USA: Příjímání uprchlíků do země se snížilo o 83%

7. 12. 2017Gratulace. Opravdu výrazný pokles!

Došlo k výraznému poklesu počtu uprchlíků vstupujících do Spojených států v prvních dvou měsících nového fiskálního roku díky Donaldu Trumpovi.

V říjnu a listopadu přišlo do USA jen 3108 přistěhovalců oproti 18 300 ve stejném období loňského roku v době posledních měsíců vlády Obamy.

Pouze 10% žádajících o azyl byly muslimové, oproti 40% ve stejném období loňského roku.

Donald znovu zahájil přesídlování migrantů v zemi v září, ale s přísnými novými kontrolami a snížením ročního vstupního limitu z 110 000 žadatelů o azyl na 45 000, což je nejnižší číslo za poslední dobu.

Pokud čísla budou pokračovat tempem jako doteď, je nepravděpodobné, že se této hranice vůbec dosáhne, což znamená, že Trump pravděpodobně splní svůj slib "zastavit masivní příliv uprchlíků" do Ameriky.

Mluvčí Trumpovy administrativy Helen Aguirre Ferré řekla Fox News: "Strategie prezidenta ohledně uprchlíků je vedena především s ohledem na bezpečnost země a bezpečnost amerického lidu."

"Spojené státy mohou také pomoci většímu počtu uprchlíků tím, že je přesídlí do jejich domovského regionu a umožní jim případné bezpečné navrácení domů."

Velvyslankyně USA v OSN Nikki Haley nedávno oznámila, že Amerika nebude součástí iniciativy Organizace spojených národů o globální dohodě o migraci a uvedla, že dohoda "prostě není kompatibilní se suverenitou USA", a že USA místo toho vytvoří svůj vlastní migrační plán.

Mike

Zdroj: Westmonster
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Vložit komentář: