EpShark

Maďarská vláda: Brusel chce učinit migrační pakt OSN povinným

14. 3. 2019Podle ministra zahraničních věcí Maďarska Pétera Szijjártóha nedávný dokument právní služby Evropské komise „odhalil největší lži Bruselu“.

Tvrdí, že tento dokument navrhuje „tajné snahy učinit migrační pakt OSN povinným“ ve všech členských státech EU.

Na tiskové konferenci Szijjártó prohlásil, že maďarská vláda „vyzývá Evropskou komisi, aby přestala provádět tajné plány, aby se pakt OSN stala povinným a zveřejnila všechny relevantní dokumenty, které byly dosud dokončeny“.

Dodal, že vláda vyzve EK, aby podala zprávu o „jakýchkoli takových tajných plánech“ na zasedání Rady pro zahraniční věci dne 18. března.

Občané Evropské unie mají právo vědět, „jaké tajné plány Evropská komise dělá za zády, aby dále podkopala bezpečnost kontinentu“, řekl Szijjártó veřejnému rozhlasu Kossuth v pondělí.

Trval na tom, že je „dobře známo“, že „Brusel by rád nacpal migrační pakt OSN do hrdla každé evropské země“.

Poznamenal, že Maďarsko bylo prvním členským státem, který dokument odmítl a 8 dalších zemí ho následovalo.

Před hlasováním OSN o kompaktu, „Brusel stále mlžil a říkal, že to nebude právně závazné,“ řekl Szijjártó a dodal, že „slovo povinnost se v dokumentu stále používá 80krát“.

Trval na tom, že jak v New Yorku, tak v Bruselu probíhají práce, aby se kompakt stal referenčním bodem a „postupně, zadními dveřmi“ protlačil permanentní migraci.

„Snaží se udělat vše, co je v jejich silách, aby se pakt stal povinným pro každého“, prohlásil.

Zdůraznil, že „globální pakt“ OSN „nedělá nic jiného než, že legalizuje nelegální migraci a podle své definice prohlašuje, že každá země na světě se musí podílet na migraci“.

Zdůraznil, že maďarští lidé mají právo dát jasně najevo, že nechtějí žít v přistěhovalecké zemi a že migraci nepovažují za základní lidské právo.

Podle Szijjárta je snaha Evropské komise nebezpečná, protože kdyby se globální pakt pro migraci stala povinným, musely by být například migrantům poskytnuty stejné služby jako lidem, kteří legálně žijí na území země a platí tam daně.

"A to by dále posilňovalo migrační procesy, které by zase zvýšily hrozbu terorismu," dodal.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Jozef Toporcer
14. 3. 2019 7:10
Eú , to je pokračovateľ tretej ríše , treba to vo voľbách zmeniť.

Vložit komentář: