EpShark

Islámský stát zveřejnil obrázek papeže Františka s uříznutou hlavou

4. 12. 2017Islámský stát chce papeže zkrátit o hlavu. Ale soudě podle jeho výroků on už svou hlavu dávno ztratil.

Islámský stát (ISIS) minulý pátek zobrazil plakát, který zobrazuje papeže Františka s useknutou hlavou, a to bezprostředně poté, co hrozil, že zaútočí na Vatikán a utopí ho v "křesťanské krvi." Až se o tom papež dozví, bude asi naštvaný, za všechno, co dosud udělal pro islám, je tohle díky, které dostane?

Koneckonců, minulý měsíc se papež Frantiěek setkal ve Vatikánu s generálním tajemníkem muslimské světové ligy (MWL) Dr. Mohamedem binem Abdulem Karimem Al-Issem. Muslimská světová liga je skupinou, která byla spojena s financováním džihádistického teroru. Během setkání al-Issa poděkoval papeži za "spravedlivé postoje" na to, co nazval "falešnými tvrzeními, které spojují extremismus a násilím s islámem" .

Ani to nebylo poprvé, co muslimský vůdce poděkoval papeži za to, že byl velmi užitečný. Ahmed al-Tayeb, velký imám al-Azhar z Káhiry, mu poděkoval za "obranu islámu před obviněním z násilí a terorismu". AP uvedli, že papež "přijal velkého imáma z Al-Azharu - prestižního sunnitského muslimského centra učení a znovu otevřel důležitý kanál pro katolicko-muslimský dialog po pětiletém přerušení a v době zvýšených islámských extrémistických útoků na křesťany."

Proč tady bylo toto "pětileté přerušení"? Protože "Al-Azhar z Káhiry zmrazil jednání s Vatikánem, aby protestoval proti připomínkám tehdejšího papeže Benedikta XVI." Co řekl Benedikt XVI.? Andrea Gagliarducci z katolické zpravodajské agentury vysvětluje, že poté, co džihádistický terorista zavraždil 23 křesťanů v kostele v Alexandrii v roce 2011, Benedikt to označil za "terorismus" a "strategii násilí" proti křesťanům a vyzval k ochraně křesťanů na Blízkém východě.

Al-Tayeb byl zuřivý. Kritizoval Benedikta, že "zasahuje" do egyptských vnitřních záležitostí a varoval před "negativní politickou reakcí" na připomínky papeže. Ve svém prohlášení Al-Azhar odsoudil "opakované negativní odkazy papeže na islám a jeho tvrzení, že muslimové pronásledují ty, kteří mezi nimi žijí na Středním východě" .

Benedikt stál tvrdě za svým a tak došlo k přerušení. Ale v září 2013 al-Azhar oznámil , že papež František poslal osobní zprávu al-Tayebovi. Podle Al-Azharu František deklaroval svou úctu k islámu a jeho touhu dosáhnout "vzájemného porozumění mezi křesťany a muslimy za účelem vybudování míru a spravedlnosti" . Ve stejné době se Al Tayyeb setkal s apoštolským nunciusem v Egyptě, Mgr. Jean-Paul Gobelem a naznačil, že mluvení o islámu negativním způsobem představuje "červenou čáru", která nesmí být překročena.

Takže papež Benedikt odsoudil džihádistický útok, který Al-Azhar také odsoudil a přesto al-Azhar pozastavil dialog kvůli odsouzení papeže. Pak papež František napsal velkému imámovi al-Azharu, kde potvrdil svou úctu k islámu a velký imám ho varoval, že kritika islámu je "červená linie", kterou nesmí překročit. To důrazně naznačuje, že v "dialogu", který znovu obnovil papež František, se nebude moci diskutovat o muslimském pronásledování křesťanů, které bude celosvětově eskalovat, zejména proto, že upozornění na toto pronásledování by vedlo k pozastavení dialogu.

Navíc jeho partner pro dialog, al-Tayeb, se v průběhu let ukázal jako něco jiného než kazatel míru, spolupráce a milosrdenství: obhajoval antisemitismus na koránských základech . Centrum Al-Azhar bylo také odhaleno , jak nabízelo volné kopie knihy, která volala po porážce křesťanů a jiných nevěřících.

František prohlásil , že "autentický islám a správné chápání Koránu odmítá každou formu násilí" a tak má lví podíl na tom, že co nejvíce křesťanů zůstane nevědomých o džihádsistické hrozbě, a že jeho vzácný "dialog" nedělá nic pro to, aby hrozbu nějak zmírňoval.

A nyní ho ISIS chce zkrátit o hlavu. Kdyby tento papež ztratil hlavu, všiml by si to někdo?

Tenhle papež je ostudou pro církev, židovsko-křesťanskou civilizaci a svobodný svět.

„Nechte je: slepí vedou slepé. A když vede slepý slepého, oba spadnou do jámy.“ (Matouš 15:14)

Robert Spencer

Z anglického originálu přeložil Mike

Text vyšel na webu www.frontpagemag.com
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: