EpShark

Velká ekonomická krize je za rohem

15. 10. 2017Marc Faber, známý jako Dr. Zkáza, předpovídá, že americké akciové trhy by mohly klesnout až o 30-40%. V rozhovoru pro CNBC minulý týden Marc Faber řekl: "Nevíte, kdy to přijde. Nevidím to já a nikdo jiný to taky nevidí. Proto lidé nadále nakupují akcie. Jednoho dne se ale něco stane." Když vysvětloval, co může způsobit prudký pokles akcií, řekl: "Může to pocházet z nějakého bankrotu nebo odhalení závažného podvodu, nebo to může přijít, protože úrokové sazby začnou růst, i když centrální banky zůstanou dále u politiky nízkých sazeb. Existuje mnoho malých událostí, které mohou způsobit pokles."

Když vysvětloval, proč předpovídá blížící se zkázu, řekl Marc Faber, že navzdory tomu, že korporátní zisky se zvyšují a úrokové sazby zůstávají ve Spojených státech nízké, na rozdíl od roku 2009 jsou ceny akcií velice vysoké. "Sotva kdekoli ve světě najdeme místo, kde jsou ceny nízké. Akcie i dluhopisy jsou drahé," zdůraznil.

Jen minulý měsíc Jim Rogers, který založil Fond Quantum spolu s Georgem Sorosem, předpověděl, že "největší krize co kdy v životě zažil" přijde za méně než rok. V rozhovoru pro Kitco řekl Jim Rogers: "Může dojít velice brzy ke kolapsu." Jim Rogers šel o krok dále a řekl, že by to bylo velice "bizarní", kdyby v ekonomice nebyl problém. "Máme ekonomické problémy v USA, v Severní Americe, každé čtyři roky od počátku republiky, říkat, že budeme mít další problémy, není neobvyklé," řekl Jim Rogers ve stejném rozhovoru pro Kitco. Jim Rogers poznamenal, že finanční krize v roce 2008 byla způsobena nárůstem dluhu a od té doby šel dluh výrazně nahoru. Alberto Gallo z Algebris Investments, zdůrazňuje, že globální dluh šel po roce 2009 prudce nahoru a dnes dosahuje 276% HDP.

Stejně jako Jim Rogers i Marc Faber sází na drahé kovy. Marc Faber řekl: "Vzhledem k cenám všeho dalšího si myslím, že drahé kovy nejsou předražené. Také si myslím, že zemědělské komodity jsou levné," řekl minulý týden pro CNBC. Jim Rogers, někdy nazývaný jako komoditní guru, se domnívá, že ceny zlata pravděpodobně vzrostou s ohledem na nadcházející kolaps. Poznamenal také, že lidé se vždy tváří v tvář krizi obrátili ke zlatu a tentokrát to nebude jinak. Ve stejném rozhovoru pro Kitco uvedl: "Zlato půjde v příštích několika letech prudce nahoru."

Mike

Zdroj: Financial Express
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: