EpShark

Muslimské organizace zabránili mluvit předsedkyni AfD na Oxfordské univerzitě

8. 11. 2018V tom, co některým může připadat jako fašismus, skupina studentů na Oxfordské univerzitě volala po deplatformování předsedkyně největší opoziční strany v Německu a neumožnila jí mluvit na Oxfordské univerzitě.

Alice Weidelová je lídr německé proti-migrační strany, AfD. Organizace Oxford Labor Muslim Network zorganizovala petici jako pokus zablokovat přednášku Alice na této univerzitě. Tento dopis podepsali studenti, profesoři a absolventi.

Alice Weidelová, 39 let, je lídr strany Alternativa pro Německo (AfD) a byla pozvána, aby hovořila na univerzitě navzdory hněvu profesorů a studentů.

V nedávných německých volbách získala AfD více než 90 míst v Bundestagu a také získala místo v parlamentu každé spolkové země.

Petice od pohoršené skupiny, která zdánlivě nemohla dovolit jiný názor, protože se obávala, že bude přijat pozitivněji, než by pro ni bylo milé požádala Unii, aby "prokázala povinnost péči a respekt k různým rozmanitým komunitám na Oxfordu" tím, že by nepovolila ... rozmanitost názorů a myšlenek.

Také říká: "Platforma nenávistné řeči nesmí být spájena se svobodou projevu", o které říká, že to je "politický fíkový list".

Mluvčí z Oxfordské unie pevně a správně odpověděl slovy: "Alice Weidel je lídr největší opoziční strany v německém parlamentu. Po projevu paní Weidelové v komoře pro rozpravu na univerzitě budou členové vítáni, aby se zapojili do diskuze a dávali ji otázky a mohli vyvrátit její názory, pokud si přejí."

Vůdkyně německé hlavní pravicové strany nakonec na univerzitě nevystoupí z důvodu obav o svou bezpečnost.

Je ironické, že Hitler se dostal k moci tím, že poslal násilné zločince, aby mlátili, zastrašovali a umlčeli ty, kteří s ním nesouhlasili na veřejných setkáních, na radnicích a na veřejných událostech. Tímto způsobem umlčel svou opozici a utlumil svobodu projevu a nakonec se stal jedním z nejhorších fašistických diktátorů 20. století.

Demokracie je demokracie pouze tehdy, když jsou všechny názory vyslyšeny a diskutovány a mohou být vyvraceny a zpochybňovány.

Mike

Zdroj: Voice of Europe
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
KOMENTÁŘ:

Jozef Toporcer
8. 11. 2018 13:03
Už len studentici , čo ešte nič nedokázali idú protestovať a viesť múdre reči ,vieme ako ich u nás využili a ako to dopadlo po 89 , sú stále nepoucitelny.

Vložit komentář: