EpShark

Papež + Soros = pekelné spojenectví

1. 11. 2017Volba liberálního jezuity za papeže se setkala s nadšenými ovacemi ze strany demokratů ve Spojených státech, jejichž pekelné spojenectví s katolickou levicí trvá už mnoho desetiletí. Barack Obama, jeden z nejprominentnějších stoupenců papeže, už dávno profituje z této aliance. Fakulta na Jezuitské Univerzitě Georgetown ve Washingtonu, DC se řadila k nejvýznamnějším dárcům jeho volební kampaně.

Je obrovskou ironií, že Obama, jehož prezidentství, které podstatně erodovalo náboženskou svobodu v Americe, se dostal k moci ne navzdory ale díky katolické církvi. Archdiocese v Chicagu mu pomohla v 80. letech 20. století započat jeho radikálně levicovou kariéru masivní finanční podporou. Jak vypráví ve svých pamětech, začal svou práci jako komunitní pořadatel v místnostech farnosti v jižní části Chicaga. Alinskyjská organizace, pro kterou pracoval - na projektu rozvoje komunit - získala desítky tisíc dolarů od katolické kampaně pro lidský rozvoj.

Obama byl velmi blízký přítel kardinála Josepha Bernardina v Chicagu. Kardinál byl zástupcem hnutí "Bezešvé ošacení (Seamless Garment)" uvnitř katolické církve v 80. letech, které podporovalo interrupci a zdůrazňovalo politický liberalismus. Bernardina přitahoval socialismus a relativismus liberální elity. Byl tak přátelský ke gayům, že žádal, aby "Windy City Gay Chorus" hráli na jeho pohřbu. Ztělesňoval Obamovu koncepci "dobrého" biskupa a ve svém příklonu k levicové politice a relativistické nesoudící teologii bylo vidět předzvěst příchodu papeže Františka.

Kardinál Bernardin vyvíjel tlak na své kněze, aby spolupracovali s Obamou a dokonce zaplatili Obamovi tréning v roce 1980 v Los Angeles, který organizovala nadace Saul Alinsky Industrial Area. Konference se konala na katolické univerzitě v jižní Kalifornii, na hoře Mount St. Mary's, která byla dlouho spojena s Alinskyho skupinou.

Tuto alianci mezi katolickou levicí a demokratickou levicí vysvětluje i čestný titul obdržený Obamou od Notre Dame v roce 2009 – v časech, když se snažil pronásledovat církev v rámci Obamacare mandátu pro bezplatnou antikoncepci a potraty. Bývalý prezident Notre Dame, Fr. Theodor Hesburgh, který podpořil Obamu, byl blízký monsignoru Johnovi Eganovi, socialistovi, který zahájil katolickou kampaň za lidský rozvoj a seděl ve správní řadě nadace Saul Alinsky.

Tato pekelná aliance vysvětluje, jak demokratická strana navzdory podpoře potratů a homosexuálních manželství získala většinu katolických hlasů v prezidentských volbách Obamy. Na demokratické konvenci v roce 2012 v Charlotte se sestry jako Simone Campbell, setkávaly na jevišti s aktivisty potratů z hnutí Planned Parenthood. Liberální děkanka katolické univerzity, sestra Marguerite Kloosová, dokonce byla zachycena u volebního podvodu, když hlasovala za zesnulou jeptišku. Jak píše Thomas Pauken ve The Thirty Years War, „radikalizace prvků katolického duchovenstva se ukázala být jedním z nejvýznamnějších úspěchů Saula Alinského."

Volba papeže Františka byla viděna Alinského aktivisty jako splněný sen. „Myslím si, že papež František je inspirující postavou," řekl Al Gore v UC Berkeley na začátku roku 2015. Bývalý viceprezident, který se stal radikálním ekologickým aktivistou, nazval papeže Františka "fenoménem" a zasmál se jeho liberalismu: „Je papež vůbec katolík?" Gore řekl, že je pro něj papež tak "inspirující", že „se možná stanu katolíkem".

Levičáci se často objevují ve Vatikánu, často pozváni jedním z nejbližších poradců papeže Františka, socialistickým honduraským kardinálem Oscarem Rodriguezem Maradiagou. Před návštěvou papeže v USA, skupina levicových aktivistů a úředníků z odborů a organizací, jako je SEIU a PICO (alinskyjská skupina založená liberálním jezuitským otcem Johnem Baumannem) uskutečnila výlet do Vatikánu. Přibližně 90 členů kongresu Spojených států poslalo papežovi Františkovi dopis, ve kterém jej vyzvali k tomu, aby se soustředil na politicky liberální témata. Vedoucím této skupiny byla Rosa DeLauro, katolička, která podporuje práva na potraty.

V roce 2016 WikiLeaks zveřejnili, že levicový miliardář George Soros financoval značnou část tohoto lobbingu. Utratil stovky tisíc dolarů ve snaze ovlivnit návštěvu papeže do USA ve prospěch svojí agendy. Podle uniknutých dokumentů se Sorosova Nadace otevřené společnosti snažila vytvořit "kritickou masu" amerických biskupů podporujících papežovy levicové priority. V dokumentech byl zvláště zmíněn Maradiaga, šampión PICO, jako velice užitečný spojenec, který zajistil, že papežovy projevy v USA podporovali socialismus.

Uniknuté e-maily odhalily hloubku této snahy:

„První návštěva papeže Františka v září ve Spojených státech bude zahrnovat historickou řeč v kongresu, projev v Organizaci spojených národů a návštěvu Philadelphie pro "Světové setkání rodin". Abychom tento okamžik využili, Nadace otevřené společnosti bude podporovat organizační aktivity PICO, aby se papež zapojil do témat ekonomické a rasové spravedlnosti, a využijeme vliv kardinála Rodrigueze, vrchního poradce papeže a pošleme delegaci na návštěvu Vatikánu na jaře nebo v létě, abychom mu umožnili přímo slyšet americké katolíky s nízkými příjmy.“

V e-mailech Sorosovi podřízení jasně vysvětlují, že papeže Františka považují za účinný nástroj propagandy pro naplnění jejich cílů:

„Na konci dne jsme se shodli. Naše návštěva potvrdila celkovou strategii: papež František, jako významný světový vůdce, bude zpochybňovat "nadvládu trhu" v USA a nabídne jasný signál ke změně politik, které momentálně podporují vyloučení a lhostejnost k těm nejvíce potřebným. Věříme, že tento velkolepý okamžik může spustit mimořádnou akci, která podporuje morální rozhodnutí a pomáhá vytvořit morální kompas. Domníváme se, že návštěva papeže a práce, kterou společně děláme kolem ní, může v naší zemi pomoci mnoha lidem, kteří se pohybují mimo ideologické konflikty, které dominují našim politickým diskuzím. Návštěva papeže přináší nové příležitosti k prosazení obecného blaha.“

Po úspěšné schůzce John Podesta, šéf předvolební kampaně řekl tohle:

„Naše konverzace byly jako přátelský dialog. Vyslovili jsme názor, že papež je světovým vůdcem historického významu. Jeho zpráva o sociálním vyloučení, varování před rostoucí nerovností a znepokojení nad globální lhostejností je pro USA důležitá. Toto papežovo poselství musí být v USA hodně vidět a slyšet. Hodláme rozšířit jeho poselství, abychom měli hlubší morální dialog o možnostech politické volby ve volebním cyklu 2016. Na našich setkáních s důležitými členy církve jsme silně doporučovali, aby papež zdůraznil slovy a skutky potřebu konfrontovat rasismus a rasovou hierarchii v USA ...“

„Konverzace, které byly původně naplánovány na dobu třiceti minut, se přetáhly do dvouhodinových dialogů. Stejně jako v rozhovoru při snídani s kardinálem Rodríguezem, vedoucí představitelé Vatikánu ukázali hluboké poznatky demonstrující povědomí o morálním, ekonomickém a politickém klimatu v Americe. Bylo nám sděleno, abychom věřili, že papež se bude věnovat rasovému problému v USA.“

Další odhalení od WikiLeaks potvrdily, že se demokraté zapletli do infiltrace katolické církve, aby "podnítili revoluci" prospěšnou jejich radikálně levicovým idejím. V roce 2012, uprostřed katolické kritiky Obamova mandátu o bezplatné antikoncepci , dostal John Podesta list od Sandyho Newmana, prezidenta “Hlasů pro pokrok“.

„Musí dojít ke katolickému jaru, kdy budou samotní katolíci požadovat ukončení diktatury středověkých myšlenek a začátek malé demokracie a respektu k genderové rovnosti v katolické církvi," napsal Newman Podestovi. „Nevím jak zasadit semena revoluce, nebo kdo by je měl vysázet." Podesta odpověděl, že demokraté založili katolické skupiny, které by měli tyto semena revoluce vysázet: „Shromáždili jsme katolíky v Alianci za obecné blaho , které se organizují na takovéto chvíle. Ale myslím, že teď nemají dostatečně silné postavení. Podobně ani Sjednocení katolíci . Stejně jako většina změn a revolucí, myslím, že tahle bude muset být zezdola nahoru." Podesta se mýlil. Teď k ní došlo ze shora dolů, jak se následující rok František ujal papežství a začal politizovat církev přesně tak, jak si to představovali progresivisté. Podesta později povzbuzoval Hillary Clintonovou, aby využila papeže ve své kampani. V jednom hacknutém e-mailu ji doporučil, aby poslala tweet, kde by mu „poděkovala za to, že zdůraznil, že lidé na dně jsou nejvíce postiženi změnou klimatu.“

Podesta a jeho pomocníci také diskutovali o tom, jak by mohli využívat podporu papeže Františka k podpoře Obamovy Íránské dohody. Podesta dostal zprávu, ve které Christopher Hale z Aliance za obecné blaho navrhuje, aby biskupové a kardinálové podporovali senátory, kteří se staví k dohodě pozitivně.

Papež František byl ovlivněn knihou Pedagogie utlačovaných ( The Pedagogy of the Oppressed ), knihou, která se snažila šířit marxismus mezi rolníky Latinské Ameriky. Alinskyjská levice v Americe považuje tuto knihu za klasiku. Autor knihy byl Paulo Freire a papež František se rozhodl navštívit Freireho vdovu. Schůzku zorganizoval brazilský kardinál Hummes, kterého František obdivuje a inspiruje se jím. Papež František „považoval schůzku se mnou za důležitou kvůli jeho obdivu k Paulovi a kvůli významu Paula pro vzdělání utlačovaných lidí, chudých lidí, černochů, žen a menšin", řekla jeho vdova Ana Freire.

Z anglického originálu přeložil Mike

Článek vyšel na webu Spectator

Jedná se o úryvek z knihy Politický papež od George Neumayra

O papežově pekelné alianci s islámem si můžete přečíst tady
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: