EpShark

Reportérka švédské státní televize - antisemitská hidžábistka

26. 3. 2019Nová zaměstnankyně zpravodajské televize SVT Cheyma Moufidová je dcerou imáma v mešitě ve Stockholmu - stejné mešitě, kde byl členem zatčený terorista Sahibem Zalouti, který chtěl vyvraždit redakci Jyllands-Posten.

Pro skrytí svého spojení používá falešné jméno, když pracuje pro SVT - její pravé jméno je Tjejma a ne Cheyma.

Digitální stopa jejího otce Kamela Moufida, ukazuje extrémní náboženské prvky. Obrázky ukazují, mimo jiné, znamení Rabia, které používají hlavně příznivci islámské organizace Muslimské bratrstvo. Egypt označil označení za nepřímou výzvu k terorismu.

Moufidova matka také sdílela islamistický materiál v sociálních médiích.

A stejně tak Cheyma. Na sociálních sítích podporuje teroristické organizace i islamisty. Na Facebooku sdílí článek, který napsal islamista Rashid Musa, předseda švédských mladých muslimů.

Musa je známý pro různé kontroverzní prohlášení o islamistech a bílých lidech. Mimo jiné se mu moc nechtělo odsoudit teroristické činy islámského státu.

V souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně těsně před Vánocemi 2016, ve kterém zahynulo 12 lidí a 48 bylo zraněno, se Musa k útoku vyjádřil textem „Kdo řekl, že pondělí jsou nudné?“

Na Facebooku, Moufidová také sdílí článek, který prohlašuje, že členové švédských demokratů jsou více kriminální než druhé generace migrantů.

Na Instagramu sleduje „islámskou pomoc Švédsku“, kritizovanou mezinárodní organizaci pomoci, která svou činnost zakládá na islámských hodnotách.

Islámská pomoc je již dlouho obviněna z financování terorismu. Izrael i Spojené arabské emiráty označily organizaci za teroristickou.

Když Moufidová začala svou kariéru jako novinářka, ujistila ostatní, že smaže svůj účet na Twitteru. Poté, co byly části účtu znovu vytvořeny, bylo prokázáno, že obsahují mnoho palestinské propagandy.

Na otázku, proč změnila své jméno, odmítá odpovědět.

Samhällsnytt se obrátil na Geronima Åkerlunda, šéfredaktora a vydavatele SVT News Stockholm, kde je zaměstnána Moufidová, a zeptal se, jaký typ kontroly zaměstnanců provádějí před přijetím?

Åkerlund odmítl odpovědět na otázku.

Zpravodajské středisko ho informovalo, že znovu vytvořili Moufidové účet na Twitteru a našli mnoho propagandy proti Izraeli. A že v jiných kanálech se mimo jiné podílela na nenávisti vůči švédským demokratům a na poctách islamistům.

Åkerlund řekl, že by se na případ musel více podívat a odmítl to komentovat.

Na otázku, jak SVT zpracovává záležitosti s redakčními pracovníky, kteří zaujmou pozici a sdílejí materiál, který může být vnímán jako extrémní, odpověděl, že porušuje pracovní smlouvu kanálu, pokud by tak učinil.

Vnitřní politika SVT také uvádí, že: „Vzhledem k tomu, že televize je obrazovým médiem a obraz je informační nosič, moderátoři v sociálních a zpravodajských pořadech budou nosit oblečení, které nebude poutat pozornost od obsahu programu.“

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: