EpShark

Francouzský soud odškodňuje spolupachatele pařížského teroristického masakru

11. 7. 2019Jediný přeživší terorista masakru v Paříži získal 500 eur poté, co francouzský soudní systém rozhodl, že jeho práva na ochranu soukromí byla porušena.

Ano, skutečně.

Salah Abdeslam poskytl logistickou podporu pachatelům teroristického masakru v Paříži, pomáhal jim vyrábět výbušniny a autem je dovezl k jejich cílům. Útok si vyžádal životy 130 lidí a 368 dalších bylo zraněno.

Belgičan byl zařazen pod neustálý dozor poté, co v dubnu 2016 dorazil do věznice s maximálním zabezpečením Fleury-Mérogis. Abdeslamův právník Frank Berton však zpochybnil, že toto porušilo právo jeho klienta na soukromí a správní soud ve Versailles později rozhodl v jeho prospěch a přidělil teroristovi pokutu ve výši 500 EUR.

"Jsme řízeni systémem, který se stal naprosto šíleným, který ospravedlňuje právem ty nejhorší přečiny proti zákonu a proti státu," řekl Jean Messiha ze strany Národní shromáždění.

Podobná situace nastala i ve Spojeném království, kde byla teroristovi, který útočil na London Bridge poskytnuta právní pomoc, zatímco oběti jejího džihádistického manžela nebyla.

Jeden z hrdinů tohoto útoku, muž, který bojoval proti dvěma teroristům, byl později uveden na seznam nebezpečných lidí a ze strany vlády je nucen zúčastnit se lekcí de-radikalizace.

Žijeme v absurdním světě.

Mike

Zdroj: Paul Joseph Watson
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: