezentovali se, jak sedí naproti sobě a pijí krev jeden druhého. Prý je to v jejich komunitě normální.

Nevím, co ještě bude protlačováno „Overtonovými okny“ za normální a jakých šíleností se dočkáme.

Jedno je jisté, že Západní civilizace se ničí sama a je na vrcholu morálního, intelektuálního, duchovního a kulturního úpadku.

Upisuje Devana na slovenském devana.blog.pravda.sk

Článek vyšel na svobodny-svet.cz
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Bořivoj Vzpurný
18. 9. 2019 18:41
Výborné postřehy.

Vložit komentář: