EpShark

Vysokoškolský student suspendován za kritiku halal porážek a islamizace Británie

25. 2. 2019Student a člen Ukipu, který tvrdil, že zdravotní péče by neměla být zdarma pro přistěhovalce a který lamentoval o islamizaci Británie, byl suspendován z univerzity.

Sebastian Walsh vyjádřil své kontroverzní názory během třídních seminářů a University of Central Lancashire se rozhodla ho suspendovat poté, co obdržela několik stížností na jeho chování.

19letý student také označil halal porážky za "barbarské" a "nehumánní" a slíbil svým přátelům, že nikdy nebude jíst u Subway nebo KFC kvůli způsobu, jakým jsou zvířata zabíjena.

Tento student, který sám o sebe říká, že je "bojuje za svobodu projevu" tvrdí, že jeho vyloučení z univerzity, je porušením jeho lidských práv.

"Všechno začalo v lekci, když nám bylo dovoleno jít na přestávku. Přešel jsem na jiný stůl, abych se snažil socializovat s ostatními, protože každý byl stále docela nový. Snažil jsem se spřátelit s dalšími lidmi," říká.

"Jediné, co jsem udělal, bylo, že jsem vyjádřil své názory během debat o přistěhovalectví. Dostali jsme se k rozhovoru o jídle a o tom, co jsme jedli. Nyní jsem tam šel, aniž bych chtěl provést rozpravu. Právě jsem se zmínil o tom, že se nikdy nedotknu Subway nebo KFC, protože ve svých produktech používají halal maso. Nesouhlasím s barbarským zabitím na nějakém druhu zvířat kvůli náboženství."

"Také jsem zmínil, že v této zemi máme 30-40 soudů šaría, které otevřeně diskriminují ženy. Pokud v naší zemi věříme v rovné příležitosti pro muže a ženy, proč tohle dovolujeme? Jen nesouhlasím s těmito soudy, a jak zacházejí s ženami."

"Potom se v jiné lekci ptali na naše názory na privatizaci NHS. Řekl jsem, že by měla být privatizována až do té míry, kdy byste neměli mít nárok na bezplatnou zdravotní péči, pokud nejste legální občan Spojeného království."

"Každý říká, že je svobodný, ale není, protože, platíte vysoké daně. Nechci, aby se moje daň týkala někoho, kdo nemá právo být tady, a jsem si jistý, že hodně lidí to cítí stejně."

"A to je všechno, co jsem řekl. O týden později jsem dostal e-mail s informací, že univerzita obdržela zprávu od mých učitelů, která říká, že mé chování je nepřijatelné", pokračuje. "Jsou to názory mnoha lidí na veřejnosti a domnívám se, že je máme být schopni je svobodně vyjádřit. Cítím se, že je moje univerzita zcela poškozena."

Univerzita řekla Walshovi, že se může vrátit ke svým studiím sociální práce v září, pokud podepíše dohodu o dobrém chování a souhlasí s tím, že absolvuje kurz rozmanitosti.

Nicméně on se odmítá sklonit. "Svoboda projevu je lidským právem a já jsem odhodlaný za ni bojovat."

"Budu bojovat proti rozhodnutí univerzity, aby se zajistilo, že ostatní nebudou v budoucnu potrestáni za své názory," uzavírá.

Přední pobočka strany UKIP mu slíbila podporu a napsala na univerzitu a vyjádřila své obavy ohledně tohoto rozhodnutí.

"To, co mě a mnoha dalšími členy naší strany vadí, je, že tomuto mladému chlapci je odmítnuto jeho vzdělání, i když jenom vyjadřuje svůj názor," říká Neil Graham. "Ať už jsou názory Sebastiana správné nebo ne, měl by být schopen vyjádřit své názory ve vysokoškolské učebně a věříme, že to je jeho právem tak činit."

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: