EpShark

Dánský profesor historie říká, že je čas postavit zeď kolem Evropy

10. 7. 2019Dánský profesor historie Uffe Østergaard říká, že je čas vybudovat zeď kolem Evropy, protože integrace migrantů selhala a „Ochrana hranic je nezbytná, jinak se obyvatelstvo vzbouří proti vládě“.

Østergaard je profesorem evropské civilizace a integrace na univerzitě v Aarhusu a profesorem evropské a dánské historie na Kodaňské obchodní škole. Specializuje se na historii evropské identity a studoval multikulturní a multietnické státy jako Rakousko-Uhersko a Osmanskou říši a jejich nástupnické státy.

Østergaard napsal své stanovisko pro noviny Politiken, připouští, že býval silně pro multikulturalismus, ale změnil svůj postoj.

„Nastal čas vybudovat zeď s drátěnými ploty, reflektory a strážními věžemi,“ říká titulek jeho článku, který tvrdí, že pokud se tak nestane, dojde k rozdělení mezi západní a východní Evropou na základě představy o řízení přistěhovalectví.

„Ochrana hranic je nezbytná, jinak se obyvatelstvo vzbouří proti vládě,“ píše Østergaard a tvrdí, že vzestup no-go zón v Evropě je jasným znamením, že integrace selhala.

„Ghetta jsou dobrým příkladem paralelních společností, které vznikají. Integrace neselhala pro všechny, ale pro relativně mnoho lidí,“ píše profesor a požaduje, aby cílem byla „asimilace“ a ne „integrace“.

Podle Østergaarda prostě není možné absorbovat takové množství lidí do západních sociálních států.

Tón profesora je poněkud podobný připomínkám ruského prezidenta Vladimíra Putina minulý měsíc.

„Vládnoucí elity se odtrhly od lidí,“ řekl Putin Financial Times a dodal, že „takzvaná liberální myšlenka se přežila“ a i někteří západní vůdci uznali, že „multikulturalismus“ už není „udržitelný“.

Mike

Zdroj: Paul Joseph Watson
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Pučmeloun - multikul
13. 7. 2019 8:02
Dobře, prozření. Ale aby si "profesor" nemyslel,že mu někdo dá azyl a ze země uteče... Tak by si měl vyhrnout rukávy a jít stavět, vzít flintu a jít svou zemi osvobodit, jen tak mu může být v budoucnu odpuštěno.

Vložit komentář: