EpShark

Začátek konce progresivní nadvlády?

14. 11. 2017Progresivisté po více než čtyřicet let úspěšně přetvařovali americkou kulturu k obrazu svému. Sociální normy a vládní politiky týkající se sexuality, manželství, pohlaví, rasových vztahů, morálky a etiky se radikálně změnily. Kolektivní moudrost lidské rasy, kterou nazýváme tradicí, byla zcela marginalizovaná nebo zcela vyřazena. Úloha náboženství ve veřejném životě byla omezena. A politika je stále více ovládána myšlenkami progresivismu: internacionalismem nad nacionalismem, centralizací moci nad její omezení ve federalismu, elitářskou technokracií nad demokratickým republikánstvím, "sociálními vědami" nad zdravým rozumem a na státu závislými klienty nad sebevědomými autonomními občany.

Ale zvolení Donalda Trumpa a hysterická reakce levice na toto vítězství naznačují, že bychom mohli vidět začátek konce levicové kulturní, sociální a politické dominance. Obě prezidentství Baracka Obamy vypadaly jako vrcholní potvrzení vítězství levice. Navzdory Obamově kampani "bez modrého státu, bez červeného státu", se ukázal být nejvíce levicovým a nejmíň úspěšným prezidentem v historii. Rozpočtové deficity šly prudce nahoru, daně byly zvýšeny, vznikly nové sociální dávky a vláda se rozrostla mnohem víc než o čem by kdy mohli snít umírnění demokraté. Manželství a sexuální identita byly nově předefinovány. Mýtus o trvalém a nenapravitelném bílém rasismu byl podporován a propagován. Americkými tradicionalisty bylo pohrdáno jako "zahořklými fanatiky zbraní a náboženství". Hollywood a Silicon Valley se staly ještě silnějšími kulturními arbitry a nástrojem levicové propagandy. A kosmopolitní internacionalismus byl upřednostňován před vlasteneckým nacionalismem, zatímco americká výjimečnost byla považována za absurdní předsudek.

Šokující odmítnutí dalšího nástupce levicové nadvlády, Hillary Clintonové, bylo prvním znamením, že příliš sebevědomá levice to přehnala a přivolala nemesis v podobě vulgární, chvástavé hvězdy reality show a developera kasin, která okázale pohrdala pravidly politické korektnosti, kterou dokonce přijali i mnozí republikáni, aby se vyhnuli odsouzení a obvinění z rasizmu ze strany levice. Ale spíše než aby se poučili ze svých chyb, levice to začala opět přehánět se svými hysterickými záchvaty nad vítězstvím Trumpa. Levice se tak ukázala jako naprosto pokrytecká, groteskní a absurdní, že se to už nedalo ignorovat.

Za prvé, fanatičtí levicoví demokraté odmítli uznat své chybné politické výpočty. Spíše než přiznat, že jejich strana zašla až příliš daleko od názorů většiny občanů, přisoudili vinu za svůj neúspěch na celou škálu věcí: ruské vměšování, kariéristický ředitel FBI, desinformační média, vrozený sexismus a další...

Říkali, že FOX News a alternativní média pro takzvané "ubožáky" byli proti nim. Přitom mainstreamová média, Hollywood a univerzity byly absolutně na straně demokratů. Jejich směšné kňourání jenom dokazovalo jejich egoismus a nedostatek základní soudnosti.

Toto dětinské chování bylo vidět nejvíce u "sluníček" na vysokých školách a univerzitách. Normální lidé sledovali, jak někteří z nejvíce privilegovaných mladých lidí v dějinách reagovali násilně a hystericky, když měli na univerzitách přednášet lidé, kteří se jim nelíbili, a žádali omezit svobodu slova. Toto bylo opakovaně zobrazováno na FOX News a na Drudge Report, jak tihle budižkničemové stále víc zneucťovali velké množství amerických voličů, kteří byli zvyklí se tím dřív bavit, ale nyní byli znechuceni takovými přehlídkami nevděku a arogantního odmítnutí ústavních práv. A voliči viděli, že demokraté podporují tyto aktivity. Prestiž amerických nejlepších univerzit byla nenávratně poškozena.

Také pověst světa zábavy a filmu byla poškozena. Špatně vzdělaní herci, hudebníci, baviči a médii oslavovaní "pseudoumělci", kteří sebe sama považují za výjimečné "umělce" se totálně utrhli z řetězu a vypouštěli ze sebe proud tupých levicových klišé. Chtěli tím představit svou morální nadřazenost před obyčejnými plebejci. Přitom jejich průmysl je založený na vulgaritě, misogynii, oslavování násilí a produkuje banální, ničím originální filmy a televizní pořady, které recyklují předvídatelné zápletky, darebáky a hrdiny. To znechucuje miliony voličů, kteří jsou znechucení tím, jak je poučují přeplacení darmošlapové. Takže si vybírají alternativy, zatímco sledovanost a ratingy mainstreamových pořadů klesají.

Pokud jde o média, jejich dlouhodobý zvyk nahradit žurnalistiku politickým aktivismem, který byl akcelerován během Obamových let, byl osvobozen od svých posledních omezení, když se jednalo o Trumpa. Kontrast mezi "milým a vstřícným", jak Bernie Goldberg popsal mediální zpravodajství o Obamovi, a zuřivou nenávistí k Trumpovi zbavil mainstreamová média zbytku důvěryhodnosti. Média vypadají jako propagandisté, kteří už nehledají pravdu, ale vytvářejí kampaň pro své favority. Také zakrývání sexuálního skandálu Weinsteina je jenom dalším potvrzením amorálních principů médií a dvojitého standardu. S řadou alternativ k aktivismu tradičních médií, které jsou nyní k dispozici, prestiž, sledovanost a důvěryhodnost mainstreamových médii prudce klesá.

Dvě nedávné události poukázali na to, jak progresivisté zničili americkou kulturu. Úmyslné "protesty", kde hráči NFL nerespektují americkou vlajku během slavnostních ceremonií, pobouřili velké množství Američanů a ligu finančně poškodili. Trumfová rasová karta, která vždy vstupuje do politického nebo společenského konfliktu a rozhodne ho, možná ztratila svou moc. Divadlo bohatých - jednoho procenta nejbohatších, které spočívá ve vyprávění o tom, jak policisté špatně zacházejí s černochy a že rasismus je v americké společnosti pevně zakořeněný, představovalo poslední kapku do ohně absurdnosti a zdiskreditovalo desetiletí rasového vyprávění, které neustále prodávali demokraté, filmy, televizní pořady a školní osnovy od základních škol až po univerzity. Nekonečné obviňování bílých lidí černými – ve skutečnosti privilegovanějšími než většina lidí, kteří kdy existovali, ztratila svou důvěryhodnost. Dobrá vůle a respekt k jiným rasám, která dostala k moci vyleštěný průměr, jako byl Barack Obama, byla možná pohřbena v tomto pokusu bohatých lidí, kteří hrají hry, kde ukazují, že černoši představují věčné oběti. Lídři těchto předpokládaných obětí se více zajímají o maskování svých výsad než o zlepšení života svých takzvaných "bratrů" a "sester".

Druhým je skandál Harveyho Weinsteina. Bohatý sponzor demokratů - opěvován Hillary Clintonovou a Obamou, který se těšil bouřlivých ovací na předávání cen od politicky korektních a absurdně zdvořilých herců a bavičů, byl dlouho neoficiálně známý jako sexuální dravec. Ale progresivní "feministky", kterým tak záleží na právech žen, to nijak neřešily a nesnažili se s tím nic udělat. Možná se jedná o poslední hřebík do rakve progresivní ideologie. Snad lži, snaha skrýt a racionalizovat Weinsteinovo odporné zneužívání víc jak 30 žen zdiskredituje hollywoodské pompézní pozérství a samolibou ctnost signalizovanou vůdci hnutí ženských práv.

Jsou tohle všechno důkazy o tom, že “levicová transformace“ Ameriky je u konce? Uvidíme ještě větší odpor proti progresivismu a reformy našich kulturních a sociálních institucí?

Jiné ukazatele naznačují, že bychom neměli začít předčasně slavit. Levicová kultura ničení tradičních hodnot a ničení amerického společenského a politického řádu se dostala hluboko do našich škol, do populární kultury a do sociální a hospodářské politiky. Máme tady 66 milionů lidí z generace mileniálů, což je nejhůře vzdělaná skupina obyvatelstva v americké historii – mozky jí byly vymývány ideologií progresivního světového pohledu od mateřské školy. Dogma, klišé, mýty a lži tohoto světového pohledu jsou pro ně druhou přirozeností - znamením intelektuální sofistikovanosti a nadřazenosti. Jejich oblíbené aplikace - Facebook, Google, Twitter a YouTube se postupně transformují do podoby cenzorů ve stylu big brothera a manipulátorů informací ve službách progresivistů. A mileniálové tady budou ještě hodně dlouhou dobu, na rozdíl od stárnoucích babyboomers, k nimž patří i většina lidí představujících poslední zbytky staré dobré Ameriky.

Dále tady máme obrovský stát blahobytu a na kterém je mnoho lidí absolutně závislých. Je málo pravděpodobné, že bude reformován. Nevyhnutně nás tento sociální stát vede k bankrotu. A tento blahobytný stát také vytvořil kulturu závislosti. Hodně lidí si myslí, že mají nárok na všechny tyto věci. Obrovské bohatství, které si zatím Amerika užívá, způsobuje, že dokud bude lednice plná, facebook bude fungovat, na youtobe budou přibývat další videa roztomilých koček a psů a nové elektronické hračky ze Silicon Valley budou proudit na trh, obyvatelstvo si bude užívat chléb a hry a nebude si všímat, že Gótové a Vandalové se shromažďují na obzoru.

Takže jsme svědky začátku konce levicového kulturního režimu nebo jenom přechodného a k zániku odsouzeného odporu? Jedna věc je jistá, máme v roce 2018 a 2020 v USA několik národních voleb, které odpovědí na tuto otázku.

Bruce Thornton

Z anglického originálu přeložil Mike

Článek vyšel na Frontpage Mag
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: