Finančný žralok
ZAJÍMAVOSTI ODJINUD

DOPORUČUJEME

AKTUÁLNÍ KLIP
Invaze migrantů do Evropy
Normální velikost videa

 

Pod maskou příměří se Kyjev připravuje na útok

Právě před deseti dny, když bojovníci za nezávislost na jihovýchodní Ukrajině rychle postupovali se značnými zisky v podobě dobitých území, bylo podepsáno příměří v hlavním městě Běloruska – Minsku. Podle dohody o příměří, měli bojovníci za nezávislost složit zbraně, ukončit svou ofenzivu a rozpustit se.

Výměnou za to, vláda v Kyjevu podporovaná USA měla garantovat amnestii pro povstalce, podpořit ekonomickou rekonstrukci východu země, souhlasit s decentralizací vlády na Ukrajině a vytvoření větší autonomie na východě.

Především, mělo ale příměří ukončit bombardování hlavních populačních center na východě, a ukončit zbytečné ztráty vojáků na bojišti.

Příměří se ale ukázalo být pouhým trikem. Kyjev dostal garance pátého září na summitu NATO, že členové aliance poskytnou novou výzbroj pro ukrajinskou armádu. Nově vyzbrojená kyjevská vojska následně udeří na rebely. Příměří umožní Ukrajincům přeskupit síly a zotavit svou těžce poškozenou armádu, která se skládá většinou z odvedenců.

Tenhle velký podvod byl odhalen včera, když se Valery Heletey, ministr obrany ukrajinské vlády vychloubal pro agenturu Reuters, že:

Státy NATO dodávají zbraně do jeho země, aby ji vyzbrojili pro boj s proruskými separatisty a zastavili prezidenta Vladimira Putina.

Výsledek tohoto podvodu jsme už mohli vidět včera, když jsme byli svědky opětovného bombardování Donětska, který je pod kontrolou proruských separatistů.

Příměří umožnilo ukrajinským silám se přeskupit a absorbovat zbraně od NATO, pod maskou ukončení násilí, s úmyslem zmasakrovat spíše než vyjednávat s povstalci. Tohle není žádné překvapení, vzhledem k tomu, že únorový převrat s podporou USA následoval jenom chvíli po tom, co byla sjednána kompromisní smlouva mezi prezidentem Janukovyčem a demonstranty z Maidanu.

Zůstává velkou záhadou, proč povstalci na východě podepsali dohodu s Kyjevským režimem, který se dostal k moci po únorovém převratu sponzorovaném USA a Evropou, kterého důvěryhodnost je velice pochybná a který byl v minulosti už vícekrát usvědčen z lhaní. Otázkou je, jestli bude Rusko, které bylo obviněno západními mocnostmi z invaze na Ukrajinu tolerovat porážku proruských povstalců po tom, co přednedávnem dosáhli velkého vítězství a konsolidovali svoje zisky.

Každopádně, krveprolití na Ukrajině bude pokračovat. Kyjevský režim podporovaný USA, pomocí přetvářky dosáhne krvavého vítězství, po tom co jenom těsně unikl porážce.

Daniel McAdams

Z anglického originálu přeložil Mike.

Text vyšel na webu http://ronpaulinstitute.orgKOMENTÁŘE:
senil 21.09.2014 22:28:41
Myslím se, že příměří vydrží.

obrázek 2 obrázek 8 Odpovědět
Jméno: Komentář: Ochrana proti spamu - vyplňte kód do kolonky:
Ebcim
rujo 03.10.2014 13:38:11
nevydrží:)

obrázek 0 obrázek 1 Odpovědět
Jméno: Komentář: Ochrana proti spamu - vyplňte kód do kolonky:
Ebcim
ukro 17.03.2015 10:23:00
Minsk dva se začíná hroutit

obrázek 4 obrázek 0 Odpovědět
Jméno: Komentář: Ochrana proti spamu - vyplňte kód do kolonky:
Ebcim
gazeboo 17.03.2015 10:29:55
Ukrajina nemá peníze na další ofenzivu, takže se ničeho nebojím.

obrázek 0 obrázek 2 Odpovědět
Jméno: Komentář: Ochrana proti spamu - vyplňte kód do kolonky:
Ebcim

Přidat komentář:
Jméno: Komentář: Ochrana proti spamu - vyplňte kód do kolonky:
Ebcim