EpShark

Němečtí socialisté chtějí integrovat bojovníky ISIS za pomoci radikálních mešit

15. 3. 2019Německý senátor Andreas Geisel z SPD v současné době zjišťuje, zda vracení bojovníků ISIS může být integrováno s využitím radikálních mešit v Berlíně.

Geisel navrhl svůj plán na 22 policejním setkání novinářům. V rozhovoru zmínil, že chce použít „kleriky“.

„Klerici“ podle německých bezpečnostních agentur jsou radikální muslimové, kteří chtějí dosáhnout svých cílů bez použití násilí. Muslimské bratrstvo a turecké Milli Görüs jsou jen dva příklady.

Gunnar Schupelius novinář pro bulvární BZ komentuje: „Geiselův návrh zní, jako by chtěl použít žháře, aby uhasili oheň.“

Aby se ujistil, že Geisel nebyl nepochopen, BZ se dotázal Geisela. Jeho kancelář dala jasně najevo, že se jedná o návrh, který v současné době zvažují.

„Dialog mezi „klerickými“ muslimskými komunitami, kteří nepoužívají násilí a odmítají ho je užitečný a mohl by vést k deradikalizaci.“

Bojovníky ISIS by převzali muslimové, kteří opovrhují německému právu a chtějí vytvořit chalifát, ale bez použití násilí.

Karsten Woldeit za alternativu pro Německo uvedl: „Ti, kteří usilují o teokracii, nemají v Německu místo.“

Spolkový ministr vnitra Seehofer ze sesterské strany Merkelové CSU má na to také odlišný názor: „Džihádisté mohou být přivedeni zpět pouze tehdy, budou li zde zatčeni“.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: