EpShark

EU: V první polovině roku došlo k 10% nárůstu žádostí o azyl

20. 8. 2019Podle nové zprávy došlo v první polovině roku 2019 k nárůstu počtu žádostí o azyl v EU o deset procent.

Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu (EASO), azylová agentura EU, uvedl, že od 1. ledna do konce června požádalo o azyl v bloku 305 000 migrantů. To znamená nárůst o deset procent oproti stejnému období v roce 2018, uvádí Die Welt.

Podle údajů Eurostatu dosáhl v roce 2015 počet žádostí o azyl vrcholu na hodnotě 1 257 000. Od té doby každoročně počet žádostí o azyl v Evropské unii neustále klesá. Vypadá to však, že tomuto poklesu je konec.

Počet žádostí o azyl je dnes podstatně vyšší než počet zaznamenaných před deseti lety v roce 2009, kdy Eurostat za celý rok zaznamenal pouze 196 000 žádostí.

Tato čísla však neposkytují úplný obraz o tom, kolik nelegálních migrantů vstupuje do bloku, protože mnozí se ani neobtěžují žádat o azyl. Asi polovina migrantů, kteří tvrdí, že jsou nezletilými osobami bez doprovodu, nikdy nepožádá o azyl. Mnoho z těchto takzvaných „nezletilých“ jsou ve skutečnosti dospělí. Procento oprávněných žadatelů o azyl je poměrně nízké. V Německu má nárok na azyl pouze asi 30 až 50 procent žadatelů.

Přestože německá vláda zamítla většinu žádostí o azyl, stát stále umožňuje v zemi zůstat velkému počtu falešných žadatelů o azyl. V současné době je téměř nemožné, aby země deportovala migranty, kteří nemají řádné doklady a kteří tvrdí, že ve své vlasti čelí fyzickému nebezpečí.

Stručně řečeno, azylový systém EU je neuvěřitelně špatně nastavený a migranti vědí přesně, jak to zahrát, aby mohli v EU zůstat. Mezitím evropští dělníci za to platí vysokou cenu. Dělníci za ni platí ze svých výplat, důchodci za ni vyplácejí ze svých dávek a rodiče za ni platí sexuálními útoky na své dcery. A konec tomuto trápení není vůbec na dohled.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v roce 2017 uvedl, že odhadovaných asi 250 000 nelegálních migrantů by nebylo možné deportovat. Seehofer se od doby, kdy se stal ministrem vnitra v roce 2018, zavázal udělat více pro urychlení deportace neúspěšných žadatelů o azyl a nelegálních migrantů.

Neúprosné nevládní organizace zabývající se přepravou migrantů, jako jsou Lékaři bez hranicProactiva a SOS Méditerranée, obnovili své operace ve Středozemním moři, zejména u pobřeží Libye.

Jen v minulém týdnu nevládní organizace vyzvedly stovky migrantů a nyní se je chystají vylodit v Evropě, a poté, co to udělají, zamíří zpět a opakují stejný proces znovu a znovu.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Dude
20. 8. 2019 11:31
Oni nemusejí být nelegální. Přijedou sem jako turisté a po vypršení víz zmizí v no-go zónách.

Vložit komentář: